Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Opel Astra GSI 150 cp vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/182072-opel-astra-gsi-150-cp-vs.html)

speed line 09-09-10 02:26

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
Cel mai notabil rezultat din seara asta, mi-am luat revansa cu golful 2 1,8 trecu pe carburatoare care ma facuse cand aveam cutia scurta 2-0
in rest
vs e36 1,8is 1-0 (el a vrut sa ne dam),
vs e46 330d 3-0(ne-am dat de pe loc din mers accelasi rezultat)
imi pare rau ca nu am apucat sa ma dau cu scirocco 1,4 tsi 160 de cai propietara zicea ca nu ii merge cum trebuie sper sa o faca curand :-)

unchiulNOS 10-09-10 10:37

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
pai 1.4 tsi e bicicleta pe langa 330d fie el si mai vechi >10 ani!
1.4 tsi merge mai bine decat prost, daca intelegi ce vreau sa spun.

r0n1n 10-09-10 11:00

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
Cum dreaq ai facut tu 330d cu masina stoc, mai ales din mers?

bobby_gsi2 10-09-10 11:03

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by r0n1n (Post 3648227)
Cum dreaq ai facut tu 330d cu masina stoc, mai ales din mers?

Suna-l sa iti arate :)

r0n1n 10-09-10 11:35

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
Dc a facut 330d, din mers, masina lui e 100% modificata.

speed line 10-09-10 11:55

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by r0n1n (Post 3648227)
Cum dreaq ai facut tu 330d cu masina stoc, mai ales din mers?

Quote:

Originally Posted by r0n1n (Post 3648291)
Dc a facut 330d, din mers, masina lui e 100% modificata.

Ai ajuns tu asa singurel la concluzia asta...330 din spusele propietarului cantareste 1500 de kg a mea golita se invarte pe undeva pe la 960 de kg fa si tu calculele ;)

alecsutu1 10-09-10 12:47

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
da,330d cam asa are 1500 kg daca era si cel de 184 cai aia a fost :) nu ca cel de 204 ar avea prea multe sanse.
@r0n1n caii nu sunt totul ,iar RWD dupa plecare poate deveni un dezavantaj :)

r0n1n 10-09-10 12:56

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 3648493)
da,330d cam asa are 1500 kg daca era si cel de 184 cai aia a fost :) nu ca cel de 204 ar avea prea multe sanse.
@r0n1n caii nu sunt totul ,iar RWD dupa plecare poate deveni un dezavantaj :)

E prima data care aud ca RWD are dezavantaj dupa plecare, poti sa detaliezi te rog?

@speedline, dc ziceai ca l-ai facut de pe loc te credeam, dar din mers....

alecsutu1 10-09-10 13:04

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
in general pierderile in transmisie sunt mai mari la RWD ,de aceea cateodata poti sa fin in fata 1-a si a 2-a dar dupa viteza 3-a sa te trezesti ca trece un FWD de tine :P
ma rog e mai mult de discutat

speed line 10-09-10 13:14

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
hai sa nu facem din topicul asta chat daca vrei sa vezi cum trage masina te astept cu placere la start ;)

Vj_AlecS 10-09-10 16:15

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
Mariusica nu te panica, r0n1n nu ii dadea sanse nici lui Aditop cu civicu gri 1.5 a spus ca nu prea are rost.. asa ca... se intelege, BMW Paorrrrrrrr

speed line 11-09-10 02:40

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
Rezultatele pe seara asta.
vs e46 325 1-0
vs pegeot 207 rc (umblat) 1-0
vs skoda octavia rs 2.0 tfsi 2-0
vs golf 2 vr6 2.8 0-2
vs crx 1.6 150 cai la baza 0-1

r0n1n 15-09-10 15:07

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by Vj_AlecS (Post 3649000)
Mariusica nu te panica, r0n1n nu ii dadea sanse nici lui Aditop cu civicu gri 1.5 a spus ca nu prea are rost.. asa ca... se intelege, BMW Paorrrrrrrr

Oricum, astra asta nu e stock, are 0-100km/h 8s si face masini care au 0-100km/h 7s.
M-as fi dat si eu cu a mea, dar n-ar nici un rost.

Adytop 15-09-10 21:48

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
poate iesim maine seara la un gratar si cu domnu' Ronin ...te tin la curent ;)

speed line 16-09-10 13:24

Re: Opel Astra GSI 150 cp vs. ...?
 
adi astept un semn ;)
ronin apropo masina este mai usoara cam cu 100 de kg fata de greutatea cu care a iesit din fabrica daca nu mai bine, lucru care se simte foarte mult, dupa cum zicea cineva mai sus caii putere nu sunt tot ce conteaza ;)


All times are GMT +2. The time now is 00:17.

- Copyright 2026 4Tuning