Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mercedes (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes.html)
-   -   mercedes 450SEL 6.9 (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes/17469-mercedes-450sel-6-9-a.html)

marius_cox1 11-10-06 18:53

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
am un prieten e topit dupa mertz , in special dupa 124 coupe , dak ii arat criminalu asta e in stare de shok o luna , belea rupe normele , e ceva rar , e o bijuterie , 6.9 l moama doamne

Alexc2vtr 21-10-06 02:16

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Ideea cu evacuarea nu este rea,va schimba foarte mult sunetul motorului,daca nu sunt indiscret la anul sunt si eu tentat sa imi iau un monstru clasic,insa ceva mai domol,un 5,6 SEC,intrebarea este cum te descurci cu intretinerea ei,si daca nu sunt indiscret de unde ai cumparat masinuta?


Numai bine.

liviu69sel 21-10-06 22:09

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
de mult nu am mai avut timp sa raspund la intrebari fiindca am fost tare ocupat in ultimele luni dar acuma am revenit.
masina are un rezervor de 96l deci trebuie sa socotesc cu vreo min 3.300.000lei cand fac un plin la peco dar avand in vedere ca nu circul cu masina decat atunci cand sunt in concediu nu se simte chiar asa.in medie nu fac mai mult de 2000km pe an cu ea.pentru restul timpului ma plimb si eu ca si omul necajit cu un diesel.
si pentru Alexc2vtr un sfat: si anume daca-ti iei 560-ul atunci sa-l iei pe ala mai vechi inainte de facelift cu plasticurile alea rilate pe lateral fiindca este inca motorul vechi fara catalizator cu 325cp si crede-ma din experienta ca se simte diferenta daca mergi cu w126-le ala vechi cu 325cp sau cu cel cu catalizator cu 299cp. asa ca da-i viteza si ia-l pe ala vechi.
mi-am luat si eu unul de curand unul de 2800cmc full extras de la o baba din germania. n-am ce zice si 126-le este o bijuterie! va salut pe toti iubitorii de masini

liviu69sel 21-10-06 22:11

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
ah, am uitat sa raspund: masina am luat-o din dortmund - germania in 2000 cu 5000DM

Bogdan_mb 21-10-06 22:32

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by liviu69sel (Post 593884)
mi-am luat si eu unul de curand unul de 2800cmc full extras de la o baba din germania. n-am ce zice si 126-le este o bijuterie! va salut pe toti iubitorii de masini

Poze te rog. Te felicit pentru ca esti un adevarat fan care apreciaza mercedes.

Alexc2vtr 22-10-06 17:19

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Woow felicitari,ma bucur sa vad oameni asa de pasionati de aceasta marca,te asteptam si la noi in club,poate sosesti pe la vreo intalnire,sunt multi care vor sa vada bijuteria aia de 450.

Numai bine.

AdriANNO 23-10-06 11:17

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by liviu69sel (Post 413647)
Attachment 102878 Attachment 102879
am dat si eu de curand de acesta pagina si vroiam sa-mi prezint si eu masina. nu este cea mai noua dar asta-i gustul meu:mai oldtimer, cu 300 de cai si V8!

superba masina!s-o stapanesti sanatos!

axxro 23-10-06 12:56

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
vino si tu in sibiu la o adunare ca ai ce arata. super masina

liviu69sel 26-10-06 00:05

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
2 Attachment(s)
catre axxro: pe 20-21 decembrie ajung in sibiu

Attachment 167184 Attachment 167185

asta e 280 SEL-ul. masina este super in interior dar batranica nu a avut mare grija cu parcatul asa ca exteriorul lasa de dorit... dar oricum vreu sa o fac neagra ca si 116-le asa ca o sa fac si caroseria

PaRaDoX 31-10-06 22:13

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
1 Attachment(s)
Ceva tuning la 280 SEL :D

daman 09-11-06 15:58

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
cel de pe iancu de hunedoara este cu numere de anglia
de aia e in paragina

robytalent 28-11-06 17:51

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
astfel de masini nu sunt decat pt BLING BLING...nu se merita liviule sa o modifici pe prima q tobe de inox si toate cele..n are rost...si ce masina diesel conduci??...

nea' turbina 01-12-06 03:38

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Liviu, te rog permite-mi sa arat frumusetea ta de Mercedes lumii!
http://forums.vwvortex.com/zeropost?cmd=fshow&id=1

*-_Speed_-* 08-12-06 22:58

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Asta da masina :twisted: .Sa o stapanesti sanatos ca e o masina clasica;)

STRUTZU RS 04-02-07 01:00

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
In legatura cu SEL-ul ala din Buc de la Victoriei nu este in paragina,eu l-am cunoscut pe proprietar intamplator cand era la masina in fata blocului.Mai are un Jaguar tot mai vechi cu numere de Anglia.Deci tipu este roman stabilit in Anglia dinainte de 89 si vine in tara in vizita.L-am pus sa porneasca SEL-ul sa vad si eu cum se aude,masina nefiind pornita de nu stiu cate luni,am innebunit cand am vazut cum a pornit la sfert si cum se auzea motoru.Avea aproape 200000 km in 2005 cand am vb cu el si spunea ca a luat-o de la nustiu ce vip.Imi povestea cum pe autostrada la nemti lasa in urma masini smechere care se limitau la 250 km/h.Oricum masina nu mai este acolo ca m-am uitat mereu dupa ea,banuiesc ca a luat-o sa o restaureze ca asa imi spunea el atunci.


All times are GMT +2. The time now is 00:29.

- Copyright 2026 4Tuning