Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 2000! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/171033-e46-2000-a.html)

KiLLaH 26-02-10 11:39

Re: E46 - 2000!
 
am primit un telefon de la mecanic, suspensia se potriveste perfect, a mai ramas aproape "1 deget" intre cauciuc si caroserie! am sa revin cu poze diseara!

KiLLaH 27-02-10 08:53

Re: E46 - 2000!
 
3 Attachment(s)
Aseara am ajuns cam tarziu acasa, atasez pozele cu suspensia montata si o poza mai veche cu masina stock!

P.S. Stopurile si semnalele urmeaza sa fie schimbate cu semnale negre pe led! Jantele le am deja dar inca nu le schimb....astept o minune sa mai astupe gropile, ca se pare ca cei de la drumuri intarzie! (Jantele din poza sunt pe 17 ...si sunt de vanzare!)

Pareri?

crysty.bobok 27-02-10 09:00

Re: E46 - 2000!
 
arata foarte bine ;)

KiLLaH 27-02-10 09:02

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 3127677)
arata foarte bine ;)

ms, eu cred ca dupa ce`i pun stopuri si semnale negre + jantele pe 18 inchi o sa arate super ok!

katalin_ 27-02-10 09:15

E46 - 2000!
 
super misto da cu suspensie sport!! cat ai dat pe ea? spor la modificat in continuare!

KiLLaH 27-02-10 09:42

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by katalin_ (Post 3127715)
super misto da cu suspensie sport!! cat ai dat pe ea? spor la modificat in continuare!

450 E cam asa, nu e Weitec nu e cine stie ce marca, dar conteaza ca e nemteasca, sunt foarte multumit de cum e pe masina, oricum pe drumurile noastre, praf se alege de ele. ms la fel :D

JusT_SaY_BoBo 28-02-10 21:57

Re: E46 - 2000!
 
arata din ce in ce mai bine.dupa ce pui si restul va fi categoric alta masina.

PDV_1989 28-02-10 22:00

Re: E46 - 2000!
 
Arata mult mai bine cu noua suspensie. Dupa ce pui stopurile va arata foarte bine. Un inceput frumos pentru e46;).

KiLLaH 28-02-10 22:02

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 3133495)
Arata mult mai bine cu noua suspensie. Dupa ce pui stopurile va arata foarte bine. Un inceput frumos pentru e46;).

ms mult. stopuri fumurii pe led, semnale laterale + fata fumurii tot pe led! sper sa iasa ceva frumos!

astea...pe saptamana viitoare...

KiLLaH 02-03-10 21:35

Re: E46 - 2000!
 
2 Attachment(s)
O intrebare, oare stopurile nu le pot monta eu? sau sunt greu de montat? ...cam cat costa montajul pt stopuri? + semnale laterale si semnale fata?

si inca ceva ... joi imi ajung stopurile pe LED sunt rosii cu alb, dar mi`am cumparat o folie fumurie pt stopuri, si as vrea ca produsul finit sa arate ca in poza atasata! ...pareri? ...am atasat si o poza cu semnalizarile pe fata, fumurii + LED!

Costantino 03-03-10 08:12

Re: E46 - 2000!
 
le poti monta tu singur fara nic o problema...fa-ti putin curaj si o sa fii satisfacut de munca depusa pt masina ta!

KiLLaH 03-03-10 08:32

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Costantino (Post 3141573)
le poti monta tu singur fara nic o problema...fa-ti putin curaj si o sa fii satisfacut de munca depusa pt masina ta!

stau foarte mult in dubii la alea laterale de pe aripi.

Este cineva care poate sa`mi spuna exact cum se inlocuiesc alea de pe aripi? si alea din fata de langa far? ce trebuie facut exact? pas cu pas! ms

Costantino 03-03-10 10:10

Re: E46 - 2000!
 
https://www.youtube.com/watch?v=gwgYvEu7atY
in link-ul de mai sus ai cum sa schimbi semnalele de fata...numai ca la modelele europene,nu este surub,cum este in link(model SUA)...este o cleme care apesi cu o surubelnita inauntru!

KiLLaH 03-03-10 11:12

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Costantino (Post 3141921)
https://www.youtube.com/watch?v=gwgYvEu7atY
in link-ul de mai sus ai cum sa schimbi semnalele de fata...numai ca la modelele europene,nu este surub,cum este in link(model SUA)...este o cleme care apesi cu o surubelnita inauntru!

ms mult pt info! si pt cele laterale? oare cum se procedeaza?

Costantino 03-03-10 12:52

Re: E46 - 2000!
 
pe spate...tragi de plasticurile alea negre,scoti mufele...desurubezi triplele si le pui pe celelalte la loc...


All times are GMT +2. The time now is 04:15.

- Copyright 2026 4Tuning