Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320d (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/169261-e46-320d.html)

EmyM6 14-02-10 21:26

Re: E46 - 320d
 
frumoasa masina...cat te-a costat sa ii faci portbagajul asa?

soosy 14-02-10 23:03

Re: E46 - 320d
 
frumoasa masina intradevar..
bafta sa ai in continuare cu ea,ce obiectie am eu sa zic ca mai bine erau niste faruri originale pe lupa si cu angel in ele decat astea
in rest ii pe drumul cel bun...mai ai una alta dar usor usor
suspensia dupa cum se mai cere pe aici:D

numai bine

katalin_ 15-02-10 11:35

E46 - 320d
 
1 Attachment(s)
Azi am fost sa imi fac alte numere, pentru ca cele vechi se aflau intr-o stare deteriorata. M-au costat 40 ron + cele vechi la schimb. Cu ajutorul unui spray-curatare spuma poliuretanica, am sters dunga de la numar. Imi place mai mult fara aceasta dunga. Numerele am sa le lipesc cu banda dublu adeziva

JusT_SaY_BoBo 15-02-10 14:50

Re: E46 - 320d
 
sa pui niste poe cu jantele de vara

katalin_ 15-02-10 16:50

E46 - 320d
 
Am sa pun jantele de vara pe masina si am sa fac poze. Acum astept sa se mai duca din ninsoarea asta ca este un timp urat afara de nu iti vine sa iesi din casa :!:

katalin_ 18-02-10 14:11

E46 - 320d
 
Astazi mi-am facut cadou o alarma thunder ca 203 cu pornire motor din telecomanda :pistoles:. Cel mai mult imi place la ea functia TURBO (pot seta din telecomanda ca dupa ce o opresc, motorul sa mai functioneze inca 2 minute, dand astfel timp masinii sa se raceasca) + functia pornirii motorului din telecomanda. Total am dat 250 ron (alarma + montaj), la un prieten care se ocupa cu asa ceva. Operatiunea de montare a durat in jur de 3 ore de stat in frig, insa a meritat fiecare minut...;-)

Tweety_rzw 18-02-10 16:43

Re: E46 - 320d
 
Ai început în forţă şi frumos,haion CSL nice,culoarea zici că aşa a venit din fabrică...felicitări !

daflyer_oradea 18-02-10 17:38

Re: E46 - 320d
 
cozorocul pentru luneta il lipesti sau cu un dublu adeziv bun, sau cu adeziv de parbriz (varianta in care nu il mai dai jos ever, decat cu luneta cu tot...

B88VXL 18-02-10 21:27

Re: E46 - 320d
 
felicitari. arata foarte bine masina..

road_runner 22-02-10 21:07

Re: E46 - 320d
 
toata lumea striga dupa jante si suspesnie!
spun si eu: jante si suspesnie! :lol:

katalin_ 23-02-10 19:50

E46 - 320d
 
1 Attachment(s)
Am lipit eleronul la luneta cu silicon transparent. M-am chinuit cam o ora impreuna cu un bun prieten. L-am lipit dimineata, iar pana seara cand a inceput sa ploua incet, am pus cate o greutate la colturi sa se lipeasca bine. A doua zi eleronul se prezenta super, se intarise beton. Sunt multumit de cum a iesit :)

JusT_SaY_BoBo 24-02-10 19:05

Re: E46 - 320d
 
la voi acolo mai e apada???pe cand vin jantele??

katalin_ 26-02-10 19:16

E46 - 320d
 
8 Attachment(s)
poze noi...

gelu_r 26-02-10 19:25

Re: E46 - 320d
 
foarte reusita , necesita ajnte si suspensie si o sa fie foarte frumoasa.

katalin_ 26-02-10 19:41

E46 - 320d
 
8 Attachment(s)
si cu jantele... STIU!!! Suspensie sport imi trebuie neaparat! :sad: O sa urmeze si ea, dar un pic mai incolo...am bagat ceva bani in masina si am facut greseala sa cumpar amortizoare fata-spate, arcuri spate, flanse amortizor fata-spate, toate noi, marca Bilstein, cand puteam sa imi cumpar cu banii pe care i-am dat pe toate, o suspensie sport reglabila. Asa ca, cine e interesat sa faca un schimb cu mine cu o suspensie sport, astept oferte...le-am cumparat cam de aprox 5 luni si sunt in perfecta stare. Se poate face si o diagnoza...


All times are GMT +2. The time now is 23:12.

- Copyright 2026 4Tuning