Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Inlocuire sistem Bose`` de pe a3 (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/16450-inlocuire-sistem-bose-a3.html)

dj81bas 09-06-06 00:37

Re: Inlocuire sistem Bose`` de pe a3
 
problema la tine va fi alta. Dupa ce vei schimba aparatul original vei constata ca difuzoarele vor suna mai rau decat cu cel al masinii. Bose-ul a facut acel sistem ca sa sune bine, nu tare, difuzoarele sunt de putere mica si se deschid f repede dar nu duc in putere. Dupa ce vei adauga un sub mai puternic vei avea nevoie si de o amplificare pe difuzoare si in mod cert alte difuzoare mai puternice care sa se poata tine dupa puterea sub-ului. ideea e ca daca vrei sa se auda si bine si tare atunpci trebuie sa faci o oarecare investitie ca sistemul sa se ridice peste pretentiile vechiului sistem. Cat despre montaj iti recomand sa faci acei km pt ca merita din plin. 50% din rezultatul final tine de calitatea instalarii. studiaza problema inainte de a te apuca sa umbli prin masina si vezi ce ti s-ar potrivii mai bine.


All times are GMT +2. The time now is 12:52.

- Copyright 2026 4Tuning