![]() |
Re:
Quote:
|
parerea mea legata de etapa de indemanare....aici itzi trebuie arta, sincronizare intre acceleratzie,frane de mana ,ambreiaj si tot asa....pe cand la liniutza.....masina sa tzina ca totzi stiu sa apase pedala cat pot de tare.....deci,va las pe voi sa apreciatzi de ce etapele de viteza au mai multzi fani,pentru ca printre ei nu se prea numara adevaratzii soferi meseriashi....mie imi place indemanarea si as vrea sa cred ca ma descurc cat de cat.nu zic ca nu imi place viteza,dar oricat de meseriash ai fi se gasesste unul cu masina beton si varza la sofat sa te faca sa plangi cu vorbe.....respekt ...
|
Eu as lua in consideratie ca la indemanare si trabanturile pot deveni competitive :-) si mi se pare mai frumos la concurs. Mai ales ca mi se pare mai teribil challenge-ul sa nu te \"faca\" un trabant
Daca postulam, ca in principal la liniutze majoritatea soferilor participanti stiu sa schimbe vitezele cum trebuie, as trage urmatoarea concluzie: -indemanarea e concurs de soferi -la liniutze e concurs de masini Depinde acum fiecaruia ce ii place . Cum zicea inteleptul, de gustibus ... |
\"-indemanarea e concurs de soferi
-la liniutze e concurs de masini\" nimic mai adevarat... oricat de mult mi-as modifica eu tico-ul tot ma face un \"blanar\" cu cel putzin o solenza care conduce picior peste picior :cry2: si atunci chiar ca mi se taie... , dovada recoltele de la prisma cand masini de masini erau la treierat jaloane :D :lol: mama ce razbunat m-am simtit atunci... |
Re:
Quote:
s-a mai discutat pe tema asta, si atat la indemanre cat si la liniute conteaza si soferul si masina |
Re:
Quote:
|
L E G A L R A C I N G
Sa va spun eu cum stau treburile cu indemanarea si liniutele. Interesul participantilor in primul rand e mult mai mare atunci cand vorbim de cursele de VITEZA-ACCELERATIE si e normal sa fie asa.Sunt cursele de masini care se desfasoara cu viteza cea mai mare in tara noastra. Puterea intotdeauna a fascinat iar aici e bine pusa in evidenta. Indemanarea e o componenta destul de importanta asa ca din acest motiv ne-am aplecat si asupra ei. Cei ce doresc sa faca cerculete, drifturi, sa dea fum din roti au ocazia dupa fiecare indemanare sa faca ce vor, pe rand pe platoul gol. |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Din fericire nu ne putem permite sa coorganizam sub o alta bagheta decat a noastra. Noi am oferit sprijin dar nu am participat la colaborare, totul a fost superficial din partea organizatorilor, sincer ma asteptam la mai mult. Am avut o alta viziune asupra evenimentului care l-ar fi transformat intr-o saptamana de vis. Asta e nu a fost sa fie. |
Re:
Quote:
asta era ideea... nu esti de acord cu mine? ca s-au strans masinile si s-au simtit bine soferii... da, a fost minunat si e de notat prezenta membrilor din MR, NSL, 4SS... ca de obicei, cluburile, oamenii, aici sau intr-o parcare... avem filme identice in tot felul de locuri mai publice sau mai izolate... dar ca la povestea asta sa ii asociezi cuvantul \"organizare\" mi se pare cel putin pretentios.... de fapt, pot sta pe marginea drumului, si dupa ce trec 100 masini, sa va pun poze, si sa spun ca am organizat pe drumul ala sa treaca 1000 de masini... acu sa nu v-aud ca ele treceau si fara sa zic eu... ca eu le-am organizat... asa ca daca nu vreti sa dispara topicul acesta, sa nu mai aud pe el cuvantul organizare, organizatori si eveniment... acolo s-au intalnit cluburile si s-au distrat, s-au simtit bine si au facut show... punem si filmele a iesit minunat asta a fost tot... aproape... a mai cazut un schior in cap n-a murit bravo ! |
Re:
Quote:
|
L E G A L R A C I N G
Eu nu am prins nici un accident grav dar era periculos si daca te taia o pisare. nu am vazut ECOTOILETELE. |
Nici macar un camion !!! Macar sa o fi dat ca soferii ... la roata !! :lol: :lol:
|
Quote:
|
glumim , glumim insa erau necesare toaletele.
organizarea de la Extremewinter cu ant1 au fos de cacat.mare cacat. |
| All times are GMT +2. The time now is 09:39. |
- Copyright 2026 4Tuning