Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318i DNY (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/161262-e36-318i-dny.html)

BMnWA 09-01-10 02:18

Re: E36 - 318i DNY
 
spor la treaba cu masina si succes in planurile ce ti le-ai facut pentru ea :)

Daniel_Toa 09-01-10 07:23

Re: E36 - 318i DNY
 
Multumesc frumos :)

Daniel_Toa 19-01-10 09:50

Re: E36 - 318i DNY
 
4 Attachment(s)
Intre timp la masina s-a schimbat ulieul de la motor , filtru ulei, filtru aer , filtru benzina , curea altenator , curea AC cum o numesc ei . Peste 2 zile cand scap de servici si am 2 zile libere se va schimba distributia , telescoapele dupa spate , placute de frana pe fata si anularea yalei de la porpagaj . Atasez cateav poze dupa drum cand eram in delegatie .

Daniel_Toa 02-02-10 13:04

Re: E36 - 318i DNY
 
In primul post spuneam ca am jante pe 16 , ei bine sunt pe 17 am gresit cand am scris :D .

petryy 18-02-10 10:57

Re: E36 - 318i DNY
 
nimic nou?:P

Daniel_Toa 18-02-10 12:19

Re: E36 - 318i DNY
 
Pai nu prea :) Maine imi vine distributia si sa vad unde o schimb , si astazi zic sa ma duc pana la un service sa intinda cureaua de la altenator , si sa vedem ce solutie gasesc pentru aerisitorul de la radiator ca fostul propietar a astupat o . In rest nimic nou , doar caut sa cumpar o janta de rezerva pe 17 .

Sparkle_81 10-03-10 08:10

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 2991896)
Intre timp la masina s-a schimbat ulieul de la motor , filtru ulei, filtru aer , filtru benzina , curea altenator , curea AC cum o numesc ei . Peste 2 zile cand scap de servici si am 2 zile libere se va schimba distributia , telescoapele dupa spate , placute de frana pe fata si anularea yalei de la porpagaj . Atasez cateav poze dupa drum cand eram in delegatie .

Frumos exemplar ! Imi place culoarea . Sa-l stapanesti fara incidente !
Vezi ca din moment ce masina nu are AC nu are cum sa aiba curea ac .

trafy-vr6 10-03-10 08:20

Re: E36 - 318i DNY
 
curea de accesorii poate ai vrut sa zici...

lopezz 10-03-10 11:18

Re: E36 - 318i DNY
 
panaaa?? sau ai incins cauciucu pana a facut poc?:))

Daniel_Toa 10-03-10 14:37

Re: E36 - 318i DNY
 
Nu am facut pana , doar ca nu am rezerva la masina :) . Pana una alta am colantat manerele cu folie carbon 3 D , maine sper sa mi ajunga husa de la schimbator si frana de mana de culoare negru . In rest astept vremea buna sa ii schimb distributia , 2 telescaope si placute de frana pe fata , dupa care voi incepe sa ma ocup de exterior .

Darkside_89 10-03-10 15:35

Re: E36 - 318i DNY
 
Felicitari pentru masinuta,un frumos exemplar,curat si ingrjit,sunt sigur ca o sa o intretii si o s-o pastrezi cat mai originala.Multe bucurii!

Daniel_Toa 10-03-10 15:41

Re: E36 - 318i DNY
 
Iti multumesc frumos . Incerc sa o pastrez cat mai originala .
De cateva zile am observat ca atunci cand calc frana se aude la roata din stanag fata ceva cum ai lovit un fier pe fier cam asa ceva , si daca iau o denivelare la fel , ce sa fie ? Stiu ca placutele de frana sunt duse , sa fie de la asta ?

trafy-vr6 10-03-10 17:49

Re: E36 - 318i DNY
 
nu..e de la roata..o sa iti cada la urmatoarea frana cu tot cu partea din fata a masinii...tu nu sti ca masina a fost lovita de tren in fata si adusa alta masina si taiate ambele si la asta a ta i s`a sudat partea din fata...:))))

Daniel_Toa 10-03-10 18:03

Re: E36 - 318i DNY
 
Deci de atunci imi lipsesc mie ramele alea dupa spate de la manere si chederele de la geamurile din spate ? In graba nu leati mai spus la loc :D Lasand gluma la o parte , aveti idee de unde ar fi problema ?

Daniel_Toa 15-03-10 15:50

Re: E36 - 318i DNY
 
Astazi s a schimbat distributia , antigelul , am pus 2 rame pe spate la clapetele de deschizi usa :D Am cumparat cric ( mai am roata de rezerva ) si maine se vor schimba bucse , bilete , si placute de frana pe fata . Cand am dat jos cureaua de la distributie 1 minut am ramas toti cu gura cascata nici unu nu a scos un cuvant nimic ne uitam toti la curea :D Ei bine se mai tinea pe o portiune in cateva ate atat .... deci am avut o inspiratie foarte mare sa o schimb chiar astazi . Azi am dat comanda si de telescoape pe spate .


All times are GMT +2. The time now is 07:22.

- Copyright 2026 4Tuning