Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Renault tuning (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning.html)
-   -   Renault Clio Symbol (https://forum.4tuning.ro/139-renault-tuning/15791-renault-clio-symbol.html)

Andrey` 10-06-07 23:23

Re: Renault Clio Symbol
 
eu unu regret ca nu am luat clio de 80 de cai...si ca am luat dasta de 65...300 de euro era diferenta... dar nu mi`am dat seama.....in fine...daca i`as pune un cip ( flash-tuning ) la asta de 65,ajunge cam ca ala de 80 ?

street_racer 10-06-07 23:27

Re: Renault Clio Symbol
 
mah cei care se ocupa de asa ceva zic ca pt un diesel , un cip te poate ajuta cu pana la 25% din caii pe care ii ai deja ... deci ai 65 ... ai putea sa ajungi la 80-81 ... si cred ca te-ar ajunge mai putin de 300 de euro cat era diferenta de la clioul tau pana la cel de 80 de cai ... orikum ... mai conteaza si garantia si alte chestii ...

Andrey` 10-06-07 23:29

Re: Renault Clio Symbol
 
eu unu regret ca nu am luat clio de 80 de cai...si ca am luat dasta de 65...300 de euro era diferenta... dar nu mi`am dat seama.....in fine...daca i`as pune un cip ( flash-tuning ) la asta de 65,ajunge cam ca ala de 80 ?

silvio 27-06-07 20:23

Re: Renault Clio Symbol
 
Sal!! Am un clio symbol 1.4 8V pe benzina.... si vreau sa jtiu ce modificari pot face la motor. Masina are 75 cai si dak as baga un chip tuning cu cat ar creste puterea???:?:

RicaFlo 04-07-07 18:07

Re: Renault Clio Symbol
 
acelasi motor am si eu din pacate ...am intrebat "lumea" si mi-au spus ca nu prea se merita

street_racer 05-07-07 00:48

Re: Renault Clio Symbol
 
Quote:

Originally Posted by RicaFlo (Post 981788)
acelasi motor am si eu din pacate ...am intrebat "lumea" si mi-au spus ca nu prea se merita

nu se merita in ce sens ? in sensul mai bine o vinzi si iti iei alta ? ... clio nu prea are designul reusit, in schimb motoarele sunt destul de reusite... poti sa il duci in vreo 100 cp ... citeste posturile precedente dak esti curios !!! dezavantaj ar fii cele 8v (mai frumos era in 16)

RicaFlo 05-07-07 07:49

Re: Renault Clio Symbol
 
pai de motoarele in 8v vorbeam si oricum nici la design nu sunt deloc stralucite caci e vb de symbol.....si pt 25 de cai in plus bagi la bani de nu iti mai vezi urechiile.......

street_racer 06-07-07 14:23

Re: Renault Clio Symbol
 
Quote:

Originally Posted by RicaFlo (Post 982702)
pai de motoarele in 8v vorbeam si oricum nici la design nu sunt deloc stralucite caci e vb de symbol.....si pt 25 de cai in plus bagi la bani de nu iti mai vezi urechiile.......

dap... aici ai dreptate ... ce sa faci asta e !!! si eu as fi vrut un rx8 sau un wrx , da dak asta mi-am permis ... :)

expres 06-07-07 14:27

Re: Renault Clio Symbol
 
clio , sincer imi place design, dekt sa am un logan , merita un clio , e mult mai performant , kiar dak loganu are el 1.6 16 v tot il ia clio q 1.4 8 v :) ., LogaN = FRIGIDER pe 4 ROTI!!

street_racer 06-07-07 18:25

Re: Renault Clio Symbol
 
Quote:

Originally Posted by expres (Post 985013)
clio , sincer imi place design, dekt sa am un logan , merita un clio , e mult mai performant , kiar dak loganu are el 1.6 16 v tot il ia clio q 1.4 8 v :) ., LogaN = FRIGIDER pe 4 ROTI!!

pai nu ai nimerit-o omule :)))) nu exista termen de comparatie intre logan si clio ... singura asemanare e ca pe logan scrie "by renault" !!! astea cu motor de clio , cutie de megane sau cine stie ce sunt povesti de adormit copiii !!! e fabricata , impachetata, asamblata de romani ... motorul e facut tot la noi in tara (chiar dak e facut dupa planul motorului de pe clio, degeaba zic eu)!!! exemplu concret : clio3 1.2 12v 75 cp vs logan 1.4 8v 75cp vs logan 1.6 8v 90 cp pe autostrada. clio s-a dus in 190 loganul de 1.6 s-a oprit la 175 si ala de 1.4 pe la 160 asa d-abia mai accelera !!!

aadalex 27-09-07 13:39

Re: Renault Clio Symbol
 
Sal. Am si clio hatchback si Logan amandoua cu acelasi motor K9K 1.5 dci 65 de cai. Cred ca loganu asta diesel are ceva limitat pe acolo ca mai mult de 170 nu am mers cu el si oricum asta nu este viteza reala(reala poate 150). Clio insa merge mai bine, se duce mai bine aprox 190. Diferenta este facuta de aerodinamica, de cutie si de greutatea masinilor
De tuning ce sa zic: la clio am shcimbat partea de carpa a fetelor de usi(by myself) cu piele naturala albasta de vitzel.........arata mai bine asa, si de asemenea burduful de la schimbator. in rest nimik pana acu.

Dms628 21-12-10 14:26

Re: Renault Clio Symbol
 
sall am si eu un renault symbol 1.4 8v dar mie nu prea imi place cutia de viteze e prea altfel decat cele diesel si eu daca asa avea bani as baga in ea decat chip+evacuare completa+filtru sport atata la motor iar la interior un subwoofer si transmisia so mai schimb atat?

ro_0bert 02-02-11 22:18

Re: Renault Clio Symbol
 
Quote:

Originally Posted by expres (Post 985013)
clio , sincer imi place design, dekt sa am un logan , merita un clio , e mult mai performant , kiar dak loganu are el 1.6 16 v tot il ia clio q 1.4 8 v :) ., LogaN = FRIGIDER pe 4 ROTI!!

..sunt perfect de acord cu tine..!! Clio e mai senzual decat LOGOUT(Logan).. Am un Clio 1.4 si imi consuma intre 9-10 l benzina la 100 de km..!!! e normal..???:?::?::?:


All times are GMT +2. The time now is 05:01.

- Copyright 2026 4Tuning