Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   Golf V GTI cu soft TCM (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/15742-golf-gti-soft-tcm.html)

MasterTuner 03-05-06 09:24

Re: Golf V GTI cu soft TCM
 
Cu Unichip masina scoate putere maxima la roata sub 150 cp la 7 000 de ture. Ca sa aflati puterea la roata(de fapt la asfalt, nu la axul rotii cum ar intelege multi, deci dupa transmisie si pneu!!!) scadeti din graficul puterii la volanta puterea pierduta, adica curba exponentiala cea mai de jos. Ce vedeti pe graficele noastre este puterea la volanta, fiind si cea mai importanta de fapt, cea la roata(asfalt) depinzand de pneuri.

cosmin_meme 03-05-06 17:17

Re: Golf V GTI cu soft TCM
 
nu cred ca seat-ul 1.8T ,FR-u lui ~NAUTILIUS avea chip tuning..avand in vedere ca si-a luat-o de la CRY.unde e evolutia?un bmw din <88 ii da 1 masina distananta(eram la finish)la un seat probabil 200,proprietate VW...deci evolutie?sa nu vorbim ca ursu avea 174cp STOCK si 1.8t se lauda cu 180...cu turbo...parerea mea:nu motoarele 1.8T si 2.0TFSi lasa de dorit..ci TRANSMISIA,careia VW se vede ca nu i-a acordat mare importanta...

Nautilus 03-05-06 19:55

Re: Golf V GTI cu soft TCM
 
Quote:

Originally Posted by cosmin_meme
nu cred ca seat-ul 1.8T ,FR-u lui ~NAUTILIUS avea chip tuning..avand in vedere ca si-a luat-o de la CRY.unde e evolutia?un bmw din <88 ii da 1 masina distananta(eram la finish)la un seat probabil 200,proprietate VW...deci evolutie?sa nu vorbim ca ursu avea 174cp STOCK si 1.8t se lauda cu 180...cu turbo...parerea mea:nu motoarele 1.8T si 2.0TFSi lasa de dorit..ci TRANSMISIA,careia VW se vede ca nu i-a acordat mare importanta...

1. De luat mi-am luat-o fiindca am dus motorul la 7000rpm si mi-a taiat alimentarea, motiv pentru care CRY era deja in goana cand am plecat eu :(

2. Chiptuning n-am (inca)

~Nautilus


All times are GMT +2. The time now is 16:06.

- Copyright 2026 4Tuning