Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Ce masina ati alege? (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/15265-masina-alege.html)

juana_man 07-04-06 14:07

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK
Nu stiu dc ma chinui sa iti raspund , ca de obicei ... cand vine vorba de oameni care vorbesc doar de dragul de a vorbi sunt retzinut.Am mai spus si repet , masina va fi cumparata de ai mei nu neaparat pt mine dar tot la mine va ajunge . Pt ca ai mei isi permit poate o masina peste medie nu cred ca iti da dreptul sa ma numesti copil de bani gata,dar poate ca ma cunosti bine si eu nu stiam...Nu mai posta doar de dragul de a scrie ceva...Ms de intelegere

:blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah:


se mai zice invidie !dar..... tre sa te obisnuiesti si cu aia.



mie dak i-mi reusesc planurile de viitor imi iau un cl 600 si atunci sa moara dusmanii

Cosmin255 07-04-06 19:00

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by juana_man
:blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah: :blahblah:


se mai zice invidie !dar..... tre sa te obisnuiesti si cu aia.



mie dak i-mi reusesc planurile de viitor imi iau un cl 600 si atunci sa moara dusmanii

Super tare :) ... sper sa-ti reuseasca , si cand ajungi la mare sa ma suni sa fac si eu un test drive cu ea ...bineinteles daca ai sa imi permiti , glumesc (sa-ti dea Dzeu , e o super masina...desi nu cred ca era nevoie sa mai spun asta:)...)

Bogdan_mb 07-04-06 20:07

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by juana_man
mie dak i-mi reusesc planurile de viitor imi iau un cl 600 si atunci sa moara dusmanii

adica tu esti ala care il sapa pe vantu ? :D :-) :D :-)

lantzi 07-04-06 21:56

Re: Ce masina ati alege?
 
Fara suparare baieti da' de ce nu zice nimeni nimic de S40? Am condus destul de mult masina asat si e super. Nu da din cale afara de sportivitate da' se tine bine si are si o oarecare prestanta masina, nu e vazuta ca masina de fitze etc. Eu zic ca e o varianta foarte serioasa. Vorbesc de S40 model 2005.

Cosmin255 07-04-06 23:10

Re: Ce masina ati alege?
 
E una din preferatele mele , de fapt concernul Volvo este cu totul , febletea mea:) ... ca un fel de vis ar fi un XC 90 ... am vazut unul visiniu cu pielea alba....mi-a pus capac...
S40 e o masina buna , frumoasa , eleganta ma atrage dar cred ca nu prea gasesti cu optiuni pe ea la banii astia fata de o nemtzeasca , care vine cam la pret de dumping

lantzi 07-04-06 23:45

Re: Ce masina ati alege?
 
Cea de care zic eu a fost vreo 22.000 CIP. Versiune de echipare Momentum, cu Bi-Xenon si Pachet audio cu controlul volumuloui pe volan si cd-changer cu 6 discuri si boxe ceva mai bune decat alea standard. Asa cum este asta e mai mult decatr orice ai nevoie. Cand iei in calcul pretul gandeste-te ca la nemtesti la optionale se adauga in primul rand sisteme de securitate gen airbaguri si mai stiu eu ce care la Volvo vin in standard plus ca mai are si altele in plus care nu sunt disponibile la celelalte. In plus Volvo e mai desteapta (Ma refer la computer-ul de bord) inainte taica-mio avea o Bora care nu era chiar de o masina proasta si in momentul iun care m-am urcat in Volvo am ramas cu gura cascata si am zis: "Da! Asa trebuie facut". Probabil ca noua generatie de passat e mult imbunatatita nu pot sa zic pt ca inca nu am avut placerea sa urc in unul sa-mi fac o parere live. Cat despre alte masini din lista nu pot sa zic ca nu sunt unele mai bune sau altele mai accesibile da' eu as alege Volvo. Te sfatuiesc sa incerci sa te urci inttr-unul fie si in dreapta sa vezi ce impresie iti lasa. Succes.

B|shOp-VR6 08-04-06 02:36

Re: Ce masina ati alege?
 
As alege mai intai permisul.. apoi masina :D

Bogdan_mb 08-04-06 03:33

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by B|shOp-VR6
As alege mai intai permisul.. apoi masina :D

lafel ... daca nu ia permisu ?

B|shOp-VR6 08-04-06 03:58

Re: Ce masina ati alege?
 
Ghinon de nesansa :)

Eugen_TL 08-04-06 09:08

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by B|shOp-VR6
Ghinon de nesansa :)

il ia ca il ajut eu 8) nu-i asa cosmin? :) :) dai peste si icre si ai toate categoriile la unchiu :) :)

Cosmin255 08-04-06 09:11

Re: Ce masina ati alege?
 
Quote:

Originally Posted by B|shOp-VR6
As alege mai intai permisul.. apoi masina :D

B|sh0p n`ai fost pe felie mane , masina si-o iau ai mei si la momentul oportun ajunge si la progenitura lor:)

B|shOp-VR6 08-04-06 10:01

Re: Ce masina ati alege?
 
Atunci.. din punctul meu de vedere.. Jaguar sau BMW

Cosmin255 08-04-06 10:05

Re: Ce masina ati alege?
 
Jaguarul cred ca va fi cel mai scump la intretinere din lista asta nu?:)

B|shOp-VR6 08-04-06 10:28

Re: Ce masina ati alege?
 
Nici Mercedesul nu e de lasat la capitolul asta.

Bogdan_mb 08-04-06 10:34

Re: Ce masina ati alege?
 
dar cine iti ofera service la Jaguar ca nu mai stiu ?


All times are GMT +2. The time now is 18:34.

- Copyright 2024 4Tuning