![]() |
Re: fuel pressure regulator
Ai rezolvat problema cu amestecurile?
Eu cred ca amestecul tau e prea sarac, dyno-ul fiind facut la acceleratie 100%. Iti topesti motorul. Trebuie sa fie 12,5-13%, mai jos la aspirate arde lent si consuma degeaba, mai sus nu are putere si se incalzeste, iar la acceleratie partiala peste 14,7 ,vezi cat tine fara rateuri(15-16), nu cred ca ti-ar strica o economie de 20%. Cumpara-ti o pompa universala puternica, un regulator reglabil bun, niste injectoare de logan (bosch ev14), reglezi presiunea la 6-7 bari (pe piesele astea se poate), reglezi amestecurile si mai ramane avansul. Ar trebui sa ai o crestere considerabila de putere, un consum mai bun si un motor mai fiabil la o investitie de 3-400e. |
Re: fuel pressure regulator
2 Attachment(s)
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:53. |
- Copyright 2026 4Tuning