![]() |
Re: Un nou cod rutier
Quote:
da, l-am crezut ca nu ma minte ... si e normal sa aiba aceeasi adresa actele ... dar iti pot da o amenda ca sa te determine sa schimbi permisul cat mai repede (apropo amenda pe care mi-o dadea in cazul in care imi suspenda permisul era de 5 milioane), dar sa-ti ia permisul pt asa ceva, nu pt ca ai incalcat vreo regula de circulatie ... mi se pare ridicol ... pai se indoiesc de calitatile mele de sofer sau de bun cetatean? ... |
Re: Un nou cod rutier
Quote:
Altfel apreciezi si viteza celui ce vine din fata. |
Re: Un nou cod rutier
sunt 3 reguli vitale care au fost luate acum: circulatia pe banda 1, luminile de intalnire pe timp de zi si culpabilizarea si a pietonilor in cazul unui eveniment rutier in care ei sunt vinovatii de drept.
|
Re: Un nou cod rutier
de acord cu luminile in afara localitatilor....ce nu-mi place insa e ca prin aceasta prevedere se ofera un motiv in plus de shpaga militienilor. In eventualitatea in care o sa uit sa aprind farurile, "baietii" au un motiv in plus sa cerseasca un 50 lei sau ma stiu eu cat...
mai nasoala mi se pare insa cea cu "Consumul de alcool rezultānd īn o concentraţie de cel puţin 8g/l " (a fost miscsorata de la 10g).... prietenii stiu de ce |
Re: Un nou cod rutier
frate este naspa dar sunt si destepti care dupa ce stai la o coada de 20 masini ei trec prin statia de tramvai sau pe banda continua si depasesc toata coloana si mai incurca si circulatia ... astia merita arsi :lol: ... in rest este NASPA dar poate se mai sorteaza si asa zisi piloti de masini care de abia au luat colacul in mana :lol:
|
Re: Un nou cod rutier
Quote:
nu te poti abtine sa bei? se poate... dar un te poti abtine sa bei pana nu mai stii de tine? concentratie de 0,08 inseamna mult, daca te sui asa beat la volan kiar nu ma deranjeaza ca ti-o iei... nu-i ca atunci cand gresesti in trafic, asta o faci cu intentie, si nu inteleg de ce ar trebui sa fie cineva indulgent in cazul asta... |
Re: Un nou cod rutier
Quote:
|
Re: Un nou cod rutier
Alcoolul la volan ar trebuii sa fie inexistent.
|
Re: Un nou cod rutier
danny 24.. tu esti chiar in halul asta de iresponsabil??
cum poti sa bei si sa conduci??? si O BERE iti afecteaza reactiile!!! nu e destul k se urca unii obositi la volan..mai sunt si altii kre beau..grozav stopul nu mai are nici o semnificatie pt unii..la fel si limitarile de viteza.. mai avem vreo lege care se respecta in tara asta?? |
Re: Un nou cod rutier
Quote:
|
Re: Un nou cod rutier
Continuati pe topicul asta:
https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ/16196-legea-49-2006-noul-cod-rutier.html nu are rost sa se vbeasca in paralel. |
| All times are GMT +2. The time now is 14:08. |
- Copyright 2026 4Tuning