Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Stiati ca ... ? Internet Stuff (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/138659-stiati-internet-stuff.html)

Champion 24-09-09 15:48

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Nu stiam dc toti cauta nokia 1100 acuma..tare faza :)

http://icehot.wordpress.com/2009/04/...-piata-neagra/

http://www.gandul.info/news/telefoan...-coada-4228641

Bravo lor :)

alexcump 24-09-09 15:58

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Doamne, oare chiar sunt asemenea oameni ce dau atatia bani pe un 1100?

Eu tot nu cred ca se poate face ceva.... Adica daca se putea, nu ar fi oprit-o baietii cu ochii rosii ?

pHlow 24-09-09 15:58

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Oricum sunt multi "haceri" care il cumpara doar pentru a-l avea si atat. Nu ca ar stii cum sa il foloseasca.

alexcump 24-09-09 16:00

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Scria un om pe okazii ca nu intelege cum poate da cineva 3000 Ron pe un 1100. Si un hacer dasta a spunea, citez '' taci ca vad ca nu esti in domeniu ''.

Tre sa caut si eu ca parca aveam vreo 2 si incerc eu le dau cu 3 mil cine vrea?:)))

pHlow 28-09-09 11:58

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Quote:

Originally Posted by alexcump (Post 2665994)
Scria un om pe okazii ca nu intelege cum poate da cineva 3000 Ron pe un 1100. Si un hacer dasta a spunea, citez '' taci ca vad ca nu esti in domeniu ''.

Tre sa caut si eu ca parca aveam vreo 2 si incerc eu le dau cu 3 mil cine vrea?:)))

Lasa pe okazii, ca daca dai un search pe 4tuning- nokia 1100 o sa vezi cum se "vand" deja cu 150-1000 euro :-P

B3ST 01-10-09 22:26

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Am unu in liste ce il vinde cu 12.000 euro negociabil :lol:

OT: Parca la acelasi telefon, nokia 1100, daca bagi in locul de incarcator un chibrit sau un betisor si iti apare iconita pt casti pe ecran il poti folosi ca antiradar. Iar la Nokia 3510i, daca introduci nu stiu ce cod, ti-l inchide iar cel care suna, iti raspunde automat si poti auzi ce se vorbeste dar pare a fi inchis. Ceva de genu Undercover :lol:

Si daca tot suntem aici, va las si niste nr utile pentru NOKIA, pe care probabil majoritatea le stiti dar poate unii nu le stiu cum nici eu nu le stiam.

*#0000# - arata modelul, versiunea, data fabricarii si alte lucruri pe care nu le inteleg.
*#92702689# - arata nr. serial, data fabricarii si cate ore vorbite are telefonul.

TheFasterMan 02-10-09 08:20

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
toata lumea vinde nokia 1100,cu niste preturi foarte mari...chiar daca face parte din seria cautata sau nu....persoane care vor se se imbogateasca peste noapte....se cer sute de euro...poate chiar mii...dar nu am auzit/vazut pe nimeni care sa imi confirme cu adevarat ca a luat pe un nokia 1100...zeci de euro,pana acum am auzit doar povesti.

dolb 02-10-09 08:33

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2568177)

3. Deschide un document nou in Word si scrie

=rand(200,90)

apoi apasa enter

Microsoft e gata sa "plateasca milioane" pentru cel care poate oferi explicatia.
Incearca!

Sa-mi dea mie 1 milion de dolari si le explic !

ia scrie =rand (1,1) sa vezi ce se intampla!

nmdm 02-10-09 15:59

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Quote:

Originally Posted by TheFasterMan (Post 2685622)
toata lumea vinde nokia 1100,cu niste preturi foarte mari...chiar daca face parte din seria cautata sau nu....persoane care vor se se imbogateasca peste noapte....se cer sute de euro...poate chiar mii...dar nu am auzit/vazut pe nimeni care sa imi confirme cu adevarat ca a luat pe un nokia 1100...zeci de euro,pana acum am auzit doar povesti.

Probabil este o inselatorie ca aia cu masinile de cusut Singer.

B3ST 02-10-09 15:59

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 2685646)
Sa-mi dea mie 1 milion de dolari si le explic !

ia scrie =rand (1,1) sa vezi ce se intampla!

Nu le explici... nu ai cum ca nici tu nu stii. Asta am observat si eu, cel mai probabil e un script pe undeva cea ce activeaza scrisul acesta.

=rand este comanda iar (X,Y) este valoarea, adica ce este in paranteza se inmulteste, primul termen cu al doilea, adica X ori Y. Iar in cazul =rand (1,1) , este 1 * 1 = 1 deci rezultatul este o singura propozitie.

Incercati si voi, de exemplu =rand (5,2) , rezulatul va fi de 10 propozitii (5*2=10, nu?).

De ce e 200,90 ? Pentru ca e valoarea maxima pe care o poate duce Microsoft Word, ma refer la litere intr-un singur document.

Si presupun ca asta stii tu, pentru asta nu primesti nici 2 lei :lol:, tu trebuie sa afli de ce cand scrii =rand si nu +avion si cum sa rezolvi problema.

Nu au rezolvat cei mai buni hackeri ai lumi si ai rezolvat tu, a? :lol:

dolb 02-10-09 16:51

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
treaba cu quick brown fox e destul de usoara! orice hacker/cracker cu cunostinte medii poate schimba textul in " imi place manelili ", iar apoi cand dai comanda =rand.. iti arata "imi place manelili" de cate ori vrei. =rand e o simpla comanda cum si alt f4 este. Nu iti da nimeni nici un cent , pt ca nu este un secret, nu este ceva greu.

ps: cine stie faza cu Q33NY ? cu World trade center?

pss: ia incercati comanda =rand in wordpad.

Evoluzione 02-10-09 18:44

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Fraza aia de la =rand(#,#) este facuta pentru a afisa automat fraza de test tip pentru Microsoft Office.
Prima cifra este numarul randuriilor pe care va aparea si a doua cifra indica de cate ori va aparea fraza pe un singur rand.
Nu este nimic secret sau complicat...

B3ST 02-10-09 21:10

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 2686728)
ps: cine stie faza cu Q33NY ? cu World trade center?

pss: ia incercati comanda =rand in wordpad.

In wordpad nu se intampla nimic, si faza cu Q33NY nu o stiu... Help?!

dolb 02-10-09 21:12

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
scrie in wordpad cu litere mari Q33NY si apoi da-i fontul la WINDINGS si vezi ce apare.

pHlow 02-10-09 21:27

Re: Stiati ca ... ? Internet Stuff
 
nu trebuie sa fii mare "hacer" sau "cracer" sa te prinzi ca nu este vorba de vreun virus,ozn sau altceva. Si nici ca sa cauti pe google. Uite aici o explicatie, pe care oricum a dat-o mai sus Evoluzione:
"this function serves a useful purpose for filling a page when you’re designing a template and want to see how it will look with text in it." Adica cand faci un template si vrei sa il umpli ca sa vezi cum arata cu text, fara a scrie tu tampenii...


All times are GMT +2. The time now is 23:48.

- Copyright 2026 4Tuning