Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/135986-vrei-fii-sofer-gasesti-cartea-intrebari-intra-site-drpciv.html)

Mustang 31-07-09 07:18

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Quote:

Originally Posted by gorila600 (Post 2524314)
cum dreacu sa nu fie dusi?u nu stii ce inseamna semnele alea?ca se dau cap in cap unele p altele

Se discuta strict de intrebari: poza aia e o poza pusa la "misto".
Daca v-ati uita atenti la masini, ati vedea ca e facuta prin photoshop de un tip care nu s-a priceput extraordinar.

Inainte sa comentati la poza, beliti ochii cu atentie! :lol::lol::lol:

In plus, miezul subiectului este urmatorul: CARTEA DE INTREBARI pe SITEUL DRPCIV, nu poza.

Sp1ky 31-07-09 09:35

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
cum mah nene pana acuma erau 1400 de intrebari acuma sunt 3800 cum vine astasaptamana viitoare trebuia sa dau sala :) daca ma trezesc cu intrebari care nu le-am in carte ce fac:)

Doctoru' 31-07-09 10:27

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Eu zic ca e treaba buna asta pt cei care au net, ca se pot verifica. Si eu am avut un CD asemanator si m-a ajutat mult. Am citit si cartile (A,B si C+D), dar sistemul tip examen la tn pe PC e chiar foarte bun. PAREREA MEA!

Brian 31-07-09 12:08

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Quote:

Originally Posted by gorila600 (Post 2524314)
cum dreacu sa nu fie dusi?u nu stii ce inseamna semnele alea?ca se dau cap in cap unele p altele

Lasa naibii poza aia, ca e photoshop, s-a mai discutat de ea pe forumul asta..
Eu ma refeream la treaba cu site-ul, mie mi se pare chiar utila.

sebaaa 31-07-09 12:46

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Urasc expresia asta cu "a fii sofer"!
E o conceptie total eronata. Doar fiindca DETII un Permis de Conducere NU TE FACE SOFER! Esti doar POSESOR DE PERMIS CATEGORIA ...
Daca AI PERMIS SI CONDUCI, esti doar Conducator Auto
Daca ai Permis, conduci, mergi suficient de bine si ai muulta experienta in spate, esti aproape de "SOFER". Putini sunt CU ADEVARAT SOFERI in Romania!

Puneti mana si invatati regulile de circulatie si bagati-va mintile in cap cand conduceti, ca puteti sa muriti si voi, si tovarasii vostrii din masina, dar si ala in care intrati. Doamne Fereste! ATENTIE MARE!

tsughi.bughi 31-07-09 13:17

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Asta mi se pare o chestie corecta pt ca sunt f multe carti si plublicatii cu f multe greseli si total aiurea.Editurile isi scot bani frumosi in urma mizeriilor editate.Nu consider trisat dak stii din inainte intrebarile,sunt f multe si dak parcurgi toate intrebarile alea chiar inveti (presupunand ca raspunzi corect la macar 75%)

Magos 31-07-09 15:24

10 Attachment(s)
Attachment 1028864
Simulare examen auto - Pas cu pas

Pentru a te putea folosi de aplicatie in sine, trebuie sa urmezi cativa pasi simpli:

Intri pe www.drpciv.ro

1. Autentificarea - Logarea - Se va creea un cont nou si se va alege o parola;
2. Alegerea optiunii - se va da un click pe sectiunea cautata - in cazul nostru testare examen auto;
3. Selectarea limbii - se va selecta limba dorita - doar romana, pentru moment;
4. Alegerea categoriei - se va alege categoria de examinare dorita - A, B, C,... (pentru moment exista chestionare doar pentru primele doua variante - A si B);
5. Etapa de acomodare - exista trei intrebari de acomodare pentru persoana care sustine acest test;
6. Inceperea testului - de aici incolo, timp de 30 minute, aveti timp pentru a va evalua cunostintele in materie de legislatie.

Observatie: Pentru a functiona cat mai corect, utilizati aceasta aplicatie cu Internet Explorer!


Succes!

natT3 31-07-09 16:40

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
de asta aveam nevoie ..am examen luna asta prin 24.25

buly4u 31-07-09 17:27

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Quote:

Originally Posted by natT3 (Post 2525752)
de asta aveam nevoie ..am examen luna asta prin 24.25

am auzit acum la tv p realitatea k cik nu ar mai fi min 22 ci 21 si s-ar baga mai greu... :( luni bag si eu dosarul....

RMS80 31-07-09 17:52

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Quote:

Originally Posted by Magos (Post 2525597)
Attachment 1028864
Simulare examen auto - Pas cu pas

Pentru a te putea folosi de aplicatie in sine, trebuie sa urmezi cativa pasi simpli:

Intri pe www.drpciv.ro

1. Autentificarea - Logarea - Se va creea un cont nou si se va alege o parola;
2. Alegerea optiunii - se va da un click pe sectiunea cautata - in cazul nostru testare examen auto;
3. Selectarea limbii - se va selecta limba dorita - doar romana, pentru moment;
4. Alegerea categoriei - se va alege categoria de examinare dorita - A, B, C,... (pentru moment exista chestionare doar pentru primele doua variante - A si B);
5. Etapa de acomodare - exista trei intrebari de acomodare pentru persoana care sustine acest test;
6. Inceperea testului - de aici incolo, timp de 30 minute, aveti timp pentru a va evalua cunostintele in materie de legislatie.

Observatie: Pentru a functiona cat mai corect, utilizati aceasta aplicatie cu Internet Explorer!


Succes!

BOSS! MAI VERIFICA ODATA SAIT-UL CA NU MERGE :-)

buly4u 31-07-09 17:54

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Quote:

Originally Posted by RMS80 (Post 2525870)
BOSS! MAI VERIFICA ODATA SAIT-UL CA NU MERGE :-)

eu am facut 10 intrebari si nu a mai mers apoi....

nu merge k au serverele varza....incarca 10 ore si apare k nu merge
app care a urmarit realitatea knush c zicea unul d noile intrebari si am auzit k ar fi min 21 acum si ar baga mai multe intrebari d mecanica :((

marius_WDI 31-07-09 18:19

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Nu stiu de voua nu va merge (poate aveti probleme la PC) , am facut acum 3 chestionare si sunt foarte bune exact ca la examen.Eu dau joi a-4-a oara si te ajuta foarte mult (ca doar stiu am dat de 3 ori :lol: ).

shummy 31-07-09 18:25

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
Cred ca pana la urma o sa se dea examenu direct la Universitatea Spiru Haret nu??:-J

Sp1ky 31-07-09 18:47

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
3 Attachment(s)
da... nu ar fii mare inginerie pe saitu astora doar ca se cam repeta intrebarile

JohnyBoy 31-07-09 18:49

Re: Vrei sa fii sofer si nu gasesti cartea cu intrebari? Intra pe site-ul DRPCIV
 
exista si simulatoare de condus?


All times are GMT +2. The time now is 01:21.

- Copyright 2024 4Tuning