![]() |
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
pai daca rominu scoate din buzunar si taxa pentru sarmale si pentru aer... ei au de unde sa spuna ca loganurile costa 34 de mii, cind, cum sa mai zis sus, iau versiunea baza, si aia uzata poate sa nu cheltuie asa de mult (5 mii euri) si mai dau vreo 15 mii maxim si incarcat pina la stele de echipamente, ca ii trebuie o statie de emisie receptie, un calculator colegat cu baza date si un vitezometru. si noi votam pe unii care cu 70 mii de euro isi luau logan, pe cind in anglia cu 100 de mii au lexus is-f echipat, rapid, fiabil si mama masii :???::???::???::???::???::???::???::???::???::???: :???::???:
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
eu akm o saptamana mam dristat cu un politist cu logan-ul...degeaba a venit dar nu ma prins.....akm zice-ti voi is bune masinile astea pentru ceva...si eu am un motor numai de 2.0 si 101 cai...deci mai bine isi iau bmw-uri din 88
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
alti bani spalati ...alti bani furati de la noi...ca doar tre sa termine si ei vilele
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Ce jenti are loganu ala amarat :))
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Quote:
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
1 Attachment(s)
Iată duba de poliţie din aur, care costă 130.000 de euro!
La miliţieni criza n-a lovit īncă atīt de rău. De curīnd, vedeta achiziţiilor Ministerului a devenit Merţanul care costă de cinci ori mai mult decīt īn fabrică. Printr-o licitaţie care a avut loc anul trecut, MAI a īncheiat cu Ager Leasing un contract pentru furnizarea a aproximativ 3.000 de autoturisme pentru Poliţie. Raportul Corpului de Control al Ministerului de Interne, citat de Evenimentul Zilei, arată că atribuirea contractelor (pentru cele 2.923 de autovehicule n.r.) s-a făcut cu īncălcarea dispoziţiilor legale privind achiziţiile publice şi īn folosul exclusiv al SC Ager Leasing IFN SA. Īn afară de super Loganul de 70.000 de euro pe care īl cunoaşteţi deja, din contractul cu Ager Leasing mai fac parte şi autospecialele Vito la 130.000 de euro bucata. Īn urmă cu două săptămīni, la Ţiriac Auto, īn Otopeni, au fost aduse aproximativ 130 de Mercedes Vito, pregătite pentru Inspectoratul General al Poliţiei Romāne. Potrivit reprezentanţei Mercedes Benz Romānia, un Vito, īn varianta de bază, costă numai 25.000 de euro. Asta īnseamnă 3,25 de milioane de euro pentru 130 de maşini, faţă de cele 16,9 pe care le va plăti MAI. Reprezentanţii ministerului ne-au declarat că, īn prezent, IGPR renegociază cu Ager Leasing o scădere de preţ. Īnsă, pe 25 iunie anul acesta, Autoritatea Naţională pentru Reglementarea şi Monitorizarea Achiziţiilor Publice a anunţat că va cere īn instanţă anularea contractului cu Ager Leasing. Pentru a putea face asta, IGPR trebuia să trimită o adresă la ANRMAP īn care să precizeze ce are de gīnd cu maşinile astea la preţ de Rolls. Ceea ce IGPR n-a făcut nici pīnă īn ziua de azi. Sīntem convinşi că procurorii DNA sīnt īncīntaţi de măsurile de renegociere ale noilor şefi ai IGPR, mai ales că ei anchetează īn prezent toată afacerea. |
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
politia din constanta are incepand cu ziuz de azi cred si un seat exeo.
dimineata cand am trecut pe varianta pe langa reprezentanta seat am vazut masina cu nr rosii si un politist in ea care se uita prin masina (cred ca nu stia de unde se porneste) voi incerca sa revin cu poze |
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Quote:
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Eu ma intreb,ce are Vito acela?Ce au bagat de 100.000 de euro ? :shock:
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
primit azi:
Quote:
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Am stat de vorba mai demult cu un politist de pe un logan si l-am intrebat totusi ce ii cu loganu asta de 70.000. Mi-a spus ca sunt doar prostii scoase de presa.
Loganurile de la patrula cica au costat ceva in jur la 15.000 EURO. Alea de 70.000 trebuiau sa aiba ceva PC-uri in ele care sa fie legate la ceva super extra mega retea si sa poata verifica din interiorul masinii daca esti urmarit general , daca masina ta ii data ca fiind furata , daca ai ceva buline negre. Sa nu mai fie nevoiti sa dea pe statie si sa astepte. Ceva de genu , dar nu a fost sa fie |
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
da , exista , si nu numai una...sunt destule
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
Presupun ca sunt numai in bucuresti , eu in braila nu am vazut niciodata una asa.
|
Re: Logan-ul de 70.000 de euro s-a facut de 10.000 euro
poate o fi cei de prin MAnP. cei cu bmw-ul...chiar daca are politia scrisa pe el:D avea interior full (individual? :))) )
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:30. |
- Copyright 2026 4Tuning