![]() |
yonutz: aici nu e neaparat vina spectatorilor. Daca a ricosat, putea sa sara la mama dracu'. Oricum, zonele de siguranta sunt marcate cu un scop anume: acela de a se evita incidentele majore.
La Hunedoara, David s-a rasturnat la iesirea dintr-o curba, unde a inchis prea devreme virajul. A cazut intr-o rāpa, la aproximativ 30 de metrii adancime. A fost avariata foarte rau. Nici el nu se astepta sa o repare asa repede. PS: din filmele de la scirocco (cele cu Giri si Titi) am vazut ca pe sectiunea respectiva, Titi a mers mai tare. Inclin sa cred ca merge mai tare pe toate sectiunile, dar nu stiu de ce nu reuseste sa termine pe 1. |
gabi pe prima speciala titi aur o avut cel mai bun timp(2gili3marisca 4 ungur....)era linga noi sotia lui ungur(sau cineva ff apropiat lui )ca dupa ce a terminat o sunat si de la ea am aflat clasamentu pe prima speciala..pe a 2 titi o avut accidentul
|
yonutz: in primu' rand, e Giri, nu Gili :P
In al doilea rand... nu stiu daca pe vremea cand Titi pilota Celica erai la curent cu ce se intampla in raliul romanesc, sau cand si-a luat Seatu'... Nu avea rival, indiferent cu ce masina veneau cei care ii amenintau prima pozitie. Aici conteaza 50 % masina, 50 % soferu'... Pentru mine, Titi a fost, este si va fi the best, indiferent de rezultatele pe care le are (in tara sau international)! |
ai dreptate gabi..nu e neaparat vina celor de la paza,..insa e si a lor.
cum vi se pare.....faza asta...am ajuns pe baraj la Tarnita unde era STOPul si deja se stransesera vreo 20 de oameni care vroiau sa treaca peste baraj si sa urce sa vada ceva viraje.insa deja daduse drumul la safety car....si le-a interzis..s-au strans vreo 30 de inversunati care nu au tinut cont de ce zicea omul ala de la \"paza\" si au pornit pe traseu, desi le spusese sigur ca nu vor ajunge sa isi gaseasca un loc unde sa stea fiindca akolo asa e..parapetu' si apa..daca vine catre tine..sari in apa..nu erau numai 20 de m pana pe stanci jos ... bine ca s-a terminat cu bine. |
hmmm am ramas prea in urma cu topicu'....
de cand organizeaza AC Savu Racing, Mobil 1 Rally... mi se pare dde tot cacatu organizarea... pliantele le-am vazt shi yo aruncate o gramada pe jos... am luat unu shi m-am uitat... acolo peste tot pe langa srum scria ca nu e voie sa stai ca e zona de pericol... shi in curbe shi in linii drepte... iar omu', maiales fanaticii vor sa vada cat mai mult, cat mai bine... shi de cat mai aproape... e drept nu e civilizatzie... shi recunosc... nici eu nu is civilizat... nici unu nu suntem... :twisted: Scirocco iar tzi-am vazt mashina da' nimeni pe langa ea... :D hai joi in C... faine poze piry.... PS intradevar is profi pozele... o s ale pun shi yo cat de curand pe amele... apropos... pe cd cu filmele pune plz shi pzoele... |
Re:
Quote:
|
tek: sincer sa fiu si eu as vrea sa vad mai mult, atunci cand merg la un raliu, da' in primu' rand am grija de viata mea. Mai bine pierd ceva spectaculos decat sa stau nspe zile prin spital sau, Doamne fereste, sa mor.
yonutz: n-am nimic cu tine. Argumentam de ce Titi e idolu' meu :wink: :P |
Re:
:dance:
cel mai de cacat mii so parut faza ca la 9 era inchis DEJA drumu si cika numa la 9:30 trebuia sa se inchida ... si o trebuit sa merg pe jos !!!!! :( CAN YOU BELIEVE THIS SHIT ? ;) oricum o fost misto ... mam distrat , mo prins si o furtuna selekta :P imi pare rau ca nu mam intalnit cu careva dintre voi ... nu stiu pe unde erati .. da anyway traseu ii destul de mare ca sa ne fii strans toti intrun loc ;) bye ! IN CURAND FILME |
Piry: traseul se inchide cu ceva timp inainte cursei. Pot interveni decalari de orar de care poate nu organizatorii sunt vinovati.
In fine... la un asa raliu (de aploarea unui raliu de talie nationala) tre' ajuns cu vreo 2 ore inainte. PS: anu' trecut, la Ranca, la VTM, am ajuns cu 10 minute inainte sa inceapa cursa si tot am urcat cu masina. Deh, aveam \"pile\" la organizatori :lol: |
gabi vezi ca o sa pun pe forum cat de curand iesirea in decor a lui titi
si poate si cu renault 5 ce o rupt din pacate picioarele la spectatoarea aceea ce statea in spate la parapet |
Astept Alexandra, astept :wink:
PS: de fapt, asteptam toti :) |
la titi aur caroseria era avariata doar .motoru era k .la fel si directia .
si eu am scris mai sus pe userul surorii mele |
Deci am intuit bine starea tehnica a Octaviei :wink:
PS: Alex - Alexandra - frati sunteti :) |
pai..cum...de unde crezi ca mi se trage mie...microbu'.....
mama a ramas shocata cand a auzit cu ce entuziasm povesteam de la raliu.....mi-a zis sa ma las de raliuri,,,ca nu e de fete.. :( :( :( de parca e dupa ea! :lol: wrooooooommmmmm |
Spune-i mamei tale ca in actualul sezon sunt 3 femei: un echipaj format din 2 femei si inca 1 copilot :)
PS (ca mi-am amintit): in lista cu concurentii inscrisi la Cluj nu apare nici un Renault 5. Cel putin nu in cea pe care am downloadat-o eu de pe www.autorally.ro :?: :!: |
| All times are GMT +2. The time now is 19:40. |
- Copyright 2026 4Tuning