Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   BMW E30 S50 turbo vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/130664-bmw-e30-s50-turbo-vs.html)

WPP 02-07-09 14:42

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by Jeff (Post 2456054)
Momentan motorul meu are undeva pe la 580cp, presiunea in turbo este de 1.9bari. Nu "ma bazez" pe nimic in special, ma straduiesc doar sa fac masina cat mai rapida pe sfert de mila.
In Ungaria Civicul "killer bee" pleaca aproape la fel de bine ca mine, cu tractiune fatza - bineinteles cu slickuri si la alte kilograme. O tractiune spate cu diferential bun si drag radials pleaca la fel ca o integrala. Legea in dragracing o fac masinile tract. spate, noi doar ne jucam ;)

Ma gandeam eu ca esti cu capul pe umeri :D
Sper sa ne vedem in curand

WPP 02-07-09 14:43

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by MauS (Post 2456062)
Faceam referire la subiectul thread-ului.

Am intels dar ce masina?

MauS 02-07-09 14:47

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by WPP (Post 2456080)
Am intels dar ce masina?

Un evo 9 cu modificari minore momentan. Turbina de serie, internele de serie. :)

Alfa_band 02-07-09 16:37

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by WPP (Post 2455899)
Problema este ca toti cu evo si sti cam sufera, punct. Ca sa nu mai zic ca f f f putini fac modificari majore, multi se bazeaza...am 4x4 frate
Ce am zis era pt lascarica care se pare ca nu intelege ce inseamna presiune mare....

P.S. nu confunda S50 cu M50

Nu cred ca sufera...ci doar profita de un avantaj care il au......daca ei pot scoate 100 si de cai cu un soft o evacuare si o admisie ce ar trebuii sa ii luam la bataie ca ba tu tre sa schimbi si pistoane sau plm ....o discutie tampita pana aici....pana una alta tot un 4x4 detine cel mai tare timp si culmea chiar o chinezarie de Evo.Pardon are al doilea timp.Primul fiind alt 4x4.

cata4 02-07-09 18:42

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Vreau sa ma bag si eu .Chiar daca nu am modificari f numeroase , sunt pasionat de drag .
I-am lasta lui Bobi un PM cu nr meu. Daca nu ma insel am fost cautat , prin Vecu , acum mai bine de 2 sap , dar aveam masina in service!
Audi RS6 (C6 08 )

vcsomin 02-07-09 19:52

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by Jeff (Post 2456054)
Momentan motorul meu are undeva pe la 580cp, presiunea in turbo este de 1.9bari. Nu "ma bazez" pe nimic in special, ma straduiesc doar sa fac masina cat mai rapida pe sfert de mila.
In Ungaria Civicul "killer bee" pleaca aproape la fel de bine ca mine, cu tractiune fatza - bineinteles cu slickuri si la alte kilograme. O tractiune spate cu diferential bun si drag radials pleaca la fel ca o integrala. Legea in dragracing o fac masinile tract. spate, noi doar ne jucam ;)

Pe pista preparata, in rest AWD all the way ! Si cum in RO / Hu / BG, etc nu sunt piste ..........

Provenzano 04-07-09 17:37

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
cu M5 te dai?
:))

bobiMOM 04-07-09 18:22

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by Provenzano (Post 2461628)
cu M5 te dai?
:))

Normal...ne vedem la Valcea!

Provenzano 04-07-09 18:47

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
glumeam stii bine:)))

dragusu 08-07-09 10:52

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 2461742)
Normal...ne vedem la Valcea!

da cu serie 530 te dai?

bobiMOM 08-07-09 12:32

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by dragusu (Post 2470275)
da cu serie 530 te dai?

Dap...mai multe detalii te rog!

dragusu 08-07-09 13:16

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
fiat coupe 220cp?

bobiMOM 08-07-09 13:19

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by dragusu (Post 2470623)
fiat coupe 220cp?

Aha acum am inteles, cu 5-ul nu cred ca ma mai dau...nu vreau sa-l mai chinui aiurea dar dc vrei neaparat nu pot sa te refuz!;)

dragusu 08-07-09 13:32

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
nu neaparat..am vazut ca iti place sa te dai si erai inscris si cu 5-ul si ma gandeam sa vedem cum stau masinile ca 530d e febletea mea;)

bobiMOM 08-07-09 13:35

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by dragusu (Post 2470682)
nu neaparat..am vazut ca iti place sa te dai si erai inscris si cu 5-ul si ma gandeam sa vedem cum stau masinile ca 530d e febletea mea;)

Nu ma mai bag cu el...cred ca las locul altui concurent....dar ne vedem dc vrei in weekend....te astept la Ploieshti....facem un program mai amplu la paralele.

Vb si cu baietzii...mai aducetzi si voi ceva `carutze` si facem un gratar mai in sange asa!


All times are GMT +2. The time now is 02:16.

- Copyright 2026 4Tuning