![]() |
Re: cine are audi 100
am un 100cd 5e 2200 benzina si un 100cc 1600 diesel cd-ul e un pic modificat
pe la caroserie , jante si motor |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
1 Attachment(s)
Am si eu un 100cc combi,de care sunt foarte atasat. Am luat-o in 2001 de la un mos care-o tinuse intr-o curte pe la billa-macaralei vreo 3ani, dar avea(are) vopseaua originala pe ea. E din 1990(ultimul an) ,cand am luat-o nu-i functiona climatronicul decat pe low-vent,din cauza unor interventii imbecile in istalatia electrica menite(cica) sa-i micsoreze consumul care oricum era foarte decent....
Deci cum spuneam,batranica are geamuri verzulii, clumatronic,ABS,control tract(de kk si deloc necesar,dar asta e),trapa,geamuri el(puse de mine)....avea si poriectoare in bara,dar le-am desfiintzat. Motorul este 2000cmc 10v (aspirat),CV manuala 5. Frumoasa mea inca merge cu 200km/h cu 4pers in masina, viteza Masurata pe GPS( in bord arata ~212km/h) :shock: Piese mai am si eu,si deasemenea am manual de reparatie si destule cunostinte care mai au piese. E singura poza pe care o gasesc acum: |
Re: cine are audi 100
frumusel exemplaru .....:P sa i grija de el...;)
|
Re: cine are audi 100
nu aveti cumva de vanzare un motor diesel sau TD 5 cilindri 2000cmc
|
Re: cine are audi 100
cam cat consuma un 2.2 turbo la un audi 200 din 1980 ... pe net nu prea gasesc info despre el ... alt motor de 2.2 nu e pe audi 200 decat asta turbo nu ???
|
Re: cine are audi 100
nu stiti pe cineva care sa vanda un motor diesel de audi 100 in 5 cilindrii de 2000cmc.mersi.
|
Re: cine are audi 100
scuze de intrerupere am un audi 80 coupe quatroo din 85 motor in 5 136 cp
dar vreau sa stiu daca se mai poate face ceva sa mai capat niste caluti? ma puteti ajuta ,astia cu audi sant foarte rari salut |
Re: cine are audi 100
salut la toata lumea.....mama de cat timp caut si eu pasionatzi de 100...... am si eu un 100cc din 86 cu motor de 2.3......si de zilele asta ma apuc sa modific......care are poze cu 100 modificat ca eu nam vazut nici unu in viatza mea.....
|
Re: cine are audi 100
care ai poze cu 100 modificat? sa le posteze plzz
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
Parerea mea: cand o masina ce in carte are consum urban de ...7%(ex.) iar in realitate se dovedeste a inregistra 10-12%, VERIFICATI intai Soferul;)!..-> este factorul cel mai probabil cauzator al consumului exagerat:D |
Re: cine are audi 100
Normal ca nu imi iau 2.2 turbo si ma astept sa ia 7% , mai ales la cum merg eu :) . Oricum masina care ma intereseaza e aspirata normal . Cam care sunt problemele dupa care sa ma uit in special ca am gasit una foarte ieftina ?
|
Re: cine are audi 100
fratzilor yo am 17 ani si am un audi 100wg din 87' datzi-mi si mie niste ideei de ceva tunning finutz pt k iubesc masina asta o am deknd eram yo mic..si....m-am atasat de ea...si e pakt sa nu fie pastrata pe sosele!!(n ue audi 100 ala mai rotunjuit e lung lat si foarte patrat...peace up ganstas
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:22. |
- Copyright 2026 4Tuning