Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - PH 10 BZN (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/129219-cielo-ph-10-bzn.html)

Crysty MLV 01-11-09 14:59

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
si kt te-a costat kit-ul?d unde l-ai luat?

ALEX_BZN 01-11-09 15:02

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
de la un baiat tot din ploesti...skama...450 ron cu tot cu instalare..si garantie..e de treaba baiatu si aduce lucruri bunicele..nu ca cele de pe 23 august de la noi(de alea TYPER):))

ALEX_BZN 04-11-09 13:49

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
4 Attachment(s)
sa mai pun cateva poze gasite prin calculator cu masina..si mai recente si mai vechi....

Genghis.Khan 04-11-09 14:02

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
La serban_pc gasesti mai ieftin si cu garantie - xenoane.
Si e din Bucuresti!
Ia de 4300 k, am eu si sunt tare multumit pe ploaie, pe ce vrei!

ALEX_BZN 04-11-09 14:11

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by Genghis.Khan (Post 2779255)
La serban_pc gasesti mai ieftin si cu garantie - xenoane.
Si e din Bucuresti!
Ia de 4300 k, am eu si sunt tare multumit pe ploaie, pe ce vrei!

pai eu le-am luat cam de o luna asa...ms de sfat...momentan sunt multumit si de astea care le am de 5000k..pe ploaie e mai slab dar oricum e binisor....5000 e compromisul perfect intre frumos si util..initial ii zisesem sa imi aduca de 6000 apoi am vazut pe cutie ca scrie 5000

ALEX_BZN 11-11-09 11:43

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
7 Attachment(s)
sa pun niste poze "modificate de niste prieteni de ai mei"..mai multi autori mai multe idei....ast sa va dati cu parerea.

ArCaDa 11-11-09 23:28

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
1 si 3 au iesit grave rau , mai ales botu la a 3a :X love it !!!

CL-19-YDA 21-12-09 10:10

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
1,3 si 4 sunt reusite...place..sa o stapanesti sanatos

CL-19-YDA 21-12-09 10:19

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Explica-mi si mie cum ti-ai facut grila.

Genghis.Khan 21-12-09 10:58

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by CL-19-YDA (Post 2910458)
Explica-mi si mie cum ti-ai facut grila.

Iti explic eu caci probabil amea este cea mai "proaspata" grila, are undeva la 2 luni maxim.
1. Dai grila jos de pe masina, folosesti o surubelnita lunga pentru acest lucru, apesi pe clemele protocalii.
2. Desfaci partea neagra de plastic de pe cea cromata folosind surubelnita.
3. Plasa trebuie modelata priun taiere cu foarfeca de taiat tabla. Trebuie sa o pui exact in partea cromata (sa atinga marginile).
4. La partea neagra de plastic ii vei taia nervurile folosind o panza de bonfaier subtire. Iti va ramane practic cadrul nergu de plastic al vechii grile!
5. Acest cadru il vei prinde cu suruburile peste plasa si peste partea cromata.

E usor, iti ia maxim 2 ore.!
Nu iti trebuie kit, sau silicon sau prostii, numai s aintinzi bine plasa si sa fii atent la detalii.

Bafta

CL-19-YDA 21-12-09 18:10

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Ms mult Genghis.Khan...

ALEX_BZN 21-12-09 22:15

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
eu nu am mai taiat nervurile acelea din grila..am pus plasa peste si nu se vede foarte rau:)

ALEX_BZN 24-12-09 21:04

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
1 Attachment(s)
Ceva facut cu gust....cel putin mie imi place foarte mult cum a iesit poza asta...destul de talentat cel care mi-a facut-o.

moga1688 26-12-09 11:49

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by ALEX_BZN (Post 2912514)
eu nu am mai taiat nervurile acelea din grila..am pus plasa peste si nu se vede foarte rau:)

Incearca sa tai nervurile alea ,se vede mult mai frumos,in rest numai de bine ,frumoasa masina

iviTe 27-12-09 23:43

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
chiar a iesit beton poza :X


All times are GMT +2. The time now is 02:06.

- Copyright 2026 4Tuning