Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - 3Mi_wrc (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/126165-machete-lucru-3mi_wrc.html)

3Mi_wrc 18-08-09 16:10

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
10 Attachment(s)
Am pus folie pe faruri:evil:
Si am bagat leduri in semnalizari:lol::lol:
Ce ziceti ca ar mai trebui sa ii fac?
Astept pareri:-?

coman razvan 18-08-09 20:10

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
Arata hidos! :( Fara suparare ...

3Mi_wrc 18-08-09 20:14

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
Ce anume arata hidos?

coman razvan 18-08-09 20:23

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
Per ansamblu masina ... nu mai e un Ferrari ... nici nu stiu ce sa zic ca ar putea fi! :(

arctix 19-08-09 15:40

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
razvan vrea sa spuna ca nu ti-ai ales bine subiectul de tuning, nu prea ai ce sa modifici vizual la un Ferrari.
In afara de alte rims-uri si eventual o alta culoare, "tuningul vizual" si "Ferrari" nu au loc in aceeasi propozitie

bmwh548 19-08-09 16:42

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
Sincer...da jos folia (folia se aplica greu la 1:1 daramite la machete...uite ce cute a facut in zona aripilor spre exemplu), curata caroseria si vopseste-o in ce culoare vrei tu... Daca vrei si stripes la fel...tot cu vopsea, nu cu banda cum ai facut tu.
Farurile cu pleoape? La un Ferrari? Inteleg ca fiecare isi lasa imaginatia sa zboare, dar arata urat, urat de tot.
De interior nu ma leg pentru ca poza e prea neclara.

3Mi_wrc 19-08-09 21:41

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
Fratilor asta e prima mea macheta care o tunez.... si stiu ca am incarcat-o prea mult , si ca un ferari nu e potrivit pentru tuning , am zis sa ma prostesc si eo umpic :D:D:D da acuma asta e numai umblu la ea , ma apuc de alta si sper sa o fac mai bine:D

BigDaddy_1112 20-08-09 21:05

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
Quote:

Originally Posted by 3Mi_wrc (Post 2573269)
Blue.e46 Nu cred ca prima ta macheta ai facut-o perfecta
Si nu cred ca esti u in masura sa imi zici mie ce sa fac.
Daca vreau ma prostesc! daca nu nu! Treaba mea;)

Era mai bine daca incepeai pe o macheta mai ieftina, slaba calitativ. Si mai bine pe o plasticaraie chinezeasca, ca sa iti formezi mana. Eu asa am inceput.

ciuca2 28-08-09 09:35

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
Deci.Ai zis ca ne spui cum ai facut angels-urile la macheta dupa ce termini.Uite ca ai terminat.....asteptam "marea dezvaluire a secretului"

3Mi_wrc 28-08-09 09:45

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
poi am mai zis odat
infine
ia o mina de pix(cu gel) bagi un led in ea ji acoperi interiorul minei.

3Mi_wrc 02-09-09 11:02

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
5 Attachment(s)
new project:D


nu va luati de interior nu era aranjat:D

Blue.e46 02-09-09 11:12

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
Ai grija cu o strici si pe asta....:(!!Oricum bafta!:)

3Mi_wrc 02-09-09 15:54

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
Sper sa nu o stric
nu prea am ideii :-??
ziceti si voi ceva:D

3Mi_wrc 03-09-09 11:15

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
5 Attachment(s)
Pareri:D ?

Darius DMS 03-09-09 11:32

Re: Machete in lucru - 3Mi_wrc
 
arata bine,numai ca nu trebuia sa faci farurile negre,sincer....trebuia sa le lasi asa...bafta in continuare;)


All times are GMT +2. The time now is 22:10.

- Copyright 2026 4Tuning