Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi! (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/125628-ciudatenie-lemnoasa-4-roti.html)

bullet14 27-05-09 23:52

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by FoX_BvStreetracing (Post 2355715)
:-)))) are unghiu de fuba bulit !

In primul rand acela nu este unghiul de fuga, este unghiul de bracare. In al doilea rand nu e bulit, ci unghiul de bracare al rotii interioare este mai mare decat cel al rotii exterioare.

Farte draguta masinuta, detaliile sunt facute foarte bine.

marius3030 28-05-09 01:37

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
ciudata chestie,dar oricum,omu si-a facut damblaua si mie unul imi place.e ceva sa poti reusi asa ceva.bv lui

bogdyland 28-05-09 09:42

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
A avut de lucru serios omu la ea,oricum felicitari lui pt ea,mie imi place si mi-ar placea sa o am la colectie...daca am putea sa o vedem pe viu poate am vb altfel despre ea:idea:

alex22das 28-05-09 10:04

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
pana la urma ce dimensiune are.... e o macheta sau ce...? oricum ar fi omu si-a facut damblaua....plus k e frumusica ciudatenia asta .... dar daca se strica merge de un gratar ...:P

madboy 28-05-09 10:09

Re: Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!
 
Quote:

Originally Posted by Cigo (Post 2355671)
Ciudăţenie lemnoasă... pe 4 roţi!

Această maşină din lemn poartă numele de „Gunner” şi a fost creată de sculptorul Michael Cooper din Sebastopol.


Această mică operă a fost confecţionată din 65 de tipuri diferite de lemn masiv. V-aţi dori aşa ceva în colecţia personală de maşini?

UPDATE: Maşinuţa lemnoasă măsoară: 304,8x152,4x99,06cm.

EPIC FAIL! Aceasta "Ciudăţenie lemnoasă" a aparut acum doi ani la "2007 Grand National Roadster Show"! Cred ca cineva este "putin" in urma...


All times are GMT +2. The time now is 03:13.

- Copyright 2026 4Tuning