Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Daewoo Nexia 2.0SFI (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/125222-daewoo-nexia-2-0sfi.html)

rik 18-06-09 16:23

Re: Nexia - Under construction
 
Multumesc pentru pareri.Desigur vopseaua va fi alb perla ceva de mov probabil.Bara din fata,acolo unde e sparta asa am luat-o.Urmeaza sa fac ceva modificari si la bara.Scaunele au fost pe un kadett.

db 21 kat 21-06-09 10:27

Re: Nexia - Under construction
 
frumasa, frumoasa, spor la modificari

laurentiu NT 21-06-09 18:48

Re: Nexia - Under construction
 
Ce n-as da sa am si eu un bord de GSI.

Alex_Mig 25-06-09 10:13

Re: Nexia - Under construction
 
Cat a costat motorul pentru transplant??

rik 18-07-09 21:30

Re: Nexia - Under construction
 
14 Attachment(s)
Am luat o calibra cu totul pentru transplant.A costat 550e.
In perioada asta s-a refacut motorul in sensul ca a primit cuzineti noi,segmenti noi,toate garniturile,alta chiulasa,toate semeringurile.Am fost pana la mare in rodaj si am revenit.Asa ca...continuam tuningul...
Azi bordul plusat.Dar din pacate intunericul a venit prea devreme si nu am terminat de montat.

andi_cimpean 19-07-09 19:44

Re: Nexia - Under construction
 
pfffiiiuu...cata munca...curajos esti:D...sa mor daca incepeam sa plang si ma dadeam cu fundul de pamant...daca vedeam asa ceva la masina mea:lol:..

P.S. ce ai patit la bara fata?

Kent8 19-07-09 21:02

Re: Nexia - Under construction
 
vad ca nu ai proiectoare...daca te intereseaza (si platesti transportul prin curier) iti donez un set originale, doar sa nu mai aud de asa ceva...dau daca vrei din alea clare, iti dau din alea, ca eu nu le mai folosesc

banzay 21-07-09 06:58

Re: Nexia - Under construction
 
Extraordinar RIk! Foarte frumos ce faci tu... Mai pune poze cu interiorul dupa ce termini te rog... Ma omoara scaunele alea cat de calumea arata si deabia astept sa vad si bordul... Dar am o intrebare... Bordul e cam la fel ca cel de pe kadett, de ce nu l-ai imbracat pe cel original?

rik 22-07-09 02:26

Re: Nexia - Under construction
 
Cel imbracat e bord de cielo.Doar ceasurile sunt de kadett.Nu inteleg ce vrei sa zici.Bafta

riv_gms 22-07-09 08:00

Re: Nexia - Under construction
 
Interesanta ideea ..... cate kg are nexia de curiozitate??

cosmin_cosmin_1 22-07-09 08:24

Re: Nexia - Under construction
 
cum ai plusat bordul?

banzay 22-07-09 18:17

Re: Nexia - Under construction
 
Da... scuze, nu am realizat... am vazut in ziua aia un kadett sau vectra care aveaa parte de sus a bordului exact ca la cielo... si am zis ca deala ti-oi fi luat :)

rik 23-07-09 21:25

Re: Nexia - Under construction
 
Quote:

Originally Posted by riv_gms (Post 2503618)
Interesanta ideea ..... cate kg are nexia de curiozitate??

927 KG

rik 23-07-09 21:31

Re: Nexia - Under construction
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cosmin_cosmin_1 (Post 2503651)
cum ai plusat bordul?

Este o firma la tg secuiesc.Pluseaza.Inca mai caut mecanism cu un singur brat pt stergator.Din ala de sta pe mijloc.Ma ajuta cineva?

andi_cimpean 23-07-09 22:16

Re: Nexia - Under construction
 
in poze seamana cu o banala mocheta...dar cred ca in realitate arata foarte bine...si este placuta la atins:D...


All times are GMT +2. The time now is 12:55.

- Copyright 2026 4Tuning