![]() |
Re: SF - OZN
Habar n-am asa este articolul...facut de romani
|
Re: SF - OZN
ft interesant articolul, m-a pus pe ganduri :)
|
Re: SF - OZN
Quote:
Pe acolo ies aia care traiesc sub pamant cu navetele spatiale sa se duca la Mol . |
Re: SF - OZN
3 Attachment(s)
Pozele vorbesc de la sine.
Attachment 959089 nu ştiu ce statuetă e, dar oricum e f veche. Attachment 959090 E sculptură pe o catedrală catolică construită în 1100. Attachment 959091 |
Re: SF - OZN
Câte secrete are si Vaticanul ala :rolleyes2 o grämadä, de s-ar afla alea ..... :rolleyes2
PS: Dacä tot suntem la Vatican si d-astea, popa de ce are crucea aia desenata pe piept invers ? äla nu e cumva semnul diavolului ? :-) nu cred in biserica deloc ;) i-am zis la un popä in fata ca mi se rupe de biserica lui, i-am pus intrebarea asta si lui, si s-a facut ca ploua ;) |
Re: SF - OZN
Ultima poza ar trebui sa arate intrarea catre Shamballa?
Oricum eu cred ca e trucata imaginea adica dimensiunea acelei gauri este mult prea mare. E misto faza cu statuia de pe biserica,astronaut! 8) Eu zic ca omenirea are de ceva vreme legatura cu astfel de fiinte avansate,dar pasnice intr-un anumit fel dar nimeni nu este dispus sa creada ceea ce s-ar putea dovedi peste zeci si zeci de ani adevarat. Eu va spun doar atat: Am vorbit si cu adulti despre acest subiect,OZN,extraterestrii,fantome,fenomene Poltergeist,Fenomenul Tunguska si altele si mi-au spus: "Ia mai citeste baiatule si niste carti si romane adevarate nu numai SF ca dauneaza". Ce sa-i faci un numar mare din populatie nu poate sa admita exsistenta unor astfel de fenomene din cauza invataturii primite. Doar atat spun ca sa nu se simta careva jignit. :) |
Re: SF - OZN
Haide!
Mai da cineva informatii,articole de citit,carti de citit sau documentare de vizionat? Uite eu va mai pun o tema de gandire si de documentare: Ce a fost de fapt accidentul de la Roswell??? Chiar au fost extraterestrii??? Chiar exsista acel OZN in Area 51? Si chiar au fost facute acele autopsii care apar in acel clip alb-negru controversat? Din pacate nu putem stii sigur ce a vazut acel presupus fermier care a descoperit primul nava facuta muci si cativa humanoizi morti inauntru... Acel om este mort acum mai mult ca sigur dar nu din cauze naturale.:rolleyes2 Poate ca americanii chiar au folosit tehnica de pe acel presupus obiect zburator in dezvoltarea diferitelor aparte de zbor,cum ar fi Stealth. Avem un anumit nene care mai apare pe YouTube pe numele lui Bob Lazar care spune ca el a si lucrat in acea "Zona 51" si ca acolo in niste hangare imense exsista 3,nu 1 OZN pe care se face research in continuu. Nu putem stii sigur daca acel individ chiar a lucrat acolo sau daca doar e vreun nebun ce inca nu a fost legat. Mai mult ca sigur daca el chiar a lucrat acolo si a spus ce a spus in fata camerei despre tehnologiile navelor si cate ceva din modul lor de functionare este si el acum oale si ulcele tot din cauze artificiale. :rolleyes2 (injectie letala,impuscare,infometare etc.) Tot ce pot spune este ca se crede ca mai marii lumii (nu bush,putin,medvedev,blair etc.) ci acei conducatori adevarati din umbra au deja legaturi cu fiinte poate nu extraterestre ci intraterestre cum ar fii atlantii,lemurienii sau reptilienii. |
Re: SF - OZN
peste tot vedeti numai conspiratii da nici o dovada clara
cat despre acel film alb negru ....vrajeala :) stealth- incearca wikipedia,nu e nimic extraterestru |
Re: SF - OZN
Quote:
Te uiti putin la cum tine ala bisturiul (sau ce o fi) si vezi ca nu e profi de loc.... Nici macar nu se poate stii ce sau cine era in spatele mastii. Si alte detalii. Si eu cred ca Stealth-ul este pur uman (ca sa zic asa) dar sunt sigur ca daca in vreo baza americana exsista pe bune ceva extraterestru americanii incearca sa profite de pe urma acelui lucru,de exemplu prin creearea unor noi materiale bio-sintetice adica o combinatie intre ceva natural si ceva human made adica sintetic. |
Re: SF - OZN
1 Attachment(s)
Am auzit si eu o teorie interesanta cum ca extraterestrii ne-au ,, boost'' evolutia cu cateva milioane de an! Au venit, au invatat pe sarmanii maimutoi incuiati si chiar s-au imperecheat cu femelele! Mai era si incidentul din Phoenix, Arizona, cu luminile alea care au planat muuult noaptea deasupra muntilor pentru ca mai apoi sa dispara dupa ei! Cred ca ar fi cel mai interesant incident de la Roswell incoace, vazut si filmat de mii de martori!
Pe National Geographic, era zilnic la ora 7 emisiunea Is it real?, de acolo stiu si asta! Cate lucruri interesante vedeai acolo! Oricum, cum a zis cineva, ar trebui sa fim al dracului de egoisti si increzuti incat sa credem ca suntem singuri in Univers! Extraterestru s-ar putea numi si o simpla bacterie care a aparut si traieste inafara spatiului Terrei, dupa mine! Nu stiu daca e corect, dar ma gandesc eu ca asa ar fi! Asta nu are legatura cu UFO si extraterestrii, dar se incadreaza in sfera asta de mister si paranormal si as vrea sa vad ce credeti voi! Am vazut pe ZoneReality documentar cu chestia asta! O cabana din America, bantuita de o fantoma care comunica prin fotografii! Adica tipii ii puneau intrebari, faceau o poza oarecare si raspunsul aparea scrijelit in aer cu litere albe! Fantoma era prietenoasa!:D Au venit expertii, au verificat atent aparatele, filmele si n-au gasit nimic care sa indice o farsa! Adevarat sau farsa! Oricum despre fantome, demoni, poltergeist, posedari demonice, extraterestrii, rapiri, cercuri in lane etc. se poate discuta ...Propun sa se schimbe numele thread-ului ca sa cuprindem mai multe subiecte din sfera asta interesanta de mister! Sa nu ne limitam doar la extraterestrii! |
Re: SF - OZN
salut ...eu am fost in spania si cand eram la munca aveam un radio unde era o emisiune despre chestile astea ...cum ca inca de pe vremea lui Iisus s-au vazut ozn-euri...cautati pe youtube J.J Benitez - Mirlo Rojo ......e tare tipul asta , a facut foarte multe dezvaluiri de ex...ca apollo 15 a fost ultima expeditie pe luna din cauza ca acol s-au gasit ruine ale unor cladiri ...si ca defapt americanii deaia nu mai vor sa mearga pe luna si au incercat sa distruga toate dovezile ca s-a gasit viata pe luna.....e foarte interesant .....mai are si o serie ce carti scoase mi se pare "calul troian" ...primul nr este foarte cutremurator ....dovedind cu versetele din biblie ca au existat contacte intre oameni si extraterestrii inca de pe atunci .....si tot in aceasta carte se pune problema ca Iisus sa fi fost ceva mai mult decat om..in fine ....foarte interesanta chestia asta ....
|
Re: SF - OZN
Eu nu cred deloc in chestiile astea...daca suntem facuti de extraterestii atunci ne-au cam scapat de sub control, daca sutem facuti de Dumnezeu pacatuim cam des, daca am evoluat din maimuta inca evoluam si mai avem de evoluat :))
|
Re: SF - OZN
nu stiu man ..eu ziceam doar ca e interesant ca daca esti atent ....pana la urma urmei omul ala are si el dreptate....si are si dovezi..in fine .....eu cred ca totusi exista si alte specii...in universul asta ...cat despre existenta lui D-zeu ...o fi ceva ca doar nu s-au apucat aia de nebuni sa scrie atata despre ceva ce nu ar fi existat...dar ce ziceti despre filmuletul de pe youtube cu inregistrarea facuta undeva in M-tii Urali parca Siberia ..la nu stiu ce adancime cica s-a descoperit iadul...si se aud vocile alea si etc....?????????
|
Re: SF - OZN
Quote:
|
Re: SF - OZN
https://www.youtube.com/watch?v=8iPIX...eature=related ..... ai search pe youtube in dreapta sus..:D incearca sa vezi ca face minuni bafta
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:18. |
- Copyright 2026 4Tuning