Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/121249-seat-leon-cupra-politia-autostrazii.html)

allexutzzu 30-04-09 20:38

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
am vazut-o prin bucuresti :D e super tare masina...desi nu prea ma incanta ideea ca fuge mai tare ca a mea :)))

boy_wonder 30-04-09 20:40

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
Quote:

Originally Posted by baladi (Post 2279677)
De Seat Leon Copa 310 ai auzit? :oops:

nu am auzit de Leon Copa 310, am auzit doar de Leon Copa care este in mare tot un Cupra, dar facut in editie limitata. in plus nici asta nu este cel mai puternic, a existat si Leon Cupra 310 (310 cai) care bineinteles era tot un Cupra :-)

Bizonul 30-04-09 20:50

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
interesant..ramane de vazut si reactia participantilor din trafic.ma refer la cei ce au adrenalina in sange..parca ii vad cum vin tare din spate si franeaza brusc la vederea leului.
la cat mai multe..

RUDY20140TDI 30-04-09 21:01

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
Quote:

Bizonul
Quote:

la cat mai multe..
Chiar unt curios :
DACA MERG CU 150 PE AUTOSTRADA SI SUNT IN DEPASIRE IAR GABORII VIN DIN SPATE, IAR EU MA SPERII SI PUN FRANA FOARTE BRUSC SI EI INTRA IN MINE .
Cine e vinovat ?

BogdanF 30-04-09 21:09

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
Pe mine ma amuza chestia asta. Fac pariu ca nu o sa aiba bani de benzina pentru ea :))

asasinu 30-04-09 21:11

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
hh si mie mia trecut prin cap dar fac ei ceva sa produca benzina

maxirazvan 30-04-09 21:12

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
Nu va mai vaitati ca nu dau ei chiar toti bani aiurea pe masini , eu zic ca e un lucru bun chiar daca este pe "bani mei".

Apropo in Germanica sau Austrica daca dai semnal(unii dintre voi nici nu stiti ca masina are asa ceva) ca vrei sa depasesti un tir/masina cel care vine din spate tare(chiar foarte tare) franeaza si te lasa sa depasesti nu te omoara cu farurile sau claxonele cum se practica la noi , mai circulati si voi prin tari civilizate si dupa aia sa va dati cu parerea.

In Austria politia umbla si cu masini civile pe autostrada si te opreste daca alergi ca disperatu , iar limita legala ca si la noi este de 130 km/h(arhi suficienta) , iar atunci cand te opreste nu am vazut pe nimeni sa comenteze in fata lor.

Plus ca in Ungaria si Austria au un sistem de marcaj care te invata cum/care este distanta intre 2 masini pe autostrada , in care poti evita orice pericol ar aparea.

Dar deh la noi e in stare sa se suie pe tine unu cu SUV-ul , BMW , etc daca indrasnesti sa-i stai in cale , mai avem muuult pana sa vorbim de educatie rutiera in Romania.

Ia incercati voi astia "shmecherii" sa mergeti in "limita" legi sa vedeti ca nu va opreste aiurea in trafic nici dreaq.

asasinu 30-04-09 21:18

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
1 nu inteleg postu ce leg are cu topicul
2 ai dreptate dar suntem unde suntem si facem ce putem
3 siteul asta e mai mult pt pasionati decat pt pulifrici cu masini de la taticu
4 cred ca daca ar am avea si noi conditi ca in cum ii spui germanica si austria adica ma refer la circuite multi dintre noi sar duce acolo si sar linisti asa ca facem ce putem si unde putem

golidix 30-04-09 21:24

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
intrebarea mea este alta.... :) care autostrada ??!!?? bani manjiti
si politiei nu ii trebuie masina puternica ca sa prinda alta masina ci doar un filtru :)

adrian74 30-04-09 21:27

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
Quote:

Originally Posted by maxirazvan (Post 2279877)
Nu va mai vaitati ca nu dau ei chiar toti bani aiurea pe masini , eu zic ca e un lucru bun chiar daca este pe "bani mei".

Apropo in Germanica sau Austrica daca dai semnal(unii dintre voi nici nu stiti ca masina are asa ceva) ca vrei sa depasesti un tir/masina cel care vine din spate tare(chiar foarte tare) franeaza si te lasa sa depasesti nu te omoara cu farurile sau claxonele cum se practica la noi , mai circulati si voi prin tari civilizate si dupa aia sa va dati cu parerea.

In Austria politia umbla si cu masini civile pe autostrada si te opreste daca alergi ca disperatu , iar limita legala ca si la noi este de 130 km/h(arhi suficienta) , iar atunci cand te opreste nu am vazut pe nimeni sa comenteze in fata lor.

Plus ca in Ungaria si Austria au un sistem de marcaj care te invata cum/care este distanta intre 2 masini pe autostrada , in care poti evita orice pericol ar aparea.

Dar deh la noi e in stare sa se suie pe tine unu cu SUV-ul , BMW , etc daca indrasnesti sa-i stai in cale , mai avem muuult pana sa vorbim de educatie rutiera in Romania.

Ia incercati voi astia "shmecherii" sa mergeti in "limita" legi sa vedeti ca nu va opreste aiurea in trafic nici dreaq.

vezi ca in Germania cine schimba banda se asigura si astfel apreciaza viteza celui care vine,dece ? pt ca o frana brusca la vitezele de acolo poate creea un carambol in toata regula( sa nu crezii ca aia nu au gastele lor),Austria? mergi cu150-180 lejer dar sa ai vignieta platita si sa nu atragi atentia in trafic cu slalom sau ceva de genul asta.Masinii civile corect VW BORA si SKODA albastre care fug de rup dar la prima vedere nu par,iar de la luneta iese in ecran pe care scrie POLIZEI FOLW ME si la faza ca nu stau de vb cu tine GRESIT,mai intereseazate. scuze de offtopic,dar nu-mi plac cei care creeaza panica.

maxirazvan 30-04-09 21:27

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
Bine zis " care autostrada".

Insa aia care este , pentru unii e pista de incercari.

Si Renault Laguna mai au.

Dar gata cu offtopicul din partea mea , nu am intentia sa creez flame-uri.

asasinu 30-04-09 21:27

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
Quote:

Originally Posted by golidix (Post 2279904)
intrebarea mea este alta.... :) care autostrada ??!!?? bani manjiti
si politiei nu ii trebuie masina puternica ca sa prinda alta masina ci doar un filtru :)

loool esti culmea care autostrada ce dreku mah alea aia de la bucale spre undeva cred ca ar trb sa duca la mare ee dar nu acum in 10 ani prb cam asa
p.s ai dreptate ceva undeva e putred l:))

BGY_Bogdy 30-04-09 21:32

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
deocamdata nu e a lor cred ca e imprumutata de la midocar vitan are numere de Porsche cine stie ce au facut de au achizitionat masina asta ..oricum nu`i rea deloc

the_one_and _only 30-04-09 21:35

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
Quote:

Originally Posted by golidix (Post 2279904)
intrebarea mea este alta.... :) care autostrada ??!!?? bani manjiti
si politiei nu ii trebuie masina puternica ca sa prinda alta masina ci doar un filtru :)

Asa zisa autostrada A2, daca o vor termina in secolul asta.:-P

JohnnyX 30-04-09 21:47

Re: Seat Leon Cupra pentru Poliţia Autostrăzii
 
Bun. Masina avem. Dar soferi? Eu cred ca ar trebui selectionati si pregatiti inainte agentii de politie de un pilot profesionist.


All times are GMT +2. The time now is 22:30.

- Copyright 2024 4Tuning