![]() |
Re: Proiect Dacia VTM
asta ramane de vazut. din motorul de 1.6 nu cred ca poti scoate un 1.8 dar 100 de cai sigur si cand spun sigur inseamna ca nu am visat azi noapte inseamna ca stiu eu ceva .. MULTUMESC
AM DESCHIS ACEST TOPIC PT SUGESTII NU PT A FI CONTRAZIS MULTUMESC |
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
numai bine |
Re: Proiect Dacia VTM
16 Attachment(s)
cateva poze de acu ceva zile,masina nu se prezinta intr-o stare excelenta dar mai e de lucrat la ea si speram sa o aducem intr-o stare mai buna
|
Re: Proiect Dacia VTM
nu vrei 1.8 16v sa te dai la vtm ?
|
Re: Proiect Dacia VTM
SE LUCREAZA LA ROOLBAR ,, CATEVA POZE MAINE
|
Re: Proiect Dacia VTM
10 Attachment(s)
cred ca am ceva pt tine tamburi cu umar pt fixare janta , refacuta suprafata de contact cu sabotu,
carb de lada dublucorp axa 5.85 , chiulasa 1.4 simeringuri noi scaune schimbate toate noi admisii de cielo noi evacuari noi coborata in 71.6 sau 71.4 nu mai retin exact dar oricum sub 72 sigurante supape noi 250 lei rulata nici 10mii de km sau motor 1.4 bloc alpine arbore frantuz palier st maneton r1 axial r1 , chiulasa mai sus mentionata . axa 5.85 volanta usurata masina e trasa pe dreapta motoru nu are nici omie de km facuti bara stabilizatoare spate ca aia din poza , de r18 pivoti nemtzest NOI cu set de surube sa nu te intreaca roata pe viraje :))) amortiz fatza arcuri spate etc etc... daca esti interesat de ceva da un semn micule tuner id mess talibanu83 |
Re: Proiect Dacia VTM
'micule tuner' asta ghiar nu mi se potriveste :D
|
Re: Proiect Dacia VTM
2 Attachment(s)
Lau, te felicit! dar te cert ca ti secret acest proiect( stii la ce ma refer) puteai sa spui si noua dincolo ce faci.......OKe,
@ buga are dreptate, Quote:
Bravo Lau! |
Re: Proiect Dacia VTM
nelutzu noi suntem colegi de forum de ceva trimp stii bine ce pot face, vreu ca masina sa fie bunicica nu monstru, si exteriorul cat mai simplu si cat mai frumos . merci nelutu pt incurajare
|
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
|
Re: Proiect Dacia VTM
uite aici un link ( posibil sa l stii ) , cu o nova facuta de vtm https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/112152-proiect-nova-vtm.html
parerea mea e ca o aprindere buna , face minuni ! stiu teava de rollbar ieftina daca te intereseaza ... numai bine |
Re: Proiect Dacia VTM
Quote:
Scuze de off topic Succes in contiunuare !!! |
Re: Proiect Dacia VTM
multumesc baieti, multumesc nelutu io chiar stiu ce vreu sa fac apropo teva pt rollbar am luat ,, am luat trot ce trebuie, scunul mai lipsea da ma rezolva bunul meu priete 'DANIEL ONORIU' imi face un cadou ii miltumesc foarte mult, ori ce mana de ajutor conteaza. multumesc nelutu stii tu de ce
|
Re: Proiect Dacia VTM
nelutz69 ai spus ca "batrani nostri au scos 120 din motoarele de 1,3L",as fi tare interesat de reteta.
multumesc mult si scuze pt poluarea topicului. |
Re: Proiect Dacia VTM
Ce tip de teava ai achizitionat pentru rollcage? Iar pe de alta parte, ce greutate aproximezi ca va avea "cusca" la final?
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:12. |
- Copyright 2026 4Tuning