![]() |
Alex singura solutie pt tine daca vrei sa \"aduci masina la viata\" e sa ii pui la loc motoru rotativ, altfel nu cred ca o sa iti iasa pt ca masina a fost construita pt motorul rotativ care are alt centru de greutate alte dimensini etc...
Cum pot eu sa te ajut??? e in functie de cati bani ai si ce vrei sa faci cu masina.... sunt % sigar ca pot sa iti gasesc un motor in conditii super, in ungaria unde imi fac eu serviceu-l la rx7 .. e un tip acolo care are 30 de rx7 ale lui personale..:) deci nu cred ca e problema de motor cat costa ??? nu am nici cea mai vaga idee pana nu vb cu tipu... in rest pot sa iti aduc din SA orice piese second noi performance etc..... eu de obicei dupa ora 7-8 seara sunt pe mess daca nu se ia curentul sau nu e ceva tornada sau nu sunt ceva maimute pe acoperis care misca antena de satelit...lualea-r dracu tot mereu raman fara net :lol: :lol: :lol: |
Care sunt etaple de accelerare de 400m la care ai participat?
|
slkamg....cred ca ai incurcat topicurile... :lol: :lol: :lol:
|
Re:
Quote:
In reviste si pe net toti sunt specialisti. Sunt curios sa vad si eu de unde ai luat 11-12 fiind timpi declarati de Sebastian, eu il cunosc de ceva timp si nu-mi spune nimic. Am inteles ceva gresit? |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
bafta la reconstructie :wink: |
cred ca esti putin cam paralel cu ce se vb.....!!
Eu ii ziceam la amadeus_and ca aici in south africa unde sunt eu acuma in fiecare weekend sunt curse drag in cel putin 2 locatii in jurul johannesburg-ului si sunt supre modelul lui care alearga timpii astia 11-12 sec la 400m. si nu e reviste sau net sau NFS sunt prieten cu multi dintre cei care concureaza aici cu masini de exceptie: skyline 10,6sec, mazda rx7 8.7sec, 200sx 11,8sec, nissan bakkie rotary 9,3 sec, lotus exige cu motor de mazda 2,0L 10.2sec......... si mai pot sa iti dau inca multe exemple de oameni care alearga aici si cu care sunt bun prieten de la care mi-am cumparat si imi cumpar piese la rx7.... asta e un exemplu bun ca sa iti dai seama unde e romania cu cursele de drag... si cu expertii in materie ca si tine care vorbesc si nici macar nu inteleg despre ce e vorba....... Inca nu mi-ai zis nimic cum e cu amg-u ala..... e din revista sau de pe net..???????? ca din NFS nu e sigur ........ |
A asta chiar e naspa cred ca sa scimbat totul pe fata si sa inlocuit cu fata de golf...pt tractiune fata... e clar ca masina nu a fost conceputa pt tractiune fata.. vezi daca fostul proprietar mai are piesele vechi cardan si ma rog ce a mai inlocuit el... |
NU II MAI BAGA IN SEAMA PE TOTI...(CENSORED :twisted: )...
Unii cred ca daca nu ai Subaru nu ai masina rapida, si daca nu ai BMW habar nu ai ce e ala lux sportiv... Pe aici bantuie clonele si pupatorii in... Japonezele dau lectii la multi...doar ca nu prea sunt cunoscute la noi... In alta ordine de idei...de pe acolo de la tine m-ar interesa niste motoare...daca se pot trimite in tara...sau in europa... Motoarele mele nu se prepara la noi, se prepara de o firma specializata in dragstere...speram sa iesim cu un zx sub 10 sec/400 m... Mai pregatim si o alta japoneza mica, care de pe acum scoate 10.7...si mai are potential... Nici macar nu e cunoscuta la noi...4x4 de 650 de kg... Acum se trece pe rwd... Cat despre masini cu pretentii de sportive...am vazut Evo 8 preparat batut la dragster de un punto jigarit... |
Re:
Quote:
Persoana de care vorbesti in orice moment isi permite o masina mai competitiva ca tine chiar daca amandoi ati avea un buget egal. Japonezi sunt cei mai buni in tuning din lume, de fapt ei au inventat tuningul si se pare ca e prim putinele tari unde oameni fac rate pt a tuna masina. Dacate te tine azi ma suni pe mine sau pe Sei si ne dam pe 400m eu vin cu Foresterul tu cu Supra sau cealalta si-ti arat ca nu poti invinge un SUV aproape de serie la aceasta ora. Cred ca ti-ar fi foarte confortabil daca ai face mai mult decat vorbesti si daca ai fi la start cu o masina competitiva. |
Re:
Quote:
Avand un nivel de trai f ridicat in special in Johanesburg oameni isi permit si sa investeasca in masini si curse fie ele si de drag. Sper ca-ti functioneaza RX7 si daca vi curand contacteaza-ma sa-ti iau 500$ pe 400 metri cu Foresterul. |
Re:
Quote:
|
Sebastian, presedintele Legal Racing, face curse ilegale pe bani???
UNBELIEVABLE!!!! Pastreaza-ti banii si mai pune de 10 ori pe atat ptr iulie, cand sunt gata toate 3 proiectele... Cat despre performanta la bugete egale...chiar m-ai amuzat copios... :lol: :lol: :lol: :lol: |
Re:
Quote:
Pentru mine cursele sunt o placere insa nu in compania oricui iar pentru tine pretul ori trei e prea mic sec ori 2. Daca vrei sa ma bati dale-n masa de cazane ia si baga bani intr-o masina noua ca aia veche se dezintegreaza. Tu poti sa razi sa te amuzi , dar retine ca de tine razi eu am facut ceva stiu cum merge in schimb tu mai ai drum lung si anevoios ... dar nu e grija mea ca oricum ai masina de ceva timp si nu ai facut mai nimic, doar vorbe in vant. :lol: Vrei sa ma convingi, eu te astept la start eventual la King of Europe. :wink: |
de ultima ora
pai are mot de golf dar nu are si cutia......akum are cutia ei.....culmea am fost la cademie sa dau niste cercuri (cu carb de dacie :lol: )si mot nu a fgost prins bine de cutie si s-a departat si a ieisi pistonasu de la ambreiaj ca are hidraulic....si nu mai am ambreiaj delok akum..
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:54. |
- Copyright 2026 4Tuning