![]() |
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
era ultima creatie ca design, d'asta am folosit termenul de apogeu, nu in sensul de cel mai bun :P . ideea era ca designul european a ajuns sus per ansamblu cu oameni ca Da Silva, care au reusit sa creeze un design asa frumos si pt VW. deja la alfa nu mai e o surpriza ca e atat de frumoasa :P
p.s. desi sunt un fan scirocco am avut bunul simt necesar sa spun ce e destul de clar. imi pare rau insa pentru naivitatea unora care spun ca scirocco e urata... are linii generale similare cu brera (practic acelasi designer ce pana mea) e chiar aiurea sa spui, brera e frumoasa dar scirocco e urat da'l draq. tre sa fii tont. ;) |
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
Da da da la italieni una e sa faci pentru tara ta si una e sa faci pentru neamt:P. N-ai sa vezi un italian care sa faca masina mai frumoasa pentru altii decat pentru tara lui, chiar cu toti banii din lume.
Ma uitam si eu, noi ce naiba comparam aici, design design, dar totusi ne uitam si la pret indiferent de motorizare. |
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
votat scirocco. are un feeling aparte:-)
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
designerii italieni au fost mereu cei care au lansat moda(ca si in vestimentatie)si au lucrat pt " case "celebre din toata lumea! asta e linia hatch actuala ! bineinteles,votez Alfa8)
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
n-ai cum s-o dai cu alfa vis-a-vis de design...desi imi place foarte tare scirocco, votez brera
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
...am votat brera, designul italienesc e in general foarte tare
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
Votat Brera si eu dar oricum si Scirocco arata superb. Alfa are ceva aparte care atrage fara sa vrei. Nu am vazut decat Scirocco live.
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
Fata la alfa e tare dar spatele e nasol tau . de asta am votat cu scirocco
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
brera are multe nebunii in plus fata de sciroco in afara de design, desi multi trec peste ele: motor mai placut la ureche, electronica de la englezi, suspensie, directie, interior si zic eu ca un 3.2 v6 e mai fiabil decat un 2.0 turbo L4. deci Scirocco nu are in avantaj fata de brera decat cutia de viteze, care nemtu a facuto foarte bine si e si DSG. scirocco arata foarte frumos , dar brera e ceva special.
BTW Walter da Silva nu e portughez? |
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
parca era vorba strict de design, nu de electrice, motoare, dotari suplimentare etc
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
Quote:
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
vot pt Scirocco!
mi se pare mult mai elaborat si mai bine gandit! |
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
nah belea, e de'al meu asta din Lecco :lol:
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
imi cer scuze dupa am vazut ca era vorba doar de designul exterior. Walter da Silva e nume portughej/brazilian sigur, dar faptul ca a fost nascut in italia nu neg .
|
Re: VW scirocco vs Alfa Romeo Brera
Chiar daca sunt fan vag nu pot sa nu aleg alfa...e pur si simplu SUPERBA
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:10. |
- Copyright 2026 4Tuning