![]() |
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
ms baietii...
azi tocmai am achizitionat un motor complet tot 1.6 de fuego.... motorul de 2.0 e cam puturos si consuma si mult. am studiat treaba si se pare ca un 2.0 aspirat da max. 110 cai si consuma cam 10-12% ,pe cand un 1.6 tot aspirat consuma 7 - 8 % si da 96 cai. sa nu mai punem si diferentele de dimensiuni si greutate. ma rog....cert e ca acest motor l-am luat moca de la fostul proprietar de fuego. are toate piesele demontabile noi noutze |
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
care imi dati si mie o parere despre aprinderea electronica?
as vrea sa o schimb pe actuala,tot electronica,cu furtunas vacuumatic de la carburator la aprindere. ce aprindere buna imi recomandati,bineinteles sa fie compatibila pt acest tip de motor? de unde pot cumpara si la ce pret?(intrebare in special pt baietii cu renault 5) |
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
aprinderea originala cu senzor la volanta e cea mai buna.Alta o sa iti faca probleme mai mult ca sigur.
|
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
kre imi spune si mie ce bujii sa imi iau? ce bujii ar fi excelente pt acest tip de motor? as vrea sa nu sara de 100-150 lei setul. or fi bune cele cu mai multi electrozi?
|
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
Champion N3G
|
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
Shakale, aseara ai plecat cu distanta de-o masina in fatza mea...nici nu m-ai asteptat sa ma asez....
|
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
Frumoasa masina ta, e ca si dacia o masina cu istorie, si la vremea ei a fost ceva revolutionar... Reconditioneazo punei jante si coboarai suspensia, and you have yourself a nice-looking car! Bafta
|
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
imi place ca vad ca se mai pune lumea si reconditioneaza cate-un R. Fuego, in rest ce sa zic bafta cu proiectu ;)
|
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
Vand 2 renault fuego, stare buna, acte, multe piese de schimb. Unul este din 1983 2.1 turbo diesel unicat in tara, iar celalalt e din 1981 2000 benzina carburatie. merita vazut! pret negociabil
|
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
Interesant proiect , bafta cu el si sa il duci la bun sfarsit. Incearca sa nu te opresti la jumatatea lucrarii cum fac altii. Imi place masina asta ca a devenit din ce in ce mai rara.
Bafta in continuare ! |
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
ce s-a ales ce aceasta masinuta:shock: ai termianto pana acum ???:rolleyes2
|
Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
masina a fost donata in timpul reconditionarii catre un prieten care a continuat munca.el nu a dorit
sa continue acest post,iar ulterior a vandut-o din nevoie de bani."apa trece,postul neterminat ramane". |
| All times are GMT +2. The time now is 08:45. |
- Copyright 2026 4Tuning