![]() |
Re: Machete in lucru - Martinos
frumusel,bravo man!(chiar ca am asteptat mult pt poze):lol:
|
Re: Machete in lucru - Martinos
Sa nu mi-o iei in nume de rau dar:
- buza pentru spoilerul fata nu are o continuitate cu spoilerul in sine, mai ales din lateral. - pragurile sunt putin cam in valuri (poate asa ai si vrut...nu se intelege clar din poze). - buza pentru spoilerul spate e slab finisata si in zona de mijloc e cam..."lipsa". - per ansamblu buzele sunt prea coborate si dau o senzatie ciudata, pragurile par a fi ok ca si dimensiuni. Presupun ca te-ai inspirat de la RS4...studiaza putin mai atent dimensiunile spoilerelor. Succes pe viitor. |
Re: Machete in lucru - Martinos
Quote:
Quote:
bravo...da pt stradania depusa! Quote:
ai fost mai pe faza... |
Re: Machete in lucru - Martinos
Problema e ca tu n-ai facut bumperele ca si cum ar fi complete.Is ca bucatile alea ce el agati de bari si arata ca naiba.Mai da un strat de poxilina si fa continuitate la bari, pana jos.Nu te zgarci la finisaje!Fiecare bara trebuie sa se integreze armonios pe caroserie, fara prea multe distorsiuni.
Bafta! |
Re: Machete in lucru - Martinos
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Martinos
Quote:
Sau asa:D.Oricum ii este mai bine. |
Re: Machete in lucru - Martinos
ok mersi . asa m-am gandit si eu....peste acel body mai pun un strat de poxilina/chit auto (mai vad) de vopsea ce spuneti ??? capota va place???am vopsit-o in negru.si ce spuneti de sistemul audio?
|
Re: Machete in lucru - Martinos
capota a ieșit bine :-) sunt de acord cu ceilalți la body kit. imi place sistemul audio dar īncearcă sa-l vopsești sa nu se vadă culoarea poxilinei ;)
|
Re: Machete in lucru - Martinos
sal all !! n-am mai scris de mult timp pe acest "thread" , am sa va anunt ca am mai facut ceva pe la body kit acuma il finisez ,m-am gandit sa vopsesc masina in negru si jos sa-i la o dunga alba ...imediat am sa pun o poza cu un audi sa vedeti cam la ce ma gandesc....scuzati-ma va rog ca nu am avut timp sa fac masina si sa scriu pe acest thread....dar cu tezele...ehhhh mai vb...
|
Re: Machete in lucru - Martinos
4 Attachment(s)
sall alll am vesti bune si vesti rele vestea rea e ca nu am gasit poza cu un audi cum as vrea sal vopsesc pe al meu... am sa incerc sa va explic.. deci e cam asa : partea de sus pana la juamtatea usilor este in negru iar de acolo in jos alb intre culori as vrea sa fie un fel de "vibratie" ca si cum sunt aparatele alea din spital care masoara pulsul inimi :lol: cam asa ceva .....vestea buna e ca am gasit si cateva poze cu audi-ul meu .....cam asa arata acum barile ...
|
Re: Machete in lucru - Martinos
Arata bine pana acum. Sper sa poti termina proiectul cat de curand.
|
Re: Machete in lucru - Martinos
si eu sper ....dar stau cam prost cu banii ca fac si ceva modificari la bicicleta :-):-) ehhh..cu chiu cu vai o sa o termin :-):-) ......sper! :lol:
|
Re: Machete in lucru - Martinos
Vibratia ce culoare ai vrea sa fie??Ca daca e neagra sau alba nu se vede calumea.O idee ar fi sa o faci gri daca jumatatile vor fi alb si negru.Sa dea impresia ca se amesteca cele doua culori.
|
Re: Machete in lucru - Martinos
pentru vibratie recomand rosu
intra destul de bine in contrast cu ambele culori |
Re: Machete in lucru - Martinos
10 Attachment(s)
Salut..Gata m-am decis!Aman proiectul Audi pe mai incolo...Ma apuc de un Volkswagen Golf 4 r32 model:Maisto scala 1:24...Problema este ca nu are portbagaj si acuma incerc sa ii construiesc unul din plastic....
Modificari pe care as dori sa le fac: -portbagaj -jante negre -trunk audio sistem -neoane -tub NOS -mocheta Modificari pe care le-am facut -geamuri fumuri (din banda izolatoare) -am construit si tubul NOS scaunele vopsite..(nu mi-a iesit prea bine) Si mai am cateva intrebari: Picatura (superglue) ataca plasticul? Din ce fac mocheta? Multumesc :D |
| All times are GMT +2. The time now is 19:14. |
- Copyright 2026 4Tuning