Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - DJ-06-PFH (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/105339-cielo-dj-06-pfh.html)

clauio 25-10-09 16:29

Re: paint
 
2 Attachment(s)
continuarea

clauio 12-11-09 23:06

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
3 Attachment(s)
finalul :)

Robert_MNW 12-11-09 23:27

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Frumoasa culoare! Sa ai grija pe unde o lasi acum;)

RideTheRiddle 13-11-09 01:17

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
chiar ca frumoasa culoarea ! ai grija de ea :)

clauio 13-11-09 20:15

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
multumesc.incerc sa am grija, dar deja am gasit urme de labe de matze pe capota:evil::evil:
o sa mai pun cateva poze cu ea in aer liber
PS: eu faceam poza, cel de sub masina e tuneru meu :)

clauio 23-11-09 12:58

poze...
 
7 Attachment(s)
:-) pics

Robert_MNW 23-11-09 17:01

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Daca ai pune alte jante ar fi chiar ok. Astea sunt mult prea mici!

clauio 23-11-09 18:07

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
stiu. astea sunt pe 13'' pt ca asa am in cetificat(dar au si avantaje sunt mai usoare cu 2kg decat tablele). Sa vad cum fac sa pun pe 15''

db 21 kat 27-11-09 08:42

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 2548137)
Eu nu am fost multumit de uleiul Daewoo, devenea mai zgomotos motorul... cu Castrol Magnatec vad ca e totul ok.

cred ca asta e cauza la mine de e motorul mai zgomotos.pana ultima oara foloseam ulei valvoline, dar ultima oara aia la service mi-au pus daewoo.i-am intrebat daca nu o sa cauzeze motorului daca schimba marca uleiului si au zis ca nu. oare asa sa fie?

Andutu TZH 27-11-09 09:27

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Si a mea ce bine arata dupa ce am vopsito,dar dupa 2 sapt deja au inceput sa apara zgarieturi pe ea de la toti idioti,ai grija de ea;)

clauio 27-11-09 15:11

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by db 21 kat (Post 2840523)
cred ca asta e cauza la mine de e motorul mai zgomotos.pana ultima oara foloseam ulei valvoline, dar ultima oara aia la service mi-au pus daewoo.i-am intrebat daca nu o sa cauzeze motorului daca schimba marca uleiului si au zis ca nu. oare asa sa fie?

Eu am si METABOND GOLD in motor...si insonorizare din aia pe spatele capotei. Pune una de la un opel ceva si o sa ti se para mult mai silentios :)
Si cine vrea orice produs de la METABOND poate sa ma intrebe si il ajut cu cea mai mare placere (sunt reprezentant).:-)

Geo_ZGA 27-11-09 15:30

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Te-as ruga fara reclama mascata.
Si faptul ca pui diversi aditivi si capitonaj la capota, nu inseamna ca ai rezolvat problema, ci doar ai ascuns-o. Un ulei bun, corespunzator motorului, e suficient.

clauio 27-11-09 21:36

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Poti sa zici ca ti-ai pus xenoane PHILIPS, ca ai jante OZ, ca ai arcuri EIBACH, frane BREMBO, etc. dar nu pot sa zic ca am M...... in motor. :shock:
Si folosesc ulei DAEWOO (fara reclama mascata).

aysmen 27-11-09 22:59

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Salut frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos.Ti ar trebui un set de jante mai mari.Apropo cat te a costat vopsitul si unde ai vopsit-o pentru ca din poze pare vopsita super.

clauio 27-11-09 23:09

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
De jante stiu...Am vopsit-o la o vopsitorie auto profesionala si a costat ceva...daca vrei detalii clau_be_me pe mess, ca sa nu fac reclama mascata :)


All times are GMT +2. The time now is 22:07.

- Copyright 2026 4Tuning