Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Vand lapte de porc (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/103772-vand-lapte-porc.html)

ZaNe94 09-10-10 20:35

Re: Vand lapte de porc
 
da am auzit si eu de o treaba... si nu stiu exact cei....
ce-i tuica de pufoaica :)) ca am auzit ca ar fi ceva cu rahat (de ala de om) da nu stiu sigur

Victor_Is 09-10-10 22:58

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by ZaNe94 (Post 3715039)
da am auzit si eu de o treaba... si nu stiu exact cei....
ce-i tuica de pufoaica :)) ca am auzit ca ar fi ceva cu rahat (de ala de om) da nu stiu sigur

ai auzit bine =))
se pune in....se lasa o perioada ...apoi se pune cu pruna si altele la fermentat.

PSD-ul 09-10-10 23:27

Re: Vand lapte de porc
 
Vrau si eu 10 sticle, incerc sa-l folosesc in industria auto in locul solventilor,cu toate ca nu cred ca merge ca-i gras da-ncerc.
L-ai putea distribui la camera deputatilor sa-i dai si vacii de Roberta Anastase ce nu are .. deci..da,lapte:)
Sau lu Boc poate-si aduce aminte ca nu trebuie sa muncim numai pentru a ne bucura de 1 luna de pensie .. ca la 65 ani.. pfff mai bine trag la negru si pun deoparte:)

ZaNe94 10-10-10 20:02

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by Victor_Is (Post 3715337)
ai auzit bine =))
se pune in....se lasa o perioada ...apoi se pune cu pruna si altele la fermentat.

deci fa putin mai clar un tutorial ca poate mai face lumea de asta :))

Sasha 10-10-10 21:43

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by nea_gogu_de_la_gaze (Post 3697756)
Cu cat le dai?

doar la schimb, banii nu sunt o problema.. daca ma ajuti cu o pereche de adidasi de polo + diferenta din partea mea: 1kg de ciuperci de Gibraltar

Victor_Is 10-10-10 22:08

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by ZaNe94 (Post 3717421)
deci fa putin mai clar un tutorial ca poate mai face lumea de asta :))

Chiar nu sunt doritor sa dezvolt subiectul :)))
Faza e ca, in unele parti pe la tara, se mai practica aceasta metoda de a face "rachiul"

MihaiS 13-10-10 09:47

Re: Vand lapte de porc
 
100% natural... ce sa zicem de rachiul ala de electrozi.......:rolleyes2

nea_gogu_de_la_gaze 13-10-10 19:24

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by Sasha (Post 3717674)
doar la schimb, banii nu sunt o problema.. daca ma ajuti cu o pereche de adidasi de polo + diferenta din partea mea: 1kg de ciuperci de Gibraltar

Nu am decat niste adidasi cu pedale din piele de Șocāte iar pentru ciuperci dau 2 kg de barabule de Dărăști de Vlașca ca sa fim chit :-) Deal?:D

Sasha 14-10-10 00:59

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by nea_gogu_de_la_gaze (Post 3724854)
Nu am decat niste adidasi cu pedale din piele de Șocāte iar pentru ciuperci dau 2 kg de barabule de Dărăști de Vlașca ca sa fim chit :-) Deal?:D

gata bossic, livram ca deobicei prin Iguana Fulgerata?

nea_gogu_de_la_gaze 14-10-10 15:21

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by Sasha (Post 3725669)
gata bossic, livram ca deobicei prin Iguana Fulgerata?

Dat fiind faptul ca porumbelul libidinos a intrat in greva foamei de cand statul nu i mai da reteta compensata la boabele cu cantarida,cred ca iguana ramane cea mai buna alegere.Cat cere pe livrare?

Cartmaneu87 18-10-10 12:18

Re: Vand lapte de porc
 
vand ceafa pui,aripioare de porc si calcaie de curcan sub pretul pietei pt detalii P.M
(la cantitati mai mari se fac reduceri)

Sasha 18-10-10 12:48

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by nea_gogu_de_la_gaze (Post 3726929)
Dat fiind faptul ca porumbelul libidinos a intrat in greva foamei de cand statul nu i mai da reteta compensata la boabele cu cantarida,cred ca iguana ramane cea mai buna alegere.Cat cere pe livrare?

nu stiu exact are site-ul in constructii.

deniel 18-10-10 13:08

Re: Vand lapte de porc
 
Am un pui batran de vanzare sau la schimb cu 1litru de lapte de cuc marocan

nea_gogu_de_la_gaze 18-10-10 16:23

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by Sasha (Post 3736874)
nu stiu exact are site-ul in constructii.

Pai atunci cum ramane?chiar imi doresc ciupercile alea :(

ZaNe94 24-10-10 18:01

Re: Vand lapte de porc
 
Quote:

Originally Posted by nea_gogu_de_la_gaze (Post 3737392)
Pai atunci cum ramane?chiar imi doresc ciupercile alea :(

d'alea halucinogene? :))


All times are GMT +2. The time now is 14:56.

- Copyright 2026 4Tuning