![]() |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Frumos! Felicitari, nu te supara,dar ori nu am vazut eu,ori nu ai scris tu,machetele sunt la scara 1/24?
Bafta la colectionat. |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
"Mi-am propus sa ma axez pe colectionarea de machete 1\24,"
primul meu post :)....toate sunt 1\24 |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
8 Attachment(s)
10.Ford Mustang '70 (Boss 302), de la Maisto
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
ooo felicitari Catalin
foarte frumoasa achizitie...o bijuterie |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
8 Attachment(s)
11. Dodge Charger R/T 1969, de la Maisto
Merci Griffo! |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
superb charger-ul asta. una din muscle car-urile mele favorite.
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
frumoase machete, tine-o tot asa :!::idea::arrow:
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
3 Attachment(s)
Dupa cateva ore BUNE de munca..am reusit sa imi "iluminez" machetele
Nu prea ma pricep sa fac poze si oricum este ziua..inca |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Interesant, imi poti spune ce 'sistem' ai facut?
Oricum, Felicitari! |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Am demontat fiecare blat in parte,i-am dat cate 2 gauri (cele 2 gauri se "intalnesc" in unghi de 90 )prin care sa treaca firele pana in spatele rafturilor (asunse,sa nu se vada nimic din legaturi)
Sunt 10 leduri de 3V,legate cate 5 in serie,apoi cele 2 serii le-am legat in paralel.... Pentru a lega instalatia la 220V,am folosit un transformator de 24V,o punte,un condensator,o rezistenta si gata :) E foarte multa migaleala,sunt multe lipituri de facut..multe fire..etc..dar cred ca a meritat :) Ai nevoie de multa rabdare... Noaptea se vad f frumos! COSTURI: 10 leduri X 0,5 = 5 RON Transformator + Punte + Condensator + Rezistenta = 19 RON Cablu electric 10m X 0,6 = 6 RON Total: 30 RON |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Nu era mai simplu daca luai un alimentator de 12v? Nu iti mai bateai capul cu montajul de punte de diode si condensator (rezistente oricum trebuiau).
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
asa mi-a recomandat un electronist....
Cred ca era si mai migalos,trebuia sa leg cate o rezistenta pt fiecare led...nu? |
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Nu...faceai aceeasi chestie cu montaj serie-paralel (cum ai si acum) si puneai o rezistenta pe fiecare ramura sau chiar una pentru toate... Plus ca alimentatorul ar fi fost ceva mai mic ca dimensiuni probabil. Oricum nu prea mai conteaza acum, rezultatul finit arata super bine :)
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
8 Attachment(s)
12. BMW E90 330i, de la Welly
|
Re: Machetele Mele - CatalinM6
Vreau si euuuuuu....
Redevenind seriosi: felicitari pentru achizitie. Superba :) |
| All times are GMT +2. The time now is 07:14. |
- Copyright 2026 4Tuning