Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   Roman (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/44061-roman.html)

Dragosh_Asb 19-01-09 18:20

Re: Roman
 
aaaa permisul era problema,lasa ca el se rezolva ,bine ca are incredere, aveam prieteni care nu pupau masina decat cu tata in dreapta :) salut WRC, e o idee buna cu piatra, ps. lipsesc 2 ore, seara buna !

scturoag 19-01-09 18:20

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by nck_xx (Post 1993843)
Pai Dragos avand in vedere faptul ca in toamna abia imi iau carnetu nu imi dau masina sa ies pe drumuri cu ea....pe cand cand ma duc la tara imi da masina si pot sa ma plimb cu ea cat vreau....doar sa ajunga motorina pt ca sa ne intoarcem:D.....incredere are tata in mine......cand ma duc cu el la spalatorie el pleaca si bea o cafea imi lasa mie cheile sa bag masina si sa am grija de ea

E altceva sa bagi masina in garaj sau sa circuli pe drumu de tara unde nu sunt multe masini , crede-ma primele zile in trafic cu masina era un stress ptr mine . nu stiam regulile toate , ma claxonau , ma incadram gresit , de multe ori ma repezeam sa ma bag pe banda din dreapta si era intermitenr la dreapta si opream acolo ca eu trebuia sa o iau tot inainte si etc , primele zile au fost un cosmar , si frica de politie la fel , daca vedeam o duba ceva , ma panicam acceleram , frana, ma ascundeam , dar nu avea nimeni nimic cu mine , de frica . acum m-am obisnuit , e totul ok:)

nck_xx 19-01-09 18:28

Re: Roman
 
Asa e daca stii ca nu ai plasticul in portofel....cand am invatat sa conduc am inceput in carto-drom si conduceam printre masini de la scoli de soferi si imi era putin frica nici nu cunosteam dimensiunile masinii eram foarte incordat.....acum m'am obisnuit dupa aproape 3 ani numai ca nu imi place sa stau cu ambele maini pe volan m'am invatat rau si cand ma gandesc ca la scoala trebuie sa ma invat cu ambele maini....:D

26WRC 19-01-09 18:28

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 1993854)
E altceva sa bagi masina in garaj sau sa circuli pe drumu de tara unde nu sunt multe masini , crede-ma primele zile in trafic cu masina era un stress ptr mine . nu stiam regulile toate , ma claxonau , ma incadram gresit , de multe ori ma repezeam sa ma bag pe banda din dreapta si era intermitenr la dreapta si opream acolo ca eu trebuia sa o iau tot inainte si etc , primele zile au fost un cosmar , si frica de politie la fel , daca vedeam o duba ceva , ma panicam acceleram , frana, ma ascundeam , dar nu avea nimeni nimic cu mine , de frica . acum m-am obisnuit , e totul ok:)

eu n'am avut probleme de astea, dar uneori merg asa de tare prin oras in cat si eu am sperii si am permis de cateva zile... sunt cam coxar si consumul e cam maricel stau numai in ture chiar daca am motor mic, de acum o sa merg si eu mai incet nu numai frica de accidente dar ma gandesc si la masina..
eu ma duc vineri la piatra sa'mi iau permisul ca acum merg cu dovada si o sa ma duc si seara la intalnirea de la stadion

scturoag 19-01-09 18:31

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by nck_xx (Post 1993882)
Asa e daca stii ca nu ai plasticul in portofel....cand am invatat sa conduc am inceput in carto-drom si conduceam printre masini de la scoli de soferi si imi era putin frica nici nu cunosteam dimensiunile masinii eram foarte incordat.....acum m'am obisnuit dupa aproape 3 ani numai ca nu imi place sa stau cu ambele maini pe volan m'am invatat rau si cand ma gandesc ca la scoala trebuie sa ma invat cu ambele maini....:D

tu conduci de 3 ani ... eu de 9 :)

nck_xx 19-01-09 18:34

Re: Roman
 
Eu am mers cam mult cu fratimiu si m'am cam obisnuit cu condusul agresiv si din "pacate" mi'a cam intrat si asta in sange:D....lui fratimiu ii ardea o data sa faca curse cu passat'u prin roman...cred ca am facut cu el mai putin de 5 min de acasa (de langa lukoil) pana in piata mica

scturoag 19-01-09 18:37

Re: Roman
 
ai facut prea mult 5 minute :))

nck_xx 19-01-09 18:40

Re: Roman
 
am luat'o pe la casa casatoriei iar acolo in curba la stanga a tras frana de mana ce mijto s'a dus masina....si era si un pic ud si patina in continuu.....2 zile cat a fost atunci acasa masina nu a avut consum mai mic de 9-10:))

scturoag 19-01-09 18:41

Re: Roman
 
pey si eu cand ma duc cu masina pe coclauri si o cuplez 4x4 nici eu nu am consum mai mik de 16.5% :)))

Dragosh_Asb 19-01-09 21:06

Re: Roman
 
senzatiile te fac sa uiti de consum

nck_xx 19-01-09 21:24

Re: Roman
 
aici ai dreptate dragos......cand simti ca te baga in scaun si simti adrenalina cum iti curge prin vene nici nu iti mai vine sa te uiti pe bord:D

Dragosh_Asb 19-01-09 21:29

Re: Roman
 
exact, pe viitor asa mi-ar placea sa am pentru viata de zi cu zi o masina normala cu motor sub 2.0 ... dar pentru zilele alea cand te mananca talpa si mana dreapta as vrea un motor ceva ( desi toti care m-au auzit au sarit mai tare ca mama ca e periculos si asa mai departe )

scturoag 19-01-09 21:29

Re: Roman
 
Eu ma uit frate :)) ca am motor de 4.0 turbo , super sugativa , eu cu 100ron nu fac Bacaul dus si intors :) iar cu un audi a6 1.9 tdi , cu 55 ron , a facut Iasiul dus si intors :)

VladM 20-01-09 21:33

Re: Roman
 
Pfff....se aduna lumea ! Eu mai am 1 an si 20 de zile pana la 18,deci mai am de asteptat. Tata nu-mi da masina nici sa-l omori ! Daca e vreo intalnire gasesc eu pe cineva,nu-i asa dragos(scturoag) ?:)) Salut

stefan_88 20-01-09 21:36

Re: Roman
 
observ ca incepe sa fie miscare pe la roman :) ...


All times are GMT +2. The time now is 12:54.

- Copyright 2026 4Tuning