Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

Andr3i 13-06-07 16:18

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by cristi_407 (Post 947166)
Andr3i stiu ca e soare afara,dar dupa ce face remaparea nu cred ca ai sanse nici cu un GTI stock..

Nici nu am zis asta, dar vad ca se ia lumea de mine de parca am zis ca am cea mai rapida masina de pe lume... am zis ca ash incerca cu Zyx, ce am facut asa rau? :lol::lol:

cristi_407 13-06-07 16:24

Re: Polo GTI vs...
 
Nu e nimic rau daca omul accepta..Numai ca nu cred ca e deloc plapitant pt el..E ca si cum ar pleca de la semafor intr-o zi obijnuita :) :)..

Andr3i 13-06-07 16:25

Re: Polo GTI vs...
 
Ei K K T... atunci imi retrag provocarea si gata :D Ca sa nu fac disctuzii aiurea :D

bogdan_wrc 13-06-07 16:31

Re: Polo GTI vs...
 
zGb a zis ca i-a dat un sat si o comuna la modul funny..asa s-a exprima el...adica i-a dat 2 tiruri ..asa poate intelegi? :) 16 masini...chestii din astea...

nu a zis nimeni ca nu incearca zyx, dar eu ti-am zis ca poate ar fi cazul sa incerci ceva de greutatea ta, tot diersel, si sub 200 de cai. zyx e is usor, si trage altfel. si el are plecari bune!
incearca daca rvei cu alte Golfui?leon TDI si vezi dupa aia. sau cu un Golf V GTI stock.
stiu ca aveti prin zona un GTI potent..vezi cu el cum stai..si dupa aia intreabna pe xyz de golfuri GTI.

zGb 13-06-07 18:11

Re: Polo GTI vs...
 
cu remapare poate sa bata Golf GTI stock dar cu sofer prost in conditiile in care stie el sa-si alerge dieselul cum trebuie...un sofer cat de cat bun o sa-i dea fum grav...

Andr3i 13-06-07 22:50

Re: Polo GTI vs...
 
Ok, am inteles sa traitzi :D :D Am sa o iau mai de jos :)

fuscobal 14-06-07 00:06

Re: Polo GTI vs...
 
Am facut eu cand eram stock cu motorul ala cipuit agresiv si ma duceam in fata cam o masina pana la 180kmh. Avand in vedere ca acu m-as bate pe mine de acu un an cu vreo 10 masini si ca inca sunt putin in urma lui zyx as fi tentat sa zic ca nu poti avea o cursa cat de cat palpitanta decat cu un GTI stock. Din cursa cu Zyx nu vei intelege nimic, crede-ma !

alfredo3ge 18-06-07 01:12

Re: Polo GTI vs...
 
daca mai e valabila provocarea incerc eu( aste dupa ce mai fac cativa km, deocamdata am decat 1200 km, oricum o sa te contactez eu daca accepti ) . masina mea este o skoda octavia 2 rs stock 200 cp

BYG'u 18-06-07 01:35

Re: Polo GTI vs...
 
1 Attachment(s)
Golf V GTI DSG "BYG" vs Polo GTI "ZYX"
2 - 0

zGb 18-06-07 04:33

Re: Polo GTI vs...
 
ce ai facut la masina bygule? te intreb ca eu m-am dat cu un editon 30 dsg si a fost 1-1 iar zyxu ma bate

alxscc 18-06-07 22:10

Re: Polo GTI vs...
 
Salutare !!! Eu as veni cu o propunere : Duminica 24.06.2007...se organizeaza pe aeroport la Suceava curse pe 400 metri. E vara , e frumos...asa ca incalziti putin masinile pana aici si...cel mai bun sa castige :twisted:

Blondu_206 21-06-07 18:23

Re: Polo GTI vs...
 
as vrea sa incerc si eu polo , dak se poate ???am un 206 !!

bogdan_wrc 21-06-07 19:23

Re: Polo GTI vs...
 
206 si daca e RC ramane in urma. doar daca ai alte modificari mari.


zyx,...o zi buna :)
pe mine cand ma bagi in seama?:)

Zyx 22-06-07 00:44

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Blondu_206 (Post 960000)
as vrea sa incerc si eu polo , dak se poate ???am un 206 !!

Aveam de gand sa raspund ca da, ne dam saptamana viitoare pe vremea asta, cand o sa am si eu timp, insa am vazut mai jos un topic deschis de tine... si nu mi-a venit decat sa spun asta: Coaie (scuza-ma, dar nu m-am putut abtine...) tu ma iei la misto?! "am un 206 1.6 16V stock"... care e faza?!

Bogdane, poza aia, din semnatura, nu e cu un motorul de s3..., nu? Gata, ai achizitionat jucaria? Daca da, felicitari! Vorbim! ;)

bogdan_wrc 22-06-07 08:40

Re: Polo GTI vs...
 
poza e pusa la deruta. dar da, este cu un motor de S3, doar ca nu al meu. dar mi-au placut mie culorile :)))
da, am jucaria. merci. dupa ce o pun la punct, dar fara soft, sunt curios cum iti ard stopurile... rosii..sau in departare se vad mov :) doar asa... ca vreau si la mine sa masor cate ceva... before and after :) ca o sa ii pun si Vista in loc de 2000 professional cum are acum :))

cu 206 te poti da si la consum, sa schimbi numai la 3000...


All times are GMT +2. The time now is 15:48.

- Copyright 2026 4Tuning