Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

GJ 64 GAB 31-12-11 14:08

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4802153)

Foarte frumos !

La mulţi ani şi toate cele bune !

tupeu 26-01-12 21:58

Re: E46 - Bagged
 
1 Attachment(s)
Camber me?!?!? :)

GOGU_VL 26-01-12 22:11

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4849179)
Camber me?!?!? :)

DOAMNE FERESTE SI APARA :lol::lol: CAT DE FRUMOS ARATA DIN SPATE :shock:
ASA ARATA SI DIN LATERAL SI DIN FATA ?

Auras 26 27-01-12 20:57

Re: E46 - Bagged
 
Arata superb :shock:

florinfty 28-01-12 13:11

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4849179)
Camber me?!?!? :)

E deja wallpaper! Felicitari!

tupeu 28-01-12 13:22

Re: E46 - Bagged
 
10 Attachment(s)
Update: Farurile Quad Projectors modificate :) am ajuns in penultima faza cu ele, urmeaza sa le reglez, sa pun becurile si sa leg angel-urile si ce mai trebuie

xenon-ul va fi de 8000K, posibil pe faza lunga sa pun h7 pe led, am gasit ceva "tun" de 68 de leduri :),

asa, si la proiectoare voi schimba doar becurile sa fie la fel de 8000K, momentan sunt de 6000K, cine are nevoie sunt de vanzare :) H11

RIcKO 28-01-12 13:36

Re: E46 - Bagged
 
Ba , tu lasere faci acolo , inventezi ceva arme noi ? vai de capul meu cum arata , esti incredibil , cred ca toata rabdarea din lume e in tine ..:)))) ne vedem la vara la o sesiune de photo shooting sau laser shooting :)))))

bogdy.ghetto 28-01-12 13:52

Re: E46 - Bagged
 
8000K nu este prea albastra nuanta? parerea mea...eu zic ceva de 6000K era perfect! Spor la treaba!

tupeu 28-01-12 13:59

Re: E46 - Bagged
 
am stat pe ganduri sa pun de 10000 :) dar am renuntat la idee, eu zic ca in lupe o sa arate f bine 8000, la lumina si becurile halogen m-au satisfacut asa ca... chiar daca 6000 vede mai bine, vreau sa improspatez un pic imaginea masinii.

... si cu o culoare mai rece, va arata mai 'cool' :)))

alex_mecanicu2007 28-01-12 18:07

Re: E46 - Bagged
 
Bestial o iesit colegu:D adu farurile la meeting:))

alexufo 28-01-12 19:16

Re: E46 - Bagged
 
I: oare ce face acum la -15 grade bimeru???
R: isi asteapta farurile !!! si apoi primavara sa inceapa showurile

zepolikahhh_ 28-01-12 21:45

Re: E46 - Bagged
 
un pic cam inalta,zici ca e tractor :lol::lol:
e grava rau,sa te bucuri de ea in continuare

tudorcluj 29-01-12 13:55

Re: E46 - Bagged
 
Foarte frumos si interesant ce ai reusit sa faci . trebuie sa ne intalnim saptamanile astea sa iau emlema de capota daca o mai ai si sa vad frumusetea asta de masina .8)

tupeu 05-02-12 08:24

Re: E46 - Bagged
 
4 Attachment(s)
cam aici am ajuns cu farurile...
mi-a ajuns kit-ul xenon ii exact ce imi doream ca si culoare
in a doua poza se vede diferenta de culori:
faza lunga halogen (de-ala albastru cica), proiectoarele ceata sunt xenon 6000, faza scurta este xenon 8000
pe viitor va fi 8000 si pe ceata
iar farurile mai urmeaza sa le reglez

s-ar putea faza lunga sa o pun pe led, ce parere aveti?

tupeu 07-02-12 19:51

Re: E46 - Bagged
 
6 Attachment(s)
Update: am montat in sfarsit farurile pe masina...

am facut un fel de doua feluri in spate pentru a izola faru de umiditate, vopsite negre normal, sa para cat de oem si din compartimentul motor

inca nu stiu ce fac cu faza lunga, xenon sau led ?!? mai mult pentru blitz-uri ca de folosit faza lunga pot ridica farurile din reglaj deci nu e problema... daca as vedea la cineva cum arata pe led poate m-as lamuri


All times are GMT +2. The time now is 16:54.

- Copyright 2026 4Tuning