Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 28-07-11 19:44

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4493061)
cum zice si oxidu,merge luata acasa dar tine-o undeva la umbra,eventual sub un acoperis si fereste-o de gainat de pasare sau orice ar putea zbura peste ea,nu trebuie tinuta la cuptor cine stie cat,dar oricum vopseaua se usuca definitiv dupa vreo 4-5 luni(atunci cand incepe sa se ciobeasca la lovituri de pietre :lol:)
la aripa spate mergea indoita putin,de umflat e umflata destul :) in fine e un detaliu micut...

o sa incerc sa il tin sub o prelata cateva zile.azi i-am montat geamurile,urmeaza sa ma apuc de interior

Quote:

Originally Posted by frankie_let (Post 4493103)
a iesit foarte bine:X..

ms ;)

o sa ii fac jantele ca in poza de mai jos,sper sa dea frumos,daca nu le refac...pana imi place cum da :D

NXdev 28-07-11 20:32

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Arata bine jantele, merita incercat :D

Dadutu 28-07-11 22:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
frumos lucrat,felicitari,arata beton masina!

Dr.Dre 29-07-11 01:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 4493788)
Arata bine jantele, merita incercat :D

pai dar,daca nu imi plac le revopsesc...vorba vopsitorului poti sa le vopsesti in fiecare saptamana :D

Quote:

Originally Posted by Dadutu (Post 4494075)
frumos lucrat,felicitari,arata beton masina!

ms ms :D

alxxdarkot20all 29-07-11 01:46

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ia zi dre imi spui unde stai in valcea?

frankie_let 12-08-11 18:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
noutati ceva razvane?:D zi-ne ce ai mai facut la masina

Dr.Dre 12-08-11 21:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
i-am montat toate geamurile,oglinzile,toate chedrele,ornamentele...nu mare lucru.nu prea am avut timp de ea...saptamana viitoare incep sa asamblez motorul,revin cu poze cand e ceva mai consistent

gbry_el_05-RSG 13-08-11 20:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
2 idei de la mine. alb mat sau pinky

Dr.Dre 13-08-11 20:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
da interesante ideile dar mai e pana la capitolul jante...azi am luat bara de la vopsitor si am montat-o sa vad cum da:D,am montat geamurile custode(dau f bine cu chedere de usa de dacie) ;)

bobocu91 14-08-11 02:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Frumos...cum s-ar zice "ASA DA!" ;)...spor la treaba in continuare!

darck_angel64 15-08-11 14:14

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
frumoasa culoare :D:shock: asteptam mai multe poze sa vedem toata munca depusa

Dr.Dre 25-08-11 00:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
8 Attachment(s)
am inceput marea asamblare,am spalat/curatat toate piesele de la motor,le-am vopsit cu o vopsea care cica rezista pana la 800 de grade celsius.maine pun cutia si motorul sus.saptamana viitoare itp-ul mici aranjamente pe la interior si e gata de drum.cateva poze din timpul lucrului

julaikos 25-08-11 07:05

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Dar pistonasele de la etrieri de ce nu le-ai scos?crezi ca daca lucesc pe afara tine frana mai bine? :lol:
Vezi ca va trebui sa stergi cu diluant vopseaua de pe suprafetele unde calca galeria de admisie,evacuare si capacele de culbutori,axa cu came...

Spor la treaba si nu te mai grabi!

jimmy_rph 25-08-11 12:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4545307)
maine pun cutia si motorul sus.saptamana viitoare itp-ul mici aranjamente pe la interior si e gata de drum.

asa ziceam si eu cand am facut rk : "saptamana viitoare o termin". si s-a prelungit cu vreo 3 luni :))

spor la treaba in continuare!

Dr.Dre 26-08-11 01:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4545456)
Dar pistonasele de la etrieri de ce nu le-ai scos?crezi ca daca lucesc pe afara tine frana mai bine? :lol:
Vezi ca va trebui sa stergi cu diluant vopseaua de pe suprafetele unde calca galeria de admisie,evacuare si capacele de culbutori,axa cu came...

Spor la treaba si nu te mai grabi!

o sa ii zic mecanicului sa curatam si pistonasele de la etrieri(oricum le verifica el ptr ca e foarte meticulos la chestii dinastea),ca eu nu stiu cum.am facut si eu ce am stiut.are ceva daca nu am sters vopseaua?am pus mastic si garnituri noi.apropo de gabra,chiar nu ma grabesc (nu vreau sa ma inec ca tiganu la mal)dar i-a cam venit timpul sa ii pun motorul sus.am toate piesele,curatate vopsite,unele noi.acum am si motorul asamblat.mai imi trebuie tevile care vin de la motor la Y si sunt gata de pus sus

Quote:

Originally Posted by jimmy_rph (Post 4545933)
asa ziceam si eu cand am facut rk : "saptamana viitoare o termin". si s-a prelungit cu vreo 3 luni :))

spor la treaba in continuare!

pe 4 septembrie e o intalnire in valcea cu aproximativ toate masinile modificate din valcea.trei sferturi imi sunt prieteni,si nu e voie sa lipseasca oltcitul de acolo :D http://www.facebook.c o m/event.php?eid=207772402611351


All times are GMT +2. The time now is 07:50.

- Copyright 2026 4Tuning