Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

MnezO 02-03-11 15:28

Re: Masini tari din Iasi
 
Ia ghiciti cine e proprietarul abarthului ? E un nene de 60+ ani care l-a castigat la uniqa asigurari ! I-am oferit golful + 2000 euro diferenta pe el ! Acuma stept raspunsul lui

grg_92 02-03-11 15:32

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4136048)
Ia ghiciti cine e proprietarul abarthului ? E un nene de 60+ ani care l-a castigat la uniqa asigurari ! I-am oferit golful + 2000 euro diferenta pe el ! Acuma stept raspunsul lui

doamne Vlad..daca accepta ai dat lovitura..deja ma imaginez pe scaunu' din dreapta facand ture pe copou =)))

JusT_SaY_BoBo 02-03-11 15:33

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4136048)
Ia ghiciti cine e proprietarul abarthului ? E un nene de 60+ ani care l-a castigat la uniqa asigurari ! I-am oferit golful + 2000 euro diferenta pe el ! Acuma stept raspunsul lui

unde nu m-ar lovi si pe mine un noroc de asta:shock::shock:
sicer mie ca masina fiatul 500 nu prea imi place,interiorul e super din punct de vedere calitativ,dar faptul ca e abarth iti ia ochii:shock:
bafta mnezo poate accepta:lol:

MnezO 02-03-11 15:40

Re: Masini tari din Iasi
 
Sper sa vrea ca si cai el are 140+ eu 90 dus la 150 dar el e mult mai usor :P

Dan101 02-03-11 17:36

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4136048)
Ia ghiciti cine e proprietarul abarthului ? E un nene de 60+ ani care l-a castigat la uniqa asigurari ! I-am oferit golful + 2000 euro diferenta pe el ! Acuma stept raspunsul lui

Glumesti nu ? :)))) masina aia face SH din 2009 in jur de 15-16.000 :D

vinyl 02-03-11 17:42

Re: Masini tari din Iasi
 
Mnezo..tradatorule..:)))

MnezO 02-03-11 17:54

Re: Masini tari din Iasi
 
Tot cu golful raman ! Mosulica mi-a cerut 4mii de euro dif

vinyl 02-03-11 18:12

Re: Masini tari din Iasi
 
Tot se merita...si cu 4000 :))

MnezO 02-03-11 18:27

Re: Masini tari din Iasi
 
poi eu am acum mai multi cai ca el ! de aia 4000 de euro mai bine lucrez la golf de cat sa ii dau pe o masina ca aia

MihaiCsl 02-03-11 18:57

Re: Masini tari din Iasi
 
De banii aia iti iei un 1.8 turbo si-ti mai raman si bani.

vlad87 02-03-11 19:34

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4136086)
Sper sa vrea ca si cai el are 140+ eu 90 dus la 150 dar el e mult mai usor :P

Nici chiar 140+ :)

MnezO 02-03-11 21:23

Re: Masini tari din Iasi
 
motor 1.4 133 de cai are :P

vlad87 02-03-11 21:30

Re: Masini tari din Iasi
 
Fix :)

Sau iei direct un FireBall pentru Abarth sau Abarth esseesse. 8)

vinyl 02-03-11 22:02

Re: Masini tari din Iasi
 
Eu unul n-as da VW pe Fiat,fie el si Abrath...

vlad87 02-03-11 22:07

Re: Masini tari din Iasi
 
Discutam doar in sfera Fiat , ca asa comparatii (preferinte) tot apar ;)

CRyS` 03-03-11 21:19

Re: Masini tari din Iasi
 
Baaaaaaaaaaaaaaaaa! Aici se discuta despre Masini tari din Iasi! Nu de schimburile lui Mnezo!!!

CRyS` 03-03-11 21:19

Re: Masini tari din Iasi
 
Baaaaaaaaaaaaaaaaa! Aici se discuta despre Masini tari din Iasi! Nu de schimburile lui Mnezo!!! Mnezo, apuca-te de urechi si treci pana la O4 putin! :lol:

MnezO 03-03-11 21:24

Re: Masini tari din Iasi
 
Sa traiti am inteles ! Scuze de off topic.

lucianfr 05-03-11 04:03

Re: Masini tari din Iasi
 
Special pentru domnul Mnezo :D:D!Oamenii in virsta se intorc greu si cu BMW seria 8.Crezi ca fac fata pe aici?
Ps originala e neagra nu rosie ca in avatar si o sa isi arate farurile cum dispare frigul.

CRyS` 05-03-11 10:31

Re: Masini tari din Iasi
 
:?: :?::?::?::?:

lucianfr 05-03-11 15:20

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 4143966)
:?: :?::?::?::?:


Ce nu intelegeti domnu?Ce e ala un seria 8?:shock::shock:Ce-i drept pe aici prin zona Moldovei sunt cam rare adica nici unul!MnezO stia cred ce vorbesc!

JusT_SaY_BoBo 05-03-11 20:43

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by lucianfr (Post 4144461)
Ce nu intelegeti domnu?Ce e ala un seria 8?:shock::shock:Ce-i drept pe aici prin zona Moldovei sunt cam rare adica nici unul!MnezO stia cred ce vorbesc!

pai poate il vedem pe la intalniri!
crys sper ca nu e un off topic,intrebarea se refera la o masina tare din iasi nu?:lol:

CRyS` 05-03-11 20:46

Re: Masini tari din Iasi
 
Si unde e masina? Ca nu vad nici o fotografie! :?::?:

vlad87 05-03-11 22:25

Re: Masini tari din Iasi
 
E ca in avatar doar ca pe negru ! :rolleyes2 :)) :))

lucianfr 06-03-11 06:11

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 4145205)
Si unde e masina? Ca nu vad nici o fotografie! :?::?:

In titlul discutiei nu scria ca trebuie sa pun si poze,Crys esti cam dur pe forumul asta ce distanta fata de forumul Reno unde mai ca nu plingi sa ti se mai spuna ceva lucruri tehnice!:D:D:D
Deci vezi-ti de treaba ta te rog ca nu e forumul tau, nu ma fa sa imi aduc aminte de traznaile cu All Motors!

lucianfr 06-03-11 09:20

Re: Masini tari din Iasi
 
Am vrut doar sa semnalez ca exista si un seria 8,850 CSI prin iasi asta asa pt mindria locala!Pentru cei care nu stiu de ce vorbesc asta e descrierea:http://www.orasulauto.ro/2010/03/07/...tire-frumoasa/

MihaiCsl 06-03-11 09:42

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by lucianfr (Post 4146043)
Am vrut doar sa semnalez ca exista si un seria 8,850 CSI prin iasi asta asa pt mindria locala!Pentru cei care nu stiu de ce vorbesc asta e descrierea:http://www.orasulauto.ro/2010/03/07/...tire-frumoasa/

Eu unul nu l-am vazut deloc, zi te rog pe unde l-ai vazut, ca ma duc sa stau la panda =))

TuningBoy 06-03-11 12:27

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by lucianfr (Post 4146043)
Am vrut doar sa semnalez ca exista si un seria 8,850 CSI prin iasi asta asa pt mindria locala!Pentru cei care nu stiu de ce vorbesc asta e descrierea:http://www.orasulauto.ro/2010/03/07/...tire-frumoasa/

Da-mi un PM te rog cu mai multe detalii despre masina (cea din iasi) daca stii. :D

bucsy 06-03-11 16:24

Re: Masini tari din Iasi
 
salutare, am vazut bmw acesta de tot se discuta acu vreun an prin bucium printre niste vile undeva fata in fata cu aleea care duce la releu(pe langa terenu de fotbal)este si o tipografie pe acolo .bafta

lucianfr 06-03-11 19:07

Re: Masini tari din Iasi
 
Nu puteti sa il vedeti pt ca e in curte, iar de vazut il vad toata ziua ca e al meu:D:D:D:D.La primavara iese la plimbare dupa reparatia necesara la spoilerul fata pe care l-am halit atunci cind am cumparat masina si mi-am dat seama ca mai intii trebuie sa cunosc masina bine si dupa aia sa ma dau erou:D:D:D
Tot atunci dam startul si la provocari:D:D:D:D

vinyl 06-03-11 19:17

Re: Masini tari din Iasi
 
Ai putea sa pui niste poze...:-)

TuningBoy 06-03-11 19:29

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by lucianfr (Post 4147774)
.... iar de vazut il vad toata ziua ca e al meu:D ...

Super, imi poti da un mesaj privat cu mai multe detalii despre masina? :-)

MihaiCsl 06-03-11 19:53

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by lucianfr (Post 4147774)
Nu puteti sa il vedeti pt ca e in curte, iar de vazut il vad toata ziua ca e al meu:D:D:D:D.La primavara iese la plimbare dupa reparatia necesara la spoilerul fata pe care l-am halit atunci cind am cumparat masina si mi-am dat seama ca mai intii trebuie sa cunosc masina bine si dupa aia sa ma dau erou:D:D:D
Tot atunci dam startul si la provocari:D:D:D:D

Cam aiurea modul de a arata ca este un seria 8 in Iasi. :P
Oricum, felicitari pentru masina, e cea mai frumoasa masina scoasa de cei de la BMW dupa parerea mea, cand masina asta a aparut pe piata, altii nici nu visau sa atinga bariera de 300km/h.
Cum a zis si colegul de mai sus, vrem mai multe detalii despre masina, eu personal is curios daca e inmatriculata in Ro :D

lucianfr 06-03-11 20:13

Re: Masini tari din Iasi
 
Actual e inmatriculata in It si urmeaza inmatricularea in Bg ca altfel Ro ma costa mai mult decit masina.Ma bucur ca am facut curiosi atitia oameni,eu doream doar sa il stirnesc pe MnezO.Dovada ca nu vreau sa ma laud e ca nu ies cu ea cu 5 litri in rezervor sa ma plimb de acasa in Copou indiferent de conditiile de afara.Va satisface rolul pt care a fost luata :plimbare de relaxare in unele wekenduri, niste provocari cu cei care in timpul saptaminii ma "scuipa" cind merg ca omul cu o masina obisnuita si cam atit.In rest nu ma inebunesc dupa asa ceva pasiunea mea fiind off-roadul.
PS:Pentru circotasi;Vor veni si pozele in timpul saptaminii asteia daca nu uit.

CRyS` 06-03-11 20:21

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 4147900)
Cam aiurea modul de a arata ca este un seria 8 in Iasi.

Asa este!

Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 4147900)
Oricum, felicitari pentru masina, e cea mai frumoasa masina scoasa de cei de la BMW dupa parerea mea, cand masina asta a aparut pe piata, altii nici nu visau sa atinga bariera de 300km/h.
Cum a zis si colegul de mai sus, vrem mai multe detalii despre masina, eu personal is curios daca e inmatriculata in Ro :D

Felicitari! Si daca nu ma insel, a mai fost un seria 8 in Iasi. Nu? Rosu?

vinyl 06-03-11 20:43

Re: Masini tari din Iasi
 
Pai asta cred ca e.:???:

lucianfr 06-03-11 20:52

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by vinyl (Post 4148064)
Pai asta cred ca e.:???:

Doar daca au inrosit-o javrele mele de atita urinat pe ea.:D:D:D:D.Am spus mai sus ca e neagra,la avatar e una rosie din pura intimplare.Despre cea rosie nu stiu numic.

GAby645 06-03-11 20:56

Re: Masini tari din Iasi
 
era unul albastu cu numere de italia de vanzare pe iasi si bt acum ceva vreme in urma !! ala e?

vlad87 06-03-11 21:23

Re: Masini tari din Iasi
 
Discutia mi-a amintit de alt E31 :
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...3&d=1252334973
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...1&d=1252335374
https://www.4tuning.ro/poze/Saloane-T...oza-81686.html

lucianfr 06-03-11 21:31

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 4148107)
era unul albastu cu numere de italia de vanzare pe iasi si bt acum ceva vreme in urma !! ala e?

Batman batman:E NEGRU de 2 ori am scris asta!


All times are GMT +2. The time now is 19:39.

- Copyright 2026 4Tuning