Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

L3on 23-01-07 16:45

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Dar nu se intreaba nimeni de ce Ono nu zice nimic ???:lol:

ESPinoza 23-01-07 16:54

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by L3on (Post 711606)
Dar nu se intreaba nimeni de ce Ono nu zice nimic ???:lol:

din cate stiu e la roma trebuia sa se opereze

SEBASTIAN 23-01-07 17:04

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by aiurel (Post 711565)
[Prima data i-am dat 4 masini acum doar 40cm, motivele nu are sens sa vi le spun, dar o sa vedeti ca la prima intalnire o sa fiu mai in fata.;)

Aparatul foto e unul semiprofesional.
Camera video profesionala dar inca filmul e cenzurat din motivwe de




raspuns pt sebastian
-acum vorbim despre ce s-a intamplat acum...nare nici o legatura cu ce s-a intamplat atunci cand era vb de o alta masina......ma refer la putere.
-aparatul foto?????habar n-ai cu ce aparat s-a facut poza(parerea mea)pt ca eu stiu....si nu este vorba de unul semiprofesional...este vorba fix de un sony KITCH de 7 megapixeli stil de buzunar numit p200...pt curiosi...cautati pe goolge detalii....nici macar nu stie de timpi de expunere...asa ca....lasa-ne cu argumente ieftine...
cenzura...mama ei.......dar aia intre andrei si ono de pe site???????cenzurat de cine....de tine?
chiar nu inteleg dc vrei sa te credem ca ai avut 40 cm cand din poza adusa de TINE nu reiese acest lucru....neai mintit cand ai pus cele 3 poze...ne-ai mintit cu aparatu profesional.....ai plecat la sto.....oare nu crezi ca usor usor distrugi un mit care pe branci tot tu l-ai cladit....


Am sa ma documentez sa-ti spun exact de aparate.
Camera video este un Sony care are un obiectiv special, cea foto o sa aflu mai exact.
Poza e f clara deci comentarile sunt doar comentarii.
Aici e vorba de altceva cu cenzura.

DragosT 23-01-07 17:21

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
2 Attachment(s)
:?: ... una din variante sigur este eronata

shadowro 23-01-07 17:53

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
se vede clar din poza de mai sus care tin sa mentionez ca e cea mai corecta din toate de pana acum (dpdv al demonstrarii castigatorului) ca sunteti la egalitate
prima - ma refer cea cu linia rosie si planul imaginar.

SEBASTIAN 23-01-07 18:04

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Ia o poza originala neprelucrata, tine conmt ca am ratat startul si veneam din spate.
Mareste poza. Prtinteaza si tine poza in unghiul din care s-a pozat cu aproximatie.
Ai sa vezi ca poza nu mai e asa de neclara. Astea sunt mici smecheri de montaj.

SEBASTIAN 23-01-07 18:04

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Hai incercari si mai vorbim dar dupa ce va plictisiti o sa va pun si poza mai smechera la vedere.

Calimero2003 23-01-07 18:06

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Deci eu zic sa lasam ura pe care i-o purtati lui Sebastian si sa privim lucrurile asa cum sunt ele.Toti care se pricep cat de cat la foto stiu ca obiectul cel mai aproape de pozitia fotografului pare tot timpul mai mare si mai in fata ca restu.Distanta nu a fost mare dar dupa parerea mea a castigat clar Sebastian.Inca unu lucru care nu il inteleg este faptul ca acuma il judeca 5-6 useri pe Sebastia,useri care nu au curaj sa isi arate adevarata lor identitate si useri care clar nu au nici un fel de tangenta cu aceasta lume care a inceput acum multi multi ani.Cine are asa ceva in sange nu poate sta in anonimat ani de zile si sa vina acuma cu argumente de mare expert.Bravo sebastian ai demonstrat inca o data(dupa Cielo Evo) ca respectul se CASTIGA nu se IMPUNE.Felicitari!!!!

DragosT 23-01-07 18:10

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
in prima poza ono este in fata. nu am mai trasat linii din bara fiecarei masini pana sa o atinga pe cea rosie. s-ar fi observat ca la sebi era mai lunga (linia) - trecea si de linia rotilor, plus ca fiind in planul indepartat trebuia sa fie mai mica (garda la sol la ambele masini este aprox egala). ideea este alta. poza de care m-am folosit a fost postata aici. aia nu este poza de la finish. la finish sunt doar doua benzi, exista o linie alba, cine a facut acolo poza era aproape perpendicular pe drum(dar nu asta este poza), pe sensul celalalt trecea o alta masina care nu apare in cadru desi cel care apare in poza este destul de larg. cel mai important: linia de sosire care nu se vede, trei benzi in poza, cu cativa m inainte de sosire drumul se ingusteaza la doua. nu mai faceti caterinca de noi. o sa trantesc si pozele captura.

SEBASTIAN 23-01-07 18:21

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Eu nu sunt suparat si nu spuneam nimic daca o lasau pat desi nu era asa dar sa faca filme gen "nasul in putrefactie' sa se dea mari...
Calimero iti multumesc!

orlando 23-01-07 18:33

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SaintDick (Post 711749)
in prima poza ono este in fata. nu am mai trasat linii din bara fiecarei masini pana sa o atinga pe cea rosie. s-ar fi observat ca la sebi era mai lunga (linia) - trecea si de linia rotilor, plus ca fiind in planul indepartat trebuia sa fie mai mica (garda la sol la ambele masini este aprox egala). ideea este alta. poza de care m-am folosit a fost postata aici. aia nu este poza de la finish. la finish sunt doar doua benzi, exista o linie alba, cine a facut acolo poza era aproape perpendicular pe drum(dar nu asta este poza), pe sensul celalalt trecea o alta masina care nu apare in cadru desi cel care apare in poza este destul de larg. cel mai important: linia de sosire care nu se vede, trei benzi in poza, cu cativa m inainte de sosire drumul se ingusteaza la doua. nu mai faceti caterinca de noi. o sa trantesc si pozele captura.

Ce nu inteleg eu din postul tau este faptul ca tu stii multe detalii ale cursei...adica asa se intelege din postul tau.
Faptul ca stii ca a fost trasa o linie alba :shock: cu ce cu spray-u?si ca asta nu e poza de finish...ai fost acolo sa vezi?nu de alta dar m-ai bagat in ceatza...

aiurel 23-01-07 18:35

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
[QUOTE=SEBASTIAN;711498]Alte poze nu sunt.


citez:
am sa mai pun nishte poze...dupa ce.....



ups....pai te contrazici singur?
sau ne iei la mishto...vezi numele topicului?
sa fie oare vorba de grandomanie?

aiurel 23-01-07 18:40

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 711629)
Am sa ma documentez sa-ti spun exact de aparate.
Camera video este un Sony care are un obiectiv special, cea foto o sa aflu mai exact.
Poza e f clara deci comentarile sunt doar comentarii.
Aici e vorba de altceva cu cenzura.

nu trebuie sa-mi spui nimic despre aparatul foto.pt ca stiu totul......insa tu te-ai lansat in afirmatii pe care cu tot respectul nu le cunosteai...ma refer la faptul ca ai spus ca e semiprofesional.....
vand un tips.....o poza are amprenta aparatului foto cu care a fost facuta...asa am aflat....

DragosT 23-01-07 19:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by orlando (Post 711788)
Ce nu inteleg eu din postul tau este faptul ca tu stii multe detalii ale cursei...adica asa se intelege din postul tau.
Faptul ca stii ca a fost trasa o linie alba :shock: cu ce cu spray-u? <nu stiu> si ca asta nu e poza de finish <vezi mai jos>...ai fost acolo sa vezi?nu de alta dar m-ai bagat in ceatza <am privit filmul o data>...

titlul pozei este "nu ne mai luati de fraieri!".
s-au folosit: poza postata pe acest thread, film postat pe forumul MR. nu am intervenit decat la secventa alb-negru ptr a nu distrage atentia culorile sau alte detalii si am adaugat trei linii...dar acolo era poveste undeva pe la max 300m...asadar?

lascarica 23-01-07 19:15

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Asta-i dovada ca n-a avut nimeni intentia sa minta cu pozele alea,binentzeles ca se putea foarte bine sterge exif-ul daca cineva avea interes....Nu va mai legati de amanunte aiurea,Sebastian nu-i fotograf si nici pasionat de tehnica foto ,asa ca daca i s-a spus ca aparatul este peste medie (sau poate chiar ca ar fi semi-) ,ca orice profan in materie l-a bagat in categoria semi-profesional ....poate nici nu a vazut aparatul....Discutii de dragu' de a ne vedea postul in topic,deh...:(


All times are GMT +2. The time now is 19:49.

- Copyright 2026 4Tuning