Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

dubmaniacks 01-01-08 16:11

Re: Proprietari de vw vento
 
@ Grim_riper - F.tare masina.Jentile dau f.bine.Iar cat despre culoare.E absolut frumoasa.Culoarea ii sta bine. Rosu :X :X :X ... Dar cu franele de ce de golf2 gti?

@ Green_devil - Linia frumoasa.Jentile dau bine pe masina.Mie personal nu`mi place scrisul pe lateral.Dar gusturile nu se discuta.Arata ingrijita.Bafta cu ea in continuare.

FANEX 01-01-08 18:01

Re: Proprietari de vw vento
 
LA MULTI ANI ! si la cat mai multi km. fara probleme !

sadix 02-01-08 23:41

Re: Proprietari de vw vento
 
stie careva cat este impozitul in 2008 la un vento vr6?
La multi ani! si un an nou fara incidente.

bogmotorsport 03-01-08 09:45

Re: Proprietari de vw vento
 
nu stiu cat e dar auzisem ceva de genu ca daca il platesti nu stiu pana la ce data ar fi cu 50 la suta mai ieftin....tre sa te interesezi.LA MULTI ANI!!!!!

FANEX 03-01-08 11:46

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
bzsa,semnalizatoarele clare de pe aripi la masina ta sunt cu bec sau cu leduri ?
la astea cu leduri trebuie modificari sau ceva rezistente pe instalatie ?

FANEX 03-01-08 11:52

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
si poza cu semnalizatoare cu leduri

bzsa 03-01-08 12:39

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1272489)
bzsa,semnalizatoarele clare de pe aripi la masina ta sunt cu bec sau cu leduri ?
la astea cu leduri trebuie modificari sau ceva rezistente pe instalatie ?

eu am cu bec , nu am vrut cu leduri pt ca un prieten o avut si dupa 2 sapt s-o dus un led si arata f naspa cu un led lipsa la fel e si la stopuri
eu m-am uita la faza mai simpla e mult mai usor sa schimb un bec decat sa schimb 1 led sau 3 sau 5

dumitrean 03-01-08 17:47

Re: Proprietari de vw vento
 
salut baieti. este cineva dintre voi care are vento diesel 1,9. As vrea sa stiu cum porneste la frig , ca al meu de a pornit foarte bine ,iar de cateva zile face figuri ,porneste foarte greu.

bzsa 05-01-08 10:08

Re: Proprietari de vw vento
 
salut
stie cineva care are montat pe masina praguri daca cele de golf 3 sunt la fel cu cele de vento
am vazut intr-un catalog ceva praguri si scria ca pt 'golf 3 / vento' si era aceeasi cod pt ambele
multumesc

Ventolino 05-01-08 11:13

Re: Proprietari de vw vento
 
Salut
1.Am tot cautat pe forum si nu am gasit sa cumpar un spoiler din ala de cauciuc, negru, de Vento Vr6, mai exact buza de sub bara.
Daca ma puteti ajuta, stiti pe undeva/cineva care vinde asa ceva...evident second, dar model original. Am inteles ca cele aftermarket sunt cam de kko, se sparg rapid.
2. Daca pun semnalizari fumurii in bara fata si pun si bec galben, e ok cu lumina si politia?? am gasit de cumparat model gata fumuriu la vreo 40 ron bucata, imi place cum arata.
Merci mult.

paul_ral 05-01-08 11:54

Re: Proprietari de vw vento
 
3 Attachment(s)
pragurile sunt identice daca te referi la cele originale. Am asa ceva insa ma mai gandesc daca sa le pun sau nu.

bzsa 06-01-08 00:44

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by Ventolino (Post 1275823)
Salut
1.Am tot cautat pe forum si nu am gasit sa cumpar un spoiler din ala de cauciuc, negru, de Vento Vr6, mai exact buza de sub bara.
Daca ma puteti ajuta, stiti pe undeva/cineva care vinde asa ceva...evident second, dar model original. Am inteles ca cele aftermarket sunt cam de kko, se sparg rapid.
2. Daca pun semnalizari fumurii in bara fata si pun si bec galben, e ok cu lumina si politia?? am gasit de cumparat model gata fumuriu la vreo 40 ron bucata, imi place cum arata.
Merci mult.

buza nu cred ca o sa gasesti numai aftermarket si sunt modele fff faine daca ai grija nu se sparg nici alea
iar cu semnalizarile nu cred ca o sa ai ceva probleme

bzsa 06-01-08 00:45

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1275885)
pragurile sunt identice daca te referi la cele originale. Am asa ceva insa ma mai gandesc daca sa le pun sau nu.

da mersi ,ma gandesc ca si pragurile false sunt la fel

GRIM_RIPER 06-01-08 12:18

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by zib3r (Post 1270338)
@ Grim_riper - F.tare masina.Jentile dau f.bine.Iar cat despre culoare.E absolut frumoasa.Culoarea ii sta bine. Rosu :X :X :X ... Dar cu franele de ce de golf2 gti?

.

frane de golf 2 gti pt ca sunt tot pe 4 prezoane(cel mai bun/eftin upgrade la franele noastre)discurile sunt de 280mm parca(accept sa fiu corectat)....masina...din pacate a suferit aku o luna un ''mic'' accident :rolleyes2 pe autostrada la 120 la ora mia cedat rulmentul stanga-spate(era dus dar am tras de el-tampit)roata sa desprins.....pierdut controlul volanului etc:shock: :cry: aam dat in parapet cu aceeasi parte si.....pozele spun totul... sap trecuta am luat o inlocuitoare(reparatzia mar fi saracit cu 3000! !! ! de euro:rolleyes2 ......pe asta noua am dat 360 euro fara verificarea tehnica;) tot ce am pe asta rosie va fii mutat pe cea noua )bafta si la multzi anii la toti......

GRIM_RIPER 06-01-08 12:37

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
apropo ...nu am poze cu asta noua......culoarea este aceeasi cu cea din poza

este 96 1.4 .....piese ce vor urca pe ea....grila sport proiectoare si semnale clare,jentzile cu guma noua,folie,conversie de leduri in bord(ceasuri si butoane)eleron de corrado(electric)si muzik cat incape(cu antifonarea adiacenta:P) si multe alte jucarii ...prima oara vreau sa fak mecanica(toata!! )impecabila.......mai datzimi ideei :lol: :-P .....


All times are GMT +2. The time now is 01:11.

- Copyright 2026 4Tuning