Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/34904-dacia-logan-pro-tuning-exclusive-baia.html)

maf 20-12-07 01:03

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
nu mergea un design mai agresiv ? pare nu stiu , cred ca asa trebuia oglinda de logan din fabrica :D , e in liniile masinii originale, dar cea facuta de voi acum are niste linii mai agresive :D

Most_Wanted 20-12-07 01:12

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
asta insemna frate meserie ......toata masina are o linie .....asta design ...

dogy_10 20-12-07 18:33

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
audi style.....arata bine, seamana cu oglinzile de a4........o sa fie reglabile electric?

danuuu 21-12-07 09:04

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
1 Attachment(s)
felicitari pt masini si pt lucrarile voastre....
as avea ceva de adaugat la logan.....stalpurile negre......!!!!
scuze de calitatea pozei......

koffa 21-12-07 20:30

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Roby nu uita sa lasi toleranta la imbinarea pieselor pt piele si eventual burete de 3mm la fetele de usi .Nu de alta dar esti baiat fain si nu vreau sa te injur mai incolo...Pt. Marin -da si tu ID-ul de mess ca il aveam scris pe ceva si lam pierdut. Bafta si spor

ynp_46 21-12-07 21:24

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Sunteti NEBUNI:))voi faceti extraterestru loganu ala:)...la motor?:D o sa fie ceva?:)sau spre sfarsitul proiectului?bafta multa in continuare

marcmarian 22-12-07 11:44

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
[QUOTE=koffa;1257144]Roby nu uita sa lasi toleranta la imbinarea pieselor pt piele si eventual burete de 3mm la fetele de usi .Nu de alta dar esti baiat fain si nu vreau sa te injur mai incolo...Pt. Marin -da si tu ID-ul de mess ca il aveam scris pe ceva si lam pierdut. Bafta si spor[/QUO

nadiaarien
[email protected]

marcmarian 22-12-07 11:50

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by koffa (Post 1257144)
Roby nu uita sa lasi toleranta la imbinarea pieselor pt piele si eventual burete de 3mm la fetele de usi .Nu de alta dar esti baiat fain si nu vreau sa te injur mai incolo...Pt. Marin -da si tu ID-ul de mess ca il aveam scris pe ceva si lam pierdut. Bafta si spor

vezi poate faci vreo gresala si aduci ceva piele de calitate cand vii acasa

tuner_cata_05 22-12-07 11:51

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Ar merge stalpul negru(in culoarea foliilor)...am mai vazut la un audi A4 alb si arata superb...:-) ;)

koffa 22-12-07 14:50

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1257782)
vezi poate faci vreo gresala si aduci ceva piele de calitate cand vii acasa

Vine vine ...in limita permisa de Alitalia binenteles

protuning 22-12-07 18:37

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by koffa (Post 1257144)
Roby nu uita sa lasi toleranta la imbinarea pieselor pt piele si eventual burete de 3mm la fetele de usi .Nu de alta dar esti baiat fain si nu vreau sa te injur mai incolo...Pt. Marin -da si tu ID-ul de mess ca il aveam scris pe ceva si lam pierdut. Bafta si spor

de treaba asta am vrut sa vb cu tine ca nu stiu cata toleranta sa las la imbinari unde vei pune burete unde nu?sunt multe detalii care trebuie sa le discutam!!voi avea niste elemente vopsite ce vreau sa fie imbinate,scufundatein piele perfect .poate as avea nevoie de niste piele si buret de mostra sa-mi fac eu niste masuratori cat mai exacte sa se vada calitatea lucrarii!

koffa 22-12-07 19:45

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Roby ,principiul este urmatorul ; toate elementele cu care vii in contact direct trebuie sa fie placute la atingere asa ca punem burete de 3 mm +pielea 1,5 =4,5 mm din care scadem 1,5 mm cat trebuie sa se preseze buretele pt. o imbinare perfecta =3 mm toleranta . La pisele cu care nu ai contact [partea superioara a bordului ,partea inferioara a fetelor de usi ,etc] trebuie lasata o toleranta de max 1,5 mm .Pentru piesele in care vin montate CD ,DVD, LCD etc nu as recomanda burete sub pt. ca sa nu dea aspectul ala de bord de autobuz vechi in care e ingropat un casetofon antic ,ma intelegi ?...Il trimit pe JR sa iti duca niste mostre de materiale ca iti faci si tu propriile calcule .Pana una alta ar trebui sa stiu ce culori si texturi de piele ati ales ca sa am timp sa o comand .

Scoop 22-12-07 21:54

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
foarte frumoasa masina, spor la treaba in continuare :D

r3sp3c7 30-12-07 23:31

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
woooow...foarte tare mashina.......am citit topicul de la inceput.....si vreau sa va spun si eu....FELICITARI PROTUNING pt munca si pasiunea depusa si nu in ultimul rand FELICITARI lui Marian...care a avut nervii curaj si banii necesari acestei investitzii...si am si eu 2 intrebari pt voi in legatura cu bordul:
1 banuiesk ca nu va avea airbag in dreapta....
2 PAL-u ramane sub fibra...sau va venii luat afara?

oricum inca odata felicitari si bafta in continuare

protuning 31-12-07 13:17

Re: dacia logan pro street EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by r3sp3c7 (Post 1268775)
woooow...foarte tare mashina.......am citit topicul de la inceput.....si vreau sa va spun si eu....FELICITARI PROTUNING pt munca si pasiunea depusa si nu in ultimul rand FELICITARI lui Marian...care a avut nervii curaj si banii necesari acestei investitzii...si am si eu 2 intrebari pt voi in legatura cu bordul:
1 banuiesk ca nu va avea airbag in dreapta....
2 PAL-u ramane sub fibra...sau va venii luat afara?

oricum inca odata felicitari si bafta in continuare

multumim! am avut noroc ca masina nu a avut airbag pt pasager asa nu am fost limitat de forma acestuia.iar palul si tot ce veziacuma se numeste model ce reprezinta o copie a a viitorului bord care dupa ce luam matrita de pe el ajunge la gunoi!!!!in matrita se va turna noul bord care va fii perfect ca si forma fara .toate astea se vr vdea pe parcurs pe acest topic


All times are GMT +2. The time now is 08:09.

- Copyright 2026 4Tuning