Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

darck_angel64 25-07-11 07:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
frumos, astept cu nerabdare finalul operatiunii...

bodyspeed 25-07-11 14:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4481686)
prima mana de spritchit.acum se vede forma ei care imi place la nebunie.da f bine pe griul asta mat al spritchitului,imi vine sa o las asa :D

eheeee, eu am lasat-o 1 an asa, filler all over ;) ..si imi venea sa dau un lac mat de protectie dar..., pana la urma am vopsit-o
Bafta cu ea.. incepe sa semene a oltcit widebody rulls 8)

frankie_let 26-07-11 13:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
razvane de abea il astept:X grabeste`l pe vopsitor:))

julaikos 26-07-11 14:05

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Vezi ce-i mai faci la buza aripii spate,e valurita
si badboyu oricat l-ai finisa,daca nu-i rotunjesi partea centrala nu stiu cat de bine o sa arate...
in rest arata binisor :)

Dr.Dre 27-07-11 21:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
10 Attachment(s)
pam pam :D.maine ii pun gemurile si o iau de la vopistor,in proportie de 90% a iesit bine,se vad ceva valuri pe unde e dat cu kit mult,dar mai bine nu cred ca se putea

jimmy_rph 27-07-11 22:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
e aceeasi culoare cu care e si oltcitul meu vopsit :D
spor la asamblat!

NXdev 28-07-11 00:19

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Geniala culoare, spor la asamblat. Cum se numeste, si ce cod are?Daca nu e secret...:D

Dr.Dre 28-07-11 01:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by jimmy_rph (Post 4492040)
e aceeasi culoare cu care e si oltcitul meu vopsit :D
spor la asamblat!

e posibil :-)

Quote:

Originally Posted by NXdev (Post 4492216)
Geniala culoare, spor la asamblat. Cum se numeste, si ce cod are?Daca nu e secret...:D

culoarea e alb casablanca,cea care se gaseste si pe cielo,opel astra f...

julaikos 28-07-11 03:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
cred ca a iesit bine vopseala pe ea,dar la aripa aia n-ai facut nimic si din lateral se vede valurita jos la buza :rolleyes2

Nu te apuca inca de montaj,mai ales la geamuri,mai las-o 2-3-5 zile,sau monteaza la interior una alta...

Danutz Bratosin 28-07-11 12:23

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pune jantele!!:D

b01uxd 28-07-11 12:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
cum a zis si julaikos....mai las-o acolo 4-5 zile si dupa aia te apuci sa umbli la ea, nu o expune intemperiilor. a iesit bine, bafta

Dr.Dre 28-07-11 13:04

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4492342)
cred ca a iesit bine vopseala pe ea,dar la aripa aia n-ai facut nimic si din lateral se vede valurita jos la buza :rolleyes2

Nu te apuca inca de montaj,mai ales la geamuri,mai las-o 2-3-5 zile,sau monteaza la interior una alta...

sa vb cu vopsitorul,sa vad daca mai pote sa o tina cateva zile.la buza spate nu am ce sa ii mai fac,asa a facut-o tinichigiul.oricum e trasa de ea la maxim,ca sa incapa 9j pe spate

Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 4492939)
cum a zis si julaikos....mai las-o acolo 4-5 zile si dupa aia te apuci sa umbli la ea, nu o expune intemperiilor. a iesit bine, bafta

ms,sper sa o mai pot lasa la el,daca nu o las la mine in curte.dar are ceva daca sta in soare?nu e bine ca se usuca mai bine vopseaua?

b01uxd 28-07-11 13:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4492996)
sa vb cu vopsitorul,sa vad daca mai pote sa o tina cateva zile.la buza spate nu am ce sa ii mai fac,asa a facut-o tinichigiul.oricum e trasa de ea la maxim,ca sa incapa 9j pe spate


ms,sper sa o mai pot lasa la el,daca nu o las la mine in curte.dar are ceva daca sta in soare?nu e bine ca se usuca mai bine vopseaua?

in general vopseaua are un timp de uscare fortata de 60 min la 80 grade celsius si de 14 ore la 21 de grade celsius. acu eu nu sunt profesionist dar am vopsit masina de 2 ori si prima data la 15 min dupa vopsit a inceput ploaia si a 2 oara la 30 min dupa vopsit am plecat cu ea....din ce am auzit cam atat trebuie sa o lasi 3-4-5 zile fara diferente mari de temperatura, daca o ti afara diferentele sunt mari...ziua 30-32(tabla cred ca ajunge si la 60) iar seara 20. daca o iei acasa bago in garaj

julaikos 28-07-11 13:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
cum zice si oxidu,merge luata acasa dar tine-o undeva la umbra,eventual sub un acoperis si fereste-o de gainat de pasare sau orice ar putea zbura peste ea,nu trebuie tinuta la cuptor cine stie cat,dar oricum vopseaua se usuca definitiv dupa vreo 4-5 luni(atunci cand incepe sa se ciobeasca la lovituri de pietre :lol:)
la aripa spate mergea indoita putin,de umflat e umflata destul :) in fine e un detaliu micut...

frankie_let 28-07-11 14:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
a iesit foarte bine:X..


All times are GMT +2. The time now is 08:18.

- Copyright 2026 4Tuning