Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   2 Faster More Show (https://forum.4tuning.ro/439-baia/121631-2-faster-more-show.html)

brummy 02-06-09 11:52

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by jozsi555 (Post 2373656)
ai inteles, asta este intrebarea. (daca masuratoarea nu este buna la competitia care s-a desfasurat)

se poate verifica doar dupa spusele celor care sau dat la unguri si stiu timpii masinii. acu toata lumea a scos timp mai rau din cauza asfaltului rece si a pistei umede

milad 02-06-09 11:55

Re: 2 Faster More Show
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by c00lzer0 (Post 2373521)
va asteptam la satu mare unde din cate am inteles va fii panou pe care va fii afisat timpu pentru fiecare masina :)

vor fi panouri cu afisaj pe fiecare din cele doua benzi de rulare! cronometrarea va fi asigurata de dragracing.hu...deci va fi ce trebuie! dupa ce se dau masinile primesc un bilet cu timpii de reactie, timpii pe 1/8, respectiv cei pe 1/4! asa vor arata buletinele alea!

EDIT: quote: ai inteles, asta este intrebarea. (daca masuratoarea nu este buna la competitia care s-a desfasurat)
din cate am inteles cronometrarea asigurata de Tristan si echipa lui a fost ok! trebuie tinut cont si de vreme si de pista ne-aderenta!o solutie buna a r fi fost VHT(lipici care asig aderenta .....bun pentru masinile cu FWD,RWD....ajuta intr-adevar la un timp mai bun pe 1/4! ..in schimb mai nociv pentru cele AWD......la ele sunt chinuite enorm de mult diferentialele!)

bogo4all 02-06-09 12:54

Re: 2 Faster More Show
 
Cred ca ar trebui incheiata discutia aceasta pana la event-ul din Satu Mare, intr-adevar timpii par ciudati dar atata timp cat nu ai dovezi, nu poti acuza pe nedrept. O sa va intalniti la Satu Mare unde sper sa va rezolvati problemele.

Calin_UKU 02-06-09 15:12

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by morghen (Post 2373053)
UKU, trebuie sa imi cer scuze pentru ca te-am tras in discutia asta si te-am luat ca si element de comparatzie...ma refer la faza cu autobuzele acordeon.

Nu ii nici o problema, stiu ca a fost doar exemplu.

Quote:

Originally Posted by brummy (Post 2373709)
acu toata lumea a scos timp mai rau din cauza asfaltului rece si a pistei umede

ai mare dreptate, eu am vazut la baia mare ca nu aveam de loc aderenta la plecare, fata de ce a fost la cluj unde a fost pista uscata.
Si aveam aceleasi cauciucuri.

KoKozula 02-06-09 15:22

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by smoke_weed (Post 2371593)
nu nu sunt tipu care isi arunca pe masina un filtru si castig 25-30.

ligheanul meu de alfa merge de prea merge... si nu ai nici o cunostintza in remapari si softuri de masina dupa cum se vede.... nu are 190 a mea doar 170-180 maxim, dar motoarele italiene pe motorina gen alfa, fiat pot fi remapate castigand f multi cai in plus in comparatzie cu alte motoare gen wv, audi, bmw etc.... si dak te uitzi umpik la timpi si la grupa C ai vedea ca a mea s-ar clasa undeva la pozitia 10 si si la grupa d nu mi-ar fi rusine ca tot nu as fi iesit pe ultimul loc.... asa ca dak tot vorbesti aiurea vorbeste in cunostintza de cauza

si cu asta am terminat ca oricum acum nu isi mai are rostul nici un fel de comentariu...

Daca tu zici ca masina ta face 170-180 de cai putere doar din soft, adica crestere de aproximativ 50% doar din soft, te invit la Cluj la SPDzoom sa iti masori masina pe dyno, si daca la motor indica acea valoare, primesti masuratoarea gratis, daca nu, o platesti.

IonutzMFF 02-06-09 16:57

Re: 2 Faster More Show
 
Sponsori si colaboratorii acestui eveniment au fost :

Firma Prolong Cluj
SPDZOOM Cluj
www.crisadatyres.ro
Anvelopele Yokohama de la GerBog (www.gerbog.ro)
King Royal Catering Baia Mare ( Dnul Nicu)
Dnul Liviu Marosan, AUDI A5 ''MAS''
Dnul Inginer Vlad ( RAR)
Bogdan Buzgau www.icep.ro
Ger-Bog
www.365hp.ro



Multumesc pentru ajutor urmatoarelor persoane :

Tristan & Co :)
Dog'ul ( 80% din organizare din eveniment ii apartine)
Dnul Lucian vacla ( Reprezentanta Polaris Baia Mare)
Tano ( Presedinte Midnight Racers)
Pintea Sorina
Goga Ovidiu
Andrei Debre
Aniel Ivan
Keisuke & Friend ( Skyline Freaks ) :)

Keisuke 02-06-09 17:17

Re: 2 Faster More Show
 
In primul rand noi iti multumim pentru initiativa de a organiza evenimentul, multe din persoanele cu care am povestit au fost multumite, toata lumea s-a dat, noi ne-am simtit excelent, pacat ca vremea nu a fost cu noi , asa ca asteptam urmatorul eveniment !

norbi_bidi 02-06-09 17:22

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 2374841)
In primul rand noi iti multumim pentru initiativa de a organiza evenimentul, multe din persoanele cu care am povestit au fost multumite, toata lumea s-a dat, noi ne-am simtit excelent, pacat ca vremea nu a fost cu noi , asa ca asteptam urmatorul eveniment !

La fel si eu....

huber_bm 02-06-09 17:32

Re: 2 Faster More Show
 
MULTUMIRI Sponsorilor si colaboratorilor acestui eveniment
asteptam urmatorul event :)

Paco4golf 02-06-09 17:49

Re: 2 Faster More Show
 
hai cu 2 fast more show editia II :D .speram sa se mai faca anul acesta inca un event :)

a fost frumos cu totul ca vremea nea dominat total :D

leutz86 02-06-09 18:05

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 2374768)
Sponsori si colaboratorii acestui eveniment au fost :

Firma Prolong Cluj
SPDZOOM Cluj
www.crisadatyres.ro
Anvelopele Yokohama de la GerBog (www.gerbog.ro)
King Royal Catering Baia Mare ( Dnul Nicu)
Dnul Liviu Marosan, AUDI A5 ''MAS''
Dnul Inginer Vlad ( RAR)
Bogdan Buzgau www.icep.ro
Ger-Bog
www.365hp.ro



Multumesc pentru ajutor urmatoarelor persoane :

Tristan & Co :)
Dog'ul ( 80% din organizare din eveniment ii apartine)
Dnul Lucian vacla ( Reprezentanta Polaris Baia Mare)
Tano ( Presedinte Midnight Racers)
Pintea Sorina
Goga Ovidiu
Andrei Debre
Aniel Ivan
Keisuke & Friend ( Skyline Freaks ) :)


Multumiri tuturor celor care au participat, celor care au organizat si in special lui Ionut Pintea pentru k a avut curajul sa organizeze un asemenea eveniment. FELICITARI !!!

PhattBoy 02-06-09 18:05

Re: 2 Faster More Show
 
Trebuie aduse multumiri sponsorilor, si sa speram ca vor mai fi dispusi si pe viitor pentru actiuni de acest gen!
P.S. Intr-adevar, ar fi interesant de vazut un 2FMS varianta a 2-a, anul acesta :D

T@m@ngo 02-06-09 18:12

Re: 2 Faster More Show
 
10 Attachment(s)
Niste poze mandre :D;)

T@m@ngo 02-06-09 18:18

Re: 2 Faster More Show
 
1 Attachment(s)
Si la PIECE DU RESISTANCE!!!!!:arrow:


Scuze pentru dublu post...

smoke_weed 02-06-09 18:39

Re: 2 Faster More Show
 
Quote:

Originally Posted by KoKozula (Post 2374378)
Daca tu zici ca masina ta face 170-180 de cai putere doar din soft, adica crestere de aproximativ 50% doar din soft, te invit la Cluj la SPDzoom sa iti masori masina pe dyno, si daca la motor indica acea valoare, primesti masuratoarea gratis, daca nu, o platesti.



nu doar softul, cateva modificari "minore" care sunt perfect legale si care nu ma incadreaza intr-o grupa superioara. Vin dar trebuie alt stimulent dak am dreptate nu doar un amarat de test pe dyno care face 400lei.


All times are GMT +2. The time now is 21:18.

- Copyright 2026 4Tuning