Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club CIELO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/59643-club-cielo.html)

PetricaCBD 14-10-09 16:59

Re: Club CIELO
 
Quote:

Originally Posted by ArG3nT0 (Post 2716870)
unde ai facut pozele acolo stai???

in apropiere...de ce?>

PetricaCBD 14-10-09 17:00

Re: Club CIELO
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 2717468)
Instaltie secventiala, euro 3.

Unde se gasesc modelele alea de ceasuri? Sunt folii care se aplica peste cele originale, sau plasme?

@Petrica: am fost si eu, dar duminica... nu v-am vazut masinile pe acolo.

eram in spatele bmwului decapotabil cu interior alb.....intre un bmw negru si un clio tot negru ambele cu prize de aer la capota...

CT-13-TGR 14-10-09 19:07

Re: Club CIELO
 
le`ai mentinut culoarea originala sau le`ai vopsit... plasticu dupa 1 vara si 1 iarna devine casant ce zici? eu de aceea nu prea ma incumet sa imi pun ca cik arata urat dak se ciobesc! ai degresat si ai mai adaugat alt lipici in afara de cel original?

ArG3nT0 14-10-09 21:07

Re: Club CIELO
 
Quote:

Originally Posted by bogdan4u (Post 2716882)
salut ArG3nT0 ma ajuti si pe mine cu un raspuns? legat de ce am scris mai sus? am un executiv 2003 euro3 cu lovato instalatia de gaz .ce tip de instalatie este ? cu plaman sau injectie?


din cate stiu eu lovato de pe cielo nu este secventiala...si este adevarat Geo nu sunt prea reusite din cauza asta cei de la daewoo au pus secventiale doare pe nubira...cele lovato sunt pe plaman pe baza de absortie nu secventiala pe injectie...lucru asta l-am aflat de la un baiat de pe la ilioara unde am facut revizia la Gpl...poate nu am inteles eu bine...

ArG3nT0 14-10-09 21:08

Re: Club CIELO
 
Quote:

Originally Posted by PetricaCBD (Post 2718497)
in apropiere...de ce?>


pai se pare ca suntem vecini eu stau pe Lacramioarei si nu am vazut masina ta pe acolo :(...

bogdan4u 14-10-09 22:00

Re: Club CIELO
 
Daca are cineva instalatie gpl lovato din fabrica (cielo executiv din 2003 , euro 3 este a mea) sau stie el ,sa-mi confirme daca este cu plaman sau secventiala pt ca parerile sunt impartite din cate vad.


Masina imi este adusa maine din tara (locuiesc in italia) si am facut schimbul de ulei acolo la un service daewoo ,au pus ulei total ,eu nu cunosc marca asta ce parere aveti?

ALEX_BZN 14-10-09 22:42

Re: Club CIELO
 
Quote:

Originally Posted by bogdan4u (Post 2719592)
Daca are cineva instalatie gpl lovato din fabrica (cielo executiv din 2003 , euro 3 este a mea) sau stie el ,sa-mi confirme daca este cu plaman sau secventiala pt ca parerile sunt impartite din cate vad.


Masina imi este adusa maine din tara (locuiesc in italia) si am facut schimbul de ulei acolo la un service daewoo ,au pus ulei total ,eu nu cunosc marca asta ce parere aveti?

depinde ce indicativi de vascozitate si ce amestec are..daca este ulei full sintetic,semisintetic sau ulei mineral...da-ne detalii si ce indicativ are(ex 10w 40 sau 10w 30...etc)firma mie unu nu imi este cunoscuta deloc..nu am auzit de uleiurile total
app de instalatie...nu ai de ce sa iti faci griji de care e,atat timp cat functioneaza corespunzator..ti-am zis la un post anterior si ma repet...cu cat e mai simpla cu atat e mai bine...se intretine mai usor,se regleaza mai usor si o sa poti sa inveti si tu sa le faci..eu unu am desfacut plamanu meu de nenumarate ori findca am tot avut pb cu membranele...ba se infunda..inauntru are ca un fel de sita care seamana cu un burete si trebuia schimbata...etc...ba mi se spargea un cot de la partea de racire cu apa si ca sa il schimb a trebuit desfac plosca(plamanu) ca sa scot partea ramasa inauntru findca era prinsa pe interior cu un oring si o siguranta metalica..etc probleme

banzay 14-10-09 22:46

Re: Club CIELO
 
E secventiala. Tot euro 3, tot exe, tot lovato instalatia. Cauta manualul ei pe net si ai acelasi raspuns si acolo. Are 3 calculatoare/module (sub torpedou localizate), reglajul se face numai cu scannerul sau de pe pc, nu are surub din care reglezi debitul.

PS: uleiul total stiu eu (poate ma insel, doar din auzite vorbesc) ca e un ulei mediocru. Nici bun nici rau, doar face ca masina sa mearga :)

ALEX_BZN 14-10-09 22:55

Re: Club CIELO
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 2719780)
E secventiala. Tot euro 3, tot exe, tot lovato instalatia. Cauta manualul ei pe net si ai acelasi raspuns si acolo. Are 3 calculatoare/module (sub torpedou localizate), reglajul se face numai cu scannerul sau de pe pc, nu are surub din care reglezi debitul.

PS: uleiul total stiu eu (poate ma insel, doar din auzite vorbesc) ca e un ulei mediocru. Nici bun nici rau, doar face ca masina sa mearga :)

asa am vazut si eu la un ford mondeo cu gpl..ii regla gazu dupa niste diagrame ca la tester...de pe un pc...si at mi se parea ciudat...nu intelegeam apoi am aflat ca sunt secventiale acelea;)

bogdanelmv 15-10-09 08:44

Re: Club CIELO
 
Va salut. Un far stanga de Cielo, are cineva de vanzare ? l`am spart aseara si nu pot sa cricul asa. Astept raspuns.

CT-13-TGR 15-10-09 08:55

Re: Club CIELO
 
Quote:

Originally Posted by bogdanelmv (Post 2720235)
Va salut. Un far stanga de Cielo, are cineva de vanzare ? l`am spart aseara si nu pot sa cricul asa. Astept raspuns.

4tuning -> bazar -> far cielo stanga ... la 50 - 60 lei!

ArCaDa 15-10-09 09:17

Re: Club CIELO
 
Salut baieti !! Am si eu o intrebare. Se schimba greu boxele pe fata la un cielo si daca sunt pe 10' sigur sau ar intra si mai mari ?? :???:

mike-fullspeed 15-10-09 09:24

Re: Club CIELO
 
Nu se schimba greu, dai fata de usa jos si boxa e prinsa in cateva suruburi.... Daca ai boxe mai mari trebuie sa tai un pic din usa... ;)

ArCaDa 15-10-09 09:34

Re: Club CIELO
 
Eu vorbesc de boxele de la cielo, nu am in usa boxe, vorbesc de cele din fata de pe bord din laterale :) .

Snapy_xxl 15-10-09 09:35

Re: Club CIELO
 
Quote:

Originally Posted by mike-fullspeed (Post 2720321)
Nu se schimba greu, dai fata de usa jos si boxa e prinsa in cateva suruburi.... Daca ai boxe mai mari trebuie sa tai un pic din usa... ;)

Esti cam pe langa ce intreaba baiatu' :lol:

@ ArCaDa: Da un search si sigur vei gasi ce iti trebuie pt ca s-a mai discutat de cateva ori ;)


All times are GMT +2. The time now is 14:17.

- Copyright 2026 4Tuning