![]() |
|
Re: Club CIELO
Quote:
|
Re: Club CIELO
Quote:
|
Re: Club CIELO
le`ai mentinut culoarea originala sau le`ai vopsit... plasticu dupa 1 vara si 1 iarna devine casant ce zici? eu de aceea nu prea ma incumet sa imi pun ca cik arata urat dak se ciobesc! ai degresat si ai mai adaugat alt lipici in afara de cel original?
|
Re: Club CIELO
Quote:
din cate stiu eu lovato de pe cielo nu este secventiala...si este adevarat Geo nu sunt prea reusite din cauza asta cei de la daewoo au pus secventiale doare pe nubira...cele lovato sunt pe plaman pe baza de absortie nu secventiala pe injectie...lucru asta l-am aflat de la un baiat de pe la ilioara unde am facut revizia la Gpl...poate nu am inteles eu bine... |
Re: Club CIELO
Quote:
pai se pare ca suntem vecini eu stau pe Lacramioarei si nu am vazut masina ta pe acolo :(... |
Re: Club CIELO
Daca are cineva instalatie gpl lovato din fabrica (cielo executiv din 2003 , euro 3 este a mea) sau stie el ,sa-mi confirme daca este cu plaman sau secventiala pt ca parerile sunt impartite din cate vad.
Masina imi este adusa maine din tara (locuiesc in italia) si am facut schimbul de ulei acolo la un service daewoo ,au pus ulei total ,eu nu cunosc marca asta ce parere aveti? |
Re: Club CIELO
Quote:
app de instalatie...nu ai de ce sa iti faci griji de care e,atat timp cat functioneaza corespunzator..ti-am zis la un post anterior si ma repet...cu cat e mai simpla cu atat e mai bine...se intretine mai usor,se regleaza mai usor si o sa poti sa inveti si tu sa le faci..eu unu am desfacut plamanu meu de nenumarate ori findca am tot avut pb cu membranele...ba se infunda..inauntru are ca un fel de sita care seamana cu un burete si trebuia schimbata...etc...ba mi se spargea un cot de la partea de racire cu apa si ca sa il schimb a trebuit desfac plosca(plamanu) ca sa scot partea ramasa inauntru findca era prinsa pe interior cu un oring si o siguranta metalica..etc probleme |
Re: Club CIELO
E secventiala. Tot euro 3, tot exe, tot lovato instalatia. Cauta manualul ei pe net si ai acelasi raspuns si acolo. Are 3 calculatoare/module (sub torpedou localizate), reglajul se face numai cu scannerul sau de pe pc, nu are surub din care reglezi debitul.
PS: uleiul total stiu eu (poate ma insel, doar din auzite vorbesc) ca e un ulei mediocru. Nici bun nici rau, doar face ca masina sa mearga :) |
Re: Club CIELO
Quote:
|
Re: Club CIELO
Va salut. Un far stanga de Cielo, are cineva de vanzare ? l`am spart aseara si nu pot sa cricul asa. Astept raspuns.
|
Re: Club CIELO
Quote:
|
Re: Club CIELO
Salut baieti !! Am si eu o intrebare. Se schimba greu boxele pe fata la un cielo si daca sunt pe 10' sigur sau ar intra si mai mari ?? :???:
|
Re: Club CIELO
Nu se schimba greu, dai fata de usa jos si boxa e prinsa in cateva suruburi.... Daca ai boxe mai mari trebuie sa tai un pic din usa... ;)
|
Re: Club CIELO
Eu vorbesc de boxele de la cielo, nu am in usa boxe, vorbesc de cele din fata de pe bord din laterale :) .
|
Re: Club CIELO
Quote:
@ ArCaDa: Da un search si sigur vei gasi ce iti trebuie pt ca s-a mai discutat de cateva ori ;) |
| All times are GMT +2. The time now is 14:17. |
|
- Copyright 2026 4Tuning