Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Live for Speed (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/5200-live-for-speed.html)

KrYpToN 01-05-11 12:42

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by s0r1n (Post 4293800)
Krypton vezi ca nu am fost dat afara din K&N ....eu am iesit ;)


bine daca zici tu :))


Quote:

Originally Posted by Alecs'xx (Post 4293934)
Ohoo booster! Ce ai facut aseara? ti-a picat netu ca am vazut ca ai iesit si dp mess si sa inchis si serverul..??
Astept raspuns ::D

sa luat curentu ma

69RUP 01-05-11 12:56

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by KrYpToN (Post 4294122)
bine daca zici tu :))




sa luat curentu ma

Care curent ca pe forum era online :lol::lol:

Drifteru' 01-05-11 15:09

Re: Live for Speed
 
Jucati acum cva?

s0r1n 01-05-11 18:31

Re: Live for Speed
 
Krypton daca nu ma crezi il intrebam pe Supra .... daca sti cine e .....


Si ca sa va lamuresc .... Mi-a picat Netu' .....
Daca ma credeti bine , daca nu iar bine.

69RUP 01-05-11 18:53

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by s0r1n (Post 4294742)
Krypton daca nu ma crezi il intrebam pe Supra .... daca sti cine e .....


Si ca sa va lamuresc .... Mi-a picat Netu' .....
Daca ma credeti bine , daca nu iar bine.

ti-a cazut teava dar erai pe forum :)))

Alecs'xx 01-05-11 19:24

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by 69RUP (Post 4294789)
ti-a cazut teava dar erai pe forum :)))

al dreacu net a picat chiar cand a pierdut el.. daca ajungea in finala sunt 10000% ca nu pica nici sa-i tai firu =))

Robber_cs 01-05-11 20:34

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by IulianE36 (Post 4293214)
Nu inteleg chestia asta ! poti te rog sa fi mai explicit :D?
Din cate am vazut in afara nu la noi in Romania, baietii se dau cu cauciucuri noi si fac o tura cu ele doar ca sa se duca stratul acela de cauciuc nou si nimic mai mult . Ideea e sa fie GRIP nu sa dai in GOL.

Daca te-ai referit la depunctarea pentru temperatura inalta atunci totul este absolut ok, avand in vedere ca jocul ne permite "cauciucuri NOI" nu are rost sa ne dam cu "CHELII" .



O idee chiar buna ! deoarece multi se dau cum am scris mai sus , cu cauciucuri incinse si automat LOW SPEED.

Te sustin si eu pentru initiativa ! Adaug cateva reguli luate din "KOE RULES" :

-When twin battle come, as a leader of the battle, your speed can't be 10% slower than in qualification, if so, you will get sanctionned by a 0 point.
+ La battle nu ai voie sa te dai cu viteza mai mica de 10% decat cea din calificari ! Este sanctionata cu 0 puncte.

-* voluntarily slowing drift during battle (in battle)
+in caz ca cel din fata incetineste sau pune frana intentionat , primeste 0 puncte.

-Driver doing standing burnout leading to permanent damages to the track or having any other kind of non-respectful spirit during the competition, will be immediatly excluded from the event and will get no point at this event whatever result he had already achieved.
+Burnoutul/incalzirea pneurilor nu este admisa pentru ca se produc denivelari pe pista. La noi nu este cazul dar ideea de baza e destul de interesanta !

Totul este ushor de precizat de adus la cunostinta s.a.m.d ! Dar ce faci cu baietii care nu se v-or sinchisi sa citeasca regulamentul sau il respecte?
V-a trebui banati sau dati afara DAR:
E cam greu , avand in vedere ca suntem destui de putini cei consecventi !

+ ca multi se cunosc intre ei si o sa se intample ceva de genu : "i-ai dat ban prietenului meu ? ... Eu ies nu ma intereseaza" si alte chestii de genu !

Multumesc !


Salut , cand am spus ca se va tine cont de temp cauciucurilor ...am spus-o in avantajul celor care se dau cu temperaturi inalte ...nu in dezavantaj ...din pct meu de vedere este mai greu sa controlezi cauciucuri incinse ....dar desigur nu va fi un avantaj la punctaj fata de cei care le prefer reci. Am spus ca juriul va tine cont de temp....si sa nu depuncteze cum a facut alt juriu ...nu e nevoie sa dau nume ..pentru viteza redusa .


Incalzirea pneurilor n-are nici o legatura cu noi ...nu ne deranjeaza cu nimic ... fiecare are felul aparte de a face drift ...si fiecare in parte trebuie respectat.


Cine nu respecta regulamentul va fi descalificat ...iar daca prietenii lui il vor urma atunci voi ajunge la concluzia ca n-are rost sa-mi bat capul si voi renunta.Asta a fost motivul pentru care prezenta pe skype/mess va fi obligatorie .


Astept mai multe sugestii ...si caut 2 persoane obiective pentru juriu.

De asemenea vreau sa decidem data si care program il preferati pentru comunicare.

Va salut!

IulianE36 02-05-11 11:25

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by Robber_cs (Post 4294986)
De asemenea vreau sa decidem data si care program il preferati pentru comunicare.

Cel mai bun program pentru socializat online mi se pare Skype ca si claritate , dar consuma foarte multe resurse si sacadeaza in joc destul de mult pentru un PC mediu.

Parerea mea este sa folosim TeamSpeak 3 , consuma putine resurse, nu face lag,freeze,s.a.m.d !
Este usor de folosit, nu iti trebuie microfon neaaparat, poti sta si asculta ce spun ceilalti ... etc. !

Eu cu Alex si inca niste prieteni o sa va incantam cu un circuit CALCULAT , la unghiurile si viteza celor din realitate ! Nu facute de noi ce-i cert dar o sa fiti incantati !

Uitati ca idee ce raport au intre Viteza:Unghi ! https://www.youtube.com/watch?v=ILxYY...bedded#at=1131

KrYpToN 02-05-11 16:50

Re: Live for Speed
 
nu inteleg la ce va trebuie viteza asa mare aici pe un amarat de layot inghesuit ??? daca eram pe un track mai ziceam

IulianE36 02-05-11 18:16

Re: Live for Speed
 
1 Attachment(s)
Acum 3 minute am terminat de facut circuitul !

Mi-a dat mari batai de cap avand in vedere ca este primul meu layout :D . Am facut o curba GRAVA si mai multe mici care implica tehnica si unghi.

Am pus 3 clipping Points , 2 cu fata si 1 cu spatele care l-am gandit destul de bine spun eu . Am folosit 4 Conuri GALBENE care indica trasa catre conul 3 , care trebuie luat cu spatele ! Aceste conuri luate corect duc la un puncaj mare pentru al 3 lea con !

Sper sa va placa :D ! Este debutul meu asa ca va rog sa ma "scuzati" de eventualele greseli , evident mici .

P.s : O sa vedeti ca in fata la fiecare clipp. e un con cazut ! Atingerea conului cu roata din fata face ca puncajul sa fie maxim deoarece bara o sa fie la perfecta apropiere de Clipping!

GhostM3n 02-05-11 19:06

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by IulianE36 (Post 4297353)
Acum 3 minute am terminat de facut circuitul !

Mi-a dat mari batai de cap avand in vedere ca este primul meu layout :D . Am facut o curba GRAVA si mai multe mici care implica tehnica si unghi.

Am pus 3 clipping Points , 2 cu fata si 1 cu spatele care l-am gandit destul de bine spun eu . Am folosit 4 Conuri GALBENE care indica trasa catre conul 3 , care trebuie luat cu spatele ! Aceste conuri luate corect duc la un puncaj mare pentru al 3 lea con !

Sper sa va placa :D ! Este debutul meu asa ca va rog sa ma "scuzati" de eventualele greseli , evident mici .

P.s : O sa vedeti ca in fata la fiecare clipp. e un con cazut ! Atingerea conului cu roata din fata face ca puncajul sa fie maxim deoarece bara o sa fie la perfecta apropiere de Clipping!

sall Jummy zi si mie un lucru cum bag mapa unde si cum pot intra sa joc pe ea

sorinsidesmokelfs 02-05-11 19:09

Re: Live for Speed
 
Quote:

Originally Posted by IulianE36 (Post 4297353)
Acum 3 minute am terminat de facut circuitul !

Mi-a dat mari batai de cap avand in vedere ca este primul meu layout :D . Am facut o curba GRAVA si mai multe mici care implica tehnica si unghi.

Am pus 3 clipping Points , 2 cu fata si 1 cu spatele care l-am gandit destul de bine spun eu . Am folosit 4 Conuri GALBENE care indica trasa catre conul 3 , care trebuie luat cu spatele ! Aceste conuri luate corect duc la un puncaj mare pentru al 3 lea con !

Sper sa va placa :D ! Este debutul meu asa ca va rog sa ma "scuzati" de eventualele greseli , evident mici .

P.s : O sa vedeti ca in fata la fiecare clipp. e un con cazut ! Atingerea conului cu roata din fata face ca puncajul sa fie maxim deoarece bara o sa fie la perfecta apropiere de Clipping!

Mapa e tare ms mult respectele mele:D

drifterul 03-05-11 10:37

Re: Live for Speed
 
Foarte tare mapa! Bravo! Astept un campionat sa ne dam.

69RUP 03-05-11 13:22

Re: Live for Speed
 
Vineri dam o tura ? Vad ca navalesc juniorii :lol::lol:

Alecs'xx 03-05-11 13:25

Re: Live for Speed
 
Se lauda cineva cum ca ar face in weekend-ul asta mare concurs.. cu arbitrii straini :).
Eu doar ma dau.. nu vreau sa mai ma implic in niciun fel!


All times are GMT +2. The time now is 15:14.

- Copyright 2026 4Tuning