![]() |
|
Re: Club TICO
Lista: POLIVALENTA ORA 19, vineri
1. Cl-o3-lef dany ca intotdeauna 0786463525 p.s VAZUT UNA BUCATA TICO IN PLOIESTI... LUCIANG:))) |
Re: Club TICO
Se pare ca datorita frigului prezenta la intalnirea asta este....mica.O amanam?
|
Re: Club TICO
Quote:
eu cred ca plec din bucuresti cam intr-o ora deci nu cred ca ajung :( |
Re: Club TICO
AMANAM!
|
Re: Club TICO
are cineva un adaptor de nivel high-low?
|
Re: Club TICO
sal am vazut ca ,cativa ati pus xenon pe tico daca se poate o informatie unde la ce bani si daca se vad mai bine e rentabil?
|
Re: Club TICO
2 Attachment(s)
Quote:
(am pus si 2 poze. prima xenon a 2-a normal... poze cum se vede nu am) |
Re: Club TICO
Care zicea ca are GPL pe Tico?
|
Re: Club TICO
Eu am GPL...
|
Re: Club TICO
Quote:
ce butelie ai vaporizator prindere modificari pentru buteliet daca ai facut reglaje la carburator ? |
Re: Club TICO
O sa fac maine niste poze. Am luat instalatia de pe o Dacie, cred ca e Marini. Nu am facut niciun reglaj la carburator, am reglat-o doar din plamanul de la GPL.
Consuma cam 14% (mers numai in oras, schimb vitezele la turatii mari), ceea ce inseamna cam 8% benzina (daca am compara preturile). Probabil la mers normal as scoate un consum de 10%. Pentru mine e destul de bun consumul, avand in vedere ca pe benzina consuma peste 10%. Cred ca depinde si de instalatie. Fratele meu are pe Tico o instalatie BRC si consuma mult mai putin. In plus, a lui sta la relanti la orice temperatura, iar a mea se opreste cand e foarte frig. |
Re: Club TICO
9 Attachment(s)
@ STREET
Salut Ti-am atasat aici cateva poze cu instalatia de gaz (este Tomasseto). Imi consuma 9.5% iarna, mers sportiv. Porneste imediat si nu se opreste cand e frig. Merge excelent iarna. |
Re: Club TICO
Quote:
|
Re: Club TICO
Quote:
uite ce frumos ii, vezi Alex?:D te bagi acuma? incape si subu. cat te-a costat toata inspalatia? reglaje la carburator? |
Re: Club TICO
Quote:
1. cât costă achiziția + montarea + omologarea? 2. ai întâmpinat ceva probleme (de orice natura, din cauza gazului)? 3. mai aceeași vlagă, cum avem pe benzină? (mă îndoiesc să da) După cum spunea și Mircea, e poziționat mișto și-mi încape și woofer-ul, ba chiar pot să și ascund totul cu ce vreau să fac pe viitor :D și lăsând egoismul deoparte... e supeeer econom :D și, cel puțin eu, n-am folosit niciodata roata de rezervă, deci...în funcție de ce ne răspunzi... poate ne facem gaz-ăoari =)):)) |
| All times are GMT +2. The time now is 00:31. |
|
- Copyright 2026 4Tuning