Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/37962-club-tico.html)

dany_pkt 17-02-11 22:06

Re: Club TICO
 
Lista: POLIVALENTA ORA 19, vineri
1. Cl-o3-lef dany ca intotdeauna 0786463525


p.s VAZUT UNA BUCATA TICO IN PLOIESTI... LUCIANG:)))

luciang 18-02-11 12:53

Re: Club TICO
 
Se pare ca datorita frigului prezenta la intalnirea asta este....mica.O amanam?

Fireburn_03 18-02-11 14:21

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by luciang (Post 4096802)
Se pare ca datorita frigului prezenta la intalnirea asta este....mica.O amanam?

o mutam sapt viitoare sau cum?

eu cred ca plec din bucuresti cam intr-o ora deci nu cred ca ajung :(

dany_pkt 18-02-11 14:55

Re: Club TICO
 
AMANAM!

Tank 19-02-11 13:40

Re: Club TICO
 
are cineva un adaptor de nivel high-low?

aapofis 20-02-11 22:40

Re: Club TICO
 
sal am vazut ca ,cativa ati pus xenon pe tico daca se poate o informatie unde la ce bani si daca se vad mai bine e rentabil?

Fireburn_03 20-02-11 23:12

Re: Club TICO
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by aapofis (Post 4104629)
sal am vazut ca ,cativa ati pus xenon pe tico daca se poate o informatie unde la ce bani si daca se vad mai bine e rentabil?

eu am dat 300 ron :) diferenta e imensa :) iti dau un pm

(am pus si 2 poze. prima xenon a 2-a normal... poze cum se vede nu am)

STREET 22-02-11 18:05

Re: Club TICO
 
Care zicea ca are GPL pe Tico?

games_bond 22-02-11 18:14

Re: Club TICO
 
Eu am GPL...

STREET 22-02-11 18:21

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by games_bond (Post 4110634)
Eu am GPL...

pui niste poze detaliate si cateva detalii?
ce butelie ai vaporizator prindere modificari pentru buteliet daca ai facut reglaje la carburator ?

games_bond 22-02-11 18:44

Re: Club TICO
 
O sa fac maine niste poze. Am luat instalatia de pe o Dacie, cred ca e Marini. Nu am facut niciun reglaj la carburator, am reglat-o doar din plamanul de la GPL.
Consuma cam 14% (mers numai in oras, schimb vitezele la turatii mari), ceea ce inseamna cam 8% benzina (daca am compara preturile). Probabil la mers normal as scoate un consum de 10%.
Pentru mine e destul de bun consumul, avand in vedere ca pe benzina consuma peste 10%.
Cred ca depinde si de instalatie. Fratele meu are pe Tico o instalatie BRC si consuma mult mai putin.
In plus, a lui sta la relanti la orice temperatura, iar a mea se opreste cand e foarte frig.

sorin_maican20 22-02-11 19:06

Re: Club TICO
 
9 Attachment(s)
@ STREET

Salut

Ti-am atasat aici cateva poze cu instalatia de gaz (este Tomasseto). Imi consuma 9.5% iarna, mers sportiv. Porneste imediat si nu se opreste cand e frig. Merge excelent iarna.

STREET 22-02-11 19:10

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by games_bond (Post 4110739)
O sa fac maine niste poze. Am luat instalatia de pe o Dacie, cred ca e Marini. Nu am facut niciun reglaj la carburator, am reglat-o doar din plamanul de la GPL.
Consuma cam 14% (mers numai in oras, schimb vitezele la turatii mari), ceea ce inseamna cam 8% benzina (daca am compara preturile). Probabil la mers normal as scoate un consum de 10%.
Pentru mine e destul de bun consumul, avand in vedere ca pe benzina consuma peste 10%.
Cred ca depinde si de instalatie. Fratele meu are pe Tico o instalatie BRC si consuma mult mai putin.
In plus, a lui sta la relanti la orice temperatura, iar a mea se opreste cand e foarte frig.

hai cu pozele:D

STREET 22-02-11 19:24

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by sorin_maican20 (Post 4110813)
@ STREET

Salut

Ti-am atasat aici cateva poze cu instalatia de gaz (este Tomasseto). Imi consuma 9.5% iarna, mers sportiv. Porneste imediat si nu se opreste cand e frig. Merge excelent iarna.

salut
uite ce frumos ii, vezi Alex?:D
te bagi acuma? incape si subu.
cat te-a costat toata inspalatia?
reglaje la carburator?

aXXo 22-02-11 19:35

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by sorin_maican20 (Post 4110813)
(este Tomasseto). Imi consuma 9.5% iarna, mers sportiv. Porneste imediat si nu se opreste cand e frig. Merge excelent iarna.

Acum urmează întrebările:
1. cât costă achiziția + montarea + omologarea?
2. ai întâmpinat ceva probleme (de orice natura, din cauza gazului)?
3. mai aceeași vlagă, cum avem pe benzină? (mă îndoiesc să da)

După cum spunea și Mircea, e poziționat mișto și-mi încape și woofer-ul, ba chiar pot să și ascund totul cu ce vreau să fac pe viitor :D și lăsând egoismul deoparte... e supeeer econom :D și, cel puțin eu, n-am folosit niciodata roata de rezervă, deci...în funcție de ce ne răspunzi... poate ne facem gaz-ăoari =)):))


All times are GMT +2. The time now is 00:31.

- Copyright 2026 4Tuning