Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin) (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/21746-topicul-posesorilor-pasionatilor-bmw-e21-rechin.html)

B XX ADI 27-08-12 21:06

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Quote:

Originally Posted by daman (Post 5153325)
mai am dar masina se dezmembreaza.daca vrei ceasuri,volan si pedale ma anunti ;)

vreau doar caroseria usi capota portbagaj o grila faruri si atat, nu ma intereseaza mecanica, motor, cutie.

maxtal 29-08-12 12:27

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Unde gasesc panouri de schimb pentru rechin? Ma intereseaza podea si praguri deocamdata. praguri am gasit pe expertpiese.ro la 100lei dar podele nu prea gasesc. Voi de unde luati piese?
in alta ordine de idei am fost weekendul trecut la zalau si m-am intalnit cu piratu si daca totul merge dupa plan vineri merg sa facem actele :D

danielson 29-08-12 13:49

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
8 Attachment(s)
Si iata luni seara am adus si motorul cu cutia la garaj, cu ajutorul lui Daman. L-am curatat cat de cat iar aseara i-am montat ambreiajul si cutia si sus cu el pe masina. Inainte sa-l pornesc o sa-i schimb distributia, uleiul si filtrul.

pfrazvan2001 29-08-12 14:33

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
bv omule multa bafta in continuare si abia astept sa ii aud glasul ..::D

pfrazvan2001 29-08-12 16:47

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
deci ce am vazut azi am ramas uimit ....din plictiseala am dat un search pe www.mobile.de sa caut si yo niste rechinasi si ce preturi am gasit am ramas masca...pret de 15000 de euro ....sunt apreciate mult mai mult ca la noi aceste masini...

AxYJamaicanu 29-08-12 16:48

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Quote:

Originally Posted by maxtal (Post 5155609)
Unde gasesc panouri de schimb pentru rechin? Ma intereseaza podea si praguri deocamdata. praguri am gasit pe expertpiese.ro la 100lei dar podele nu prea gasesc. Voi de unde luati piese?
in alta ordine de idei am fost weekendul trecut la zalau si m-am intalnit cu piratu si daca totul merge dupa plan vineri merg sa facem actele :D

http://www.wallothnesch.com/ .... piese mai gasesti la magazinele unix . Sa o stapanesti sanatos !

ff650 30-08-12 16:20

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
salutare

vand 2 amortizoare fata pt rechin.Sunt noi.

pret 200 ron

ff650 31-08-12 05:58

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
1 Attachment(s)
poza ..

Quote:

Originally Posted by ff650 (Post 5157006)
salutare

vand 2 amortizoare fata pt rechin.Sunt noi.

pret 200 ron


ff650 01-09-12 20:58

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
azi ne-am intors acasa!!punem motorul, una alta si mergem la vopsit :)

bilae21 01-09-12 22:30

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
vand usi,capota,faruri in stare foarte buna ,geamuri laterale si multe alte chestii de e21 la preturi super rezonabile....anunt valabil 3 zile daca nu ajung la fier vechi

pfrazvan2001 02-09-12 19:45

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
iti dau 40 ron pe faruri si suporti....fara grile......e bn ?

ff650 03-09-12 10:57

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
salutare

are cineva coloana de directie inferioara pentru caseta cu servodirectie?

multumesc

Wilgax 05-09-12 11:02

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Din ce observ se mai gasesc cu adevarat pasionati de rechin.Felicitari celor ce investesc se restaureaza asa o masina.

Din pura curiozitate...se mai gasesc pe la noi?Sunt ieftini?Nu de alta dar ma bate un gand ca pe viitor sa achizitionez asa ceva tinand cont de faptul ca pe moment posed un E36 care e folosit de mai toata familia si mi-ar prinde bine asa ceva.Sa fie doar pentru mine masina.La rubrica bazar nu gasesti.Ma intereseaza in special pretul de achizitie.Am observat ca sunt destul de ieftine.

Yetisaurus.Akjas 06-09-12 08:08

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
Daca ai si noroc, nu doar staruinta, eu cred ca merita sa dai cam 1000 de Euro pe unul cu toate actele in regula si care sa poata fi restaurat fara investitii enorme. :)

MON-u 06-09-12 14:20

re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)
 
1 Attachment(s)
acceleratorul de gaze mult asteptat:-)


All times are GMT +2. The time now is 07:11.

- Copyright 2026 4Tuning