![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
e suficient sa apesi pe x....cu el se reseteaza toolurile daca nu ma insel
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
care ma poate ajuta si pe mine la virtual tunning sami dea un mesaj privat
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
care stie vreun tutorial despre cum sa texturezi sidewall-ul unui caiciuc??..ce setarile mai exacte,,
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
sa folosesti materiale separate pentru sidewall si pentru thread-ul anvelopei, sau un material cu multi/sub-object, altfel risti sa-ti apara bump si pe thread - si nu vrei asta. daca nu pricepi ce-am scris... o sa incerc sa fac niste printscreen-uri. AR TREBUI TOTUSI sa pricepi ce-am scris, daca cunosti si te-ai familiarizat cu programul ;) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pentru ca totul sa fie mai usor, poti fac threadul cauciucului (aka zimtzii) si sidewallu cauciucului obiecte separate.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
daca nu va suparati mai eo problema:sad:..de fiecare data cand randez o imagine cu hdri toate reflexiile se vad imprastiate...nu stit ce seatri trebuie sa fac ca sa se vada reflezii clare shi concise...???
uitati un exemplu cum se vede... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
4 Attachment(s)
M-am apucat si eu de 3ds Max si am facut pt inceput si eu geanta din tutorialul lui ad1.Astept pareri si sfaturi;) .Ms
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
hmmm.....deoacamdata nu prea e mult de comentat pentru ca e doar un tutorial....tine-te de treaba si sigur se vor gasi oameni care sa comenteze....mai lucreaza si alte tut si pe urma si fara tutoriale....aaa....si janta asta e cam ingusta...parca e de mototcicleta
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
baetii cu 3d`u ...cum stati cu lucrarile pt tuning day ....merge treba ?:D
spor la treaba si succes la concurs ... :D |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Merre, merre :D acu 2 zile m-am apucat si eu de lucru da ce pot sa zic am facut ff mult :D pt 2 zile :P
P.S.: Bafta all |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
eu stau nasol cu lucrarea :(
am facut o usa si o aripa... asta ca nu am timp :( |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Sie eu , Cris , tot la fel , nasol% din 100% :D ... e cam naspa faza , ca ... m-am aconrat , dar nu stiam cat de adanca e apa ... cred ca o sa ma retrag !
DE CE ? pentru ca prefer sa fac un lucru foarte bun , in timp indelungat decat un bg sht in scurt timp ! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu stiu ce sa zic asta e a 2-ua zi in care am facut pauza... nu am mai lucrat deloc si masina a ajuns intr-un stadiu destul de bun tinand cont cat mai este pana ep 26... doar_eustiu nu e nici o rusine,dar ari fi pacat... stiu cum e... 2 concursur inainte m-am anuntat ca particip si s-a ivit cate ceva si nu am reusit sa termin masina... pt mine asta ar fi primu... :D la care particip... da cine stie mai e mult pana atunci se poate intampla orice si sa nu pot termina...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
eu ce sa zic , ma chinui sa termin caroseria, am inceput sa fac lucrurile marunte detalii and sht si asta o sa tina mult si nici prea mult timp nu am, lucrez simultan la vreo 3 proiecte,eh oricum mai e pana pe 26. Spor la treaba si inspiratie la toti
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:22. |
- Copyright 2026 4Tuning