Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

kyler_iulian 12-10-11 10:43

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by alex55 (Post 4639558)
n-am zis-o cu rautate da vad c-o dai in abureli
neamtu ala a fost prost cand a pus disc pe spate la 6 cilindri ,da
si vezi ca ai bucati de tabla lipsa, din nou cred ca asa prevede in proiect
fara suparare !

nu inteleg ce vrei sa spui [ca o dau in abureli]:sad:, nu am zis nimic , si nu ma-m suparat , neamtul nu a fost prost cand a pus frane pe disc , am avut ursul ce-l lalt cu discuri pe spate , dar era mult mai puternic fata de asta , si orcum la mine acum sunt schimbate franele fata spate totul nou si la ce tamburi am iti spun sincer am frane excelente , + ca la joaca de ex un burn e mult mai bine pe tamburi !. dar tot nu vad unde am tabla lipsa :cry:

kyler_iulian 12-10-11 10:48

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 4640101)
Si eu spuneam ca pe 1.8 M10 sunt suficiente franele pe tamburi spate, dar cand am pus discuri situatia s-a schimbat mult in bine..si pedala s-a mai ridicat si intarit;)..gandeste-te si la fiabilitatea/eficienta la oboseala a franelor, nu numai ca isi fac treaba la o pedala doua:idea:

Ursul tau e frumos, dar necesita mai multa atentie la detalii:!:

Aaa...si finala aia nu da bine cu tipsurile alea patrate..incearca unele rotunde si ai sa vezi diferenta8)

finala este toata borlla , acum ce sa fac so dau jos pt una mai slaba! sunetul este superb pt mine , nici tare nici incet , gros si infundat specific motorului 12v !

kyler_iulian 12-10-11 10:52

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 4639829)
Imi place ursu tau! ;);) ai grija de el! Caut si eu prelungirea aia mica din bara fata..nu gasesc nicaieri..nu stii pe cineva care are? multam fain!

ms! daca aud ceva te anunt... bafta /

kyler_iulian 13-10-11 16:54

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
2 Attachment(s)
ursu a primit o noua pompa de benzina de 4 bari ...

kyler_iulian 14-10-11 18:55

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
teste cu noua pompa:D

kyler_iulian 07-11-11 16:46

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
2 Attachment(s)
nu am gasit poze cu gumele decat astea dar nu se vede cine stie ce , maine fac poze ... http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10401053.html , le poti vedea aici mai bine

Nastase Bogdan 07-11-11 17:35

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4697423)
nu am gasit poze cu gumele decat astea dar nu se vede cine stie ce , maine fac poze ... http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10401053.html , le poti vedea aici mai bine

Sunt f ok anvelopele, maine urc si eu poze cu ale mele, dupa care te sun.

Nastase Bogdan 08-11-11 07:47

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
6 Attachment(s)
Pozele promise;)

kyler_iulian 08-11-11 09:02

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Nastase Bogdan (Post 4699006)
Pozele promise;)

da... sunt ok si ale tale , acum ramane sa vedem cum facem , eu trebuie sa le dau jos de pe jante , si vedem cum le schimbam , prin posta sau curier .

kyler_iulian 13-11-11 21:16

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
https://www.youtube.com/watch?v=INWVMeO9Q88

kyler_iulian 13-11-11 21:24

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
stie cineva ceva de acest sunet de la ce ar putea fi , se aude pe spate este un sunet gen k si cum ar freca placutele pe disc , o fasaiala , am verificat fata si este ok , pe spate am zis ca se poate sa nu aibe grupul ulei , am schimbat nou , nu pot sa-mi dau seama de la ce ar putea fi , acum a mai ramas rulmenti spate dar sunetul nu prea are treaba cu rulmenti :sad: astept pareri poate sa lovit cineva de asa ceva :!:

316i 13-11-11 21:42

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4642942)
ursu a primit o noua pompa de benzina de 4 bari ...

O pompa, de orice fel ar fi ea si orice lichid are misca nu "face o presiune" ci are un anumit debit.
In cazul motoarelor presiunea din circuitul de benzina este data de regulatorul de presiune de pe rampa injectoarelor. :D

kyler_iulian 13-11-11 21:49

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by 316i (Post 4712233)
O pompa, de orice fel ar fi ea si orice lichid are misca nu "face o presiune" ci are un anumit debit.
In cazul motoarelor presiunea din circuitul de benzina este data de regulatorul de presiune de pe rampa injectoarelor. :D

nu inteleg la ce te referi !? eu caut un rsp la ce am scris mai sus , ce legatura are pompa de benzina!:sad:

crysty.bobok 13-11-11 22:43

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4712247)
nu inteleg la ce te referi !? eu caut un rsp la ce am scris mai sus , ce legatura are pompa de benzina!:sad:

:lol:

kyler_iulian 13-11-11 22:47

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 4712369)
:lol:

???!!


All times are GMT +2. The time now is 14:06.

- Copyright 2026 4Tuning