Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

retro_renault 14-11-11 20:49

Re: E46 - Bagged
 
Am dat peste masina asta pe forum mai demult cand era in lucru sa zicem, acum am primit linkul cu "teaser-ul" video de la cineva si am ramas :shock: cam asa.

Man, e cel mai tare e46 pe care l-am vazut ever in Ro, poate printre cele mai tari din Europa... nu zic cel mai sa nu ma injure aia de afara, dar se face treaba ca lumea si la noi, unde e pasiune si mult bun gust. Bv frate ! speechless

iviTe 18-11-11 09:44

Re: E46 - Bagged
 
FELICITARI !!! :twisted: http://www.stancenation.com/ esti pe prima pagina cu "Coming Soon // BMW 3 Series"

lupalb 18-11-11 10:06

Re: E46 - Bagged
 
Bravo, felicitari. Este o reusita demna de luat in calcul de cei mai mari carcotasi care de la inceput au avut pareri contra, neluand in seama ce zicea omu : treaba aia cu "UNDER CONSTRUCTION".
Acum e finalizata in ochii multora, mai putin a proprietarului.
Intotdeauna o sa gaseasca ceva.... asta inseamna sa fi perfectionist.
Toata stima pentru munca depusa, timp, bani dar mai ales IDEI...

tupeu 18-11-11 10:56

Re: E46 - Bagged
 
Mersi mult, si Da, nu ma voi opri aici, e placut sa vad ca este apreciata de lume si asta e unul din motivele pentru care continui proiectul, defapt nici nu intra in discutie sa ma opresc :))
Daca nu sunt bani exista creativitate, asa-i romanu, asta ma impins sa fac lucrari originale, sa nu-mi dorm noptile pana nu gasesc o resolvare...

Ca si update am oglinzi :)), de cand am vopsit-o am umblat fara, am comandat drosere pentru angel eyes, ca e momentu zic eu sa aibe "ochi" , si urmeaza interiorul, respectiv portbagajul, si alte detalii, cum ar fi numere noi, ceva leduri dedicate pentru numarul din spate, ca am schimbat deja zeci de leduri (se tot ard)

VaLeX 18-11-11 11:07

Re: E46 - Bagged
 
Cuvintele sunt de prisos ...

bujuKYL 18-11-11 11:38

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4722942)
Mersi mult, si Da, nu ma voi opri aici, e placut sa vad ca este apreciata de lume si asta e unul din motivele pentru care continui proiectul, defapt nici nu intra in discutie sa ma opresc :))
Daca nu sunt bani exista creativitate, asa-i romanu, asta ma impins sa fac lucrari originale, sa nu-mi dorm noptile pana nu gasesc o resolvare...

Ca si update am oglinzi :)), de cand am vopsit-o am umblat fara, am comandat drosere pentru angel eyes, ca e momentu zic eu sa aibe "ochi" , si urmeaza interiorul, respectiv portbagajul, si alte detalii, cum ar fi numere noi, ceva leduri dedicate pentru numarul din spate, ca am schimbat deja zeci de leduri (se tot ard)

detaliile fac tot, de ce nu incerci ceva nou la faruri sa faci ceva custom!:twisted:

lupalb 18-11-11 12:58

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4722942)
Mersi mult, si Da, nu ma voi opri aici, e placut sa vad ca este apreciata de lume si asta e unul din motivele pentru care continui proiectul, defapt nici nu intra in discutie sa ma opresc :))
Daca nu sunt bani exista creativitate, asa-i romanu, asta ma impins sa fac lucrari originale, sa nu-mi dorm noptile pana nu gasesc o resolvare...

Ca si update am oglinzi :)), de cand am vopsit-o am umblat fara, am comandat drosere pentru angel eyes, ca e momentu zic eu sa aibe "ochi" , si urmeaza interiorul, respectiv portbagajul, si alte detalii, cum ar fi numere noi, ceva leduri dedicate pentru numarul din spate, ca am schimbat deja zeci de leduri (se tot ard)

si sedinta foto o faci dupa ce montezi oglinzile si "ochii"?
Numerele sunt cele patrate moto, sau ai pastrat pe cele normale?
Exista o linie foarte subtire intre creativitate si kitch tuning... si tre` sa fi foarte atent cu ce faci.
Plus ca tinand cont ca e a daily driven si nu show car (adica e o masina folosita zi de zi si nu dusa pe platforma la diverse prezentari) este foarte greu sa o mentii la un anumit nivel, si necesita o investitie extraordinara.
Deci toata stima.

cllaudiu 18-11-11 13:01

Re: E46 - Bagged
 
Tot ce pot sa spun este W O W :shock: ! Un proiect unic pe e46 in romania daca nu ma insel ! Respect pentru munca depusa !

tupeu 18-11-11 13:19

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4723019)
detaliile fac tot, de ce nu incerci ceva nou la faruri sa faci ceva custom!:twisted:

Iti zic eu ca nimeni nu s-a gandit sa vopseasca trimurile interioare negru lucios pentru reflexia angelurilor si pentru un look mai nou, nu e vizibil dar face efectul dorit :), la fel si becurile albastruie pentru culoarea farurilor, pe viitor vor fi lupe, cate... nu zic :)

tupeu 18-11-11 13:24

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by lupalb (Post 4723173)
si sedinta foto o faci dupa ce montezi oglinzile si "ochii"?
Numerele sunt cele patrate moto, sau ai pastrat pe cele normale?
Exista o linie foarte subtire intre creativitate si kitch tuning... si tre` sa fi foarte atent cu ce faci.
Plus ca tinand cont ca e a daily driven si nu show car (adica e o masina folosita zi de zi si nu dusa pe platforma la diverse prezentari) este foarte greu sa o mentii la un anumit nivel, si necesita o investitie extraordinara.
Deci toata stima.


Numarul pe spate va fi aceeasi forma, pe fata as dori numar mic dar e prea mare stresul, oricum ma opreste asa ca mai bine umblu fara deocamdata :)), daca m-ar ajuta cineva pentru numar mic as aprecia mult, dar sincer nu cunosc pe nimeni care sami faca rost de numar tic C (sau moto)

moise 18-11-11 13:28

Re: E46 - Bagged
 
Felicitari pentru

http://www.stancenation.com/

Iar pe tumblr (un fel de site socializare/comunitate de bloggeri) poza ta este pe 5 blog-uri deja....

http://www.freshjuicebox.com/post/12962586365/lowbmw

http://7vnzro3.tumblr.com/post/12964...uicebox-lowbmw

http://chrisxvi.tumblr.com/post/1296...x-lowbmw#notes

http://antyon.tumblr.com/

http://iknowshit.tumblr.com/post/129...uicebox-lowbmw


Masina ta face inconjurul lumii..........

gbrheaton 18-11-11 13:33

Re: E46 - Bagged
 
pfff arata DEMENTIAL!!! bravo!!!

alexufo 18-11-11 16:30

Re: E46 - Bagged
 
vis indeplinit...

tupeu 24-11-11 18:55

Re: E46 - Bagged
 
5 Attachment(s)
Update: Anhelo ayes :)), numar mic pe fata, obd2 bluetooth :D

Next: continui la portbagaj, o sa fie lumini multe (led-uri), plexiglass, butelia polishata, oglinzi, etc...

inca sunt nelamurit de material, poate ma ajutati cu niste poze, portbagaje facute, am gasit ceva interesant, velur visiniu, arata interesant, culoarea e cu semnu intrebarii.

mareo 24-11-11 19:33

Re: E46 - Bagged
 
Ai reusit cu numarul?? :-)


All times are GMT +2. The time now is 08:13.

- Copyright 2026 4Tuning