Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bursa serviciilor AUTO (https://forum.4tuning.ro/102-bursa-serviciilor-auto.html)
-   -   VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO (https://forum.4tuning.ro/102-bursa-serviciilor-auto/172743-vopsesc-repar-reconditionez-profesional-jante-auto.html)

adrian_p 12-12-13 11:32

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
Quote:

Originally Posted by fastbiker (Post 5629970)
Cea mai ieftina,buna si usor de gasit pasta de intretinere este Autosol..este sub forma de tub (ca cel de pasta de dinti) se gaseste in vitan la cateva din magazinele care vand vopseluri auto si costa 25 de lei.
Trebuie folosita numai tesatura de bumbac la intretinerea lor,cu o carpa aplici si freci putin pe partea polishata,cu una curata treci imediat si stergi surplusul.

Multumesc

fastbiker 12-12-13 14:47

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
20 Attachment(s)
Deoarece avem foarte multe lucrari luate nu mai putem primi lucrari in afara de cele deja programate pana duuupa sarbatori...

O sa revenim cu oferte si promotii de nerefuzat.

Multumim pentru intelegere.

vice 18-12-13 14:48

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
Salut,
Un pret pentru sablarea si vopsirea unui cadru de bicicleta din otel?
Merci,
Vice.

fastbiker 18-12-13 18:06

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
Quote:

Originally Posted by vice (Post 5633340)
Salut,
Un pret pentru sablarea si vopsirea unui cadru de bicicleta din otel?
Merci,
Vice.

Imi pare rau dar nu va putem servi,lucram numai jante.

steleeea 29-12-13 10:56

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
Quote:

Originally Posted by fastbiker (Post 3125250)
-vopsit jante una sau 2 culori,perlat,lucios sau mat cu aplicare grundfiller care adera la aluminiu,vopsea acrilica,lac si intaritor, nu se cojeste vopseaua si este foarte rezistenta la matuire.OFER GARANTIA LUCRARII.

-lustruit obada si aplicat lac protector.

-polisat obada sau janta integral fara aplicare de lac protector.

-sudura argon numai pe jante crapate/fisurate (nu fac petice cu adaos de material pe jante).

-reparatii zgarieturi adanci in aluminiu

-ruluit si indreptat (daca este stramba din spite nu ma bag)

preturi decente in functie de complexitatea lucrarii

timp de executie 7-10zile

tel.0766220909

Salut,
vreau sa cumpar niste jante ( http://************/oferta/jante-5x1..._id=182412930e ) si as fi curios inainte sa le cumpar, cat ar costa reconditionarea. Astept cu interes raspuns. Multumesc anticipat!

steleeea 29-12-13 11:02

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by fastbiker (Post 3125250)
-vopsit jante una sau 2 culori,perlat,lucios sau mat cu aplicare grundfiller care adera la aluminiu,vopsea acrilica,lac si intaritor, nu se cojeste vopseaua si este foarte rezistenta la matuire.OFER GARANTIA LUCRARII.

-lustruit obada si aplicat lac protector.

-polisat obada sau janta integral fara aplicare de lac protector.

-sudura argon numai pe jante crapate/fisurate (nu fac petice cu adaos de material pe jante).

-reparatii zgarieturi adanci in aluminiu

-ruluit si indreptat (daca este stramba din spite nu ma bag)

preturi decente in functie de complexitatea lucrarii

timp de executie 7-10zile

tel.0766220909

Am pus un link si cred ca nu e ok. Incerc sa pun o poza.Attachment 2915975

alexnbogdan 29-12-13 14:31

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by fastbiker (Post 5633484)
Imi pare rau dar nu va putem servi,lucram numai jante.

reconditionat jante pe 13 pret?si un pret doar pentru polisare buza?
Attachment 2916117

fastbiker 29-12-13 16:31

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
Quote:

Originally Posted by steleeea (Post 5638605)
Am pus un link si cred ca nu e ok. Incerc sa pun o poza.Attachment 2915975

Costa 500 lei,in pret intra toate operatiunile necesare,incarcarea cu sudura in argon a juliturilor de pe buze,rectificat pe strung,grund anticoroziv,vopsit + 2 straturi de lac


Quote:

Originally Posted by alexnbogdan (Post 5638727)
reconditionat jante pe 13 pret?si un pret doar pentru polisare buza?
Attachment 2916117

300lei de polishat buzele si 500 lei polishat buzele + vopsit si lacuit miezurile si interiorul orice culoare sau nuanta.

In primavara timp de 30 de zile avem o promotie in care va oferim GRATUIT indreptatul/roluitul jantelor pentru toate seturile reconditionate in acea perioada.

fastbiker 10-01-14 18:26

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
18 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by steleeea (Post 5638603)
Salut,
vreau sa cumpar niste jante ( http://************/oferta/jante-5x1..._id=182412930e ) si as fi curios inainte sa le cumpar, cat ar costa reconditionarea. Astept cu interes raspuns. Multumesc anticipat!

Dupa o zi si jumatate de incarcat cu sudura si rectificate pe strung si masina de rectificat au ajuns la cota initiala.

Jantele aveau o grava lipsa de material pe buze,intre 3-8mm lipsa,in unele locuri erau efectiv ascutite,2 din ele erau de jur imprejur zgariate si a necesitat cordon continuu de sudura,acum sunt rectificate pe comparator si nu au nici cea mai mica batere.Acum asteptam sa se faca loc pentru ele la vopsit.

B-64-MVP 11-01-14 18:36

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
3 Attachment(s)
Un pret pentru jantele mele : tsw freeze 17" cu 7j. Sunt putin julite si zgariate nu necesita sudura de umplere zic eu, si sa mi le verifici daca sunt strambe. Ca si culoare as vrea ceva cat mai apropiat de argintiul original ! ! ! Da-mi un pm cu preturile tale. respect ! ! !

fastbiker 05-02-14 10:55

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
5 Attachment(s)
Reconditionat jante Nissan Patrol,vopsit negru superlucios si aplicat lac ceramic cu garantie pe viata.

fastbiker 05-02-14 10:57

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
5 Attachment(s)
Reconditionat jante Toyota Land Cruiser,polishate buzele oglinda,vopsit si lacuit miezurile argintiu perlat.

fastbiker 05-02-14 11:00

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
22 Attachment(s)
Reconditionat jante M paralel..jantele au avut julituri pe buze si au fost vopsite foarte prost cu materiale de slaba calitate motiv pentru care au corodat puternic,a fost indepartata chimic vopseaua,au fost incarcate juliturile de pe buze cu sudura in argon,rectificate pe strung buzele si fata jantelor,rectificate coroziunile adanci de pe toata suprafata jantelor,polishate oglinda atat buzele cat si fata lor,vopsit interiorul spitelor cu vopsea OEM de buna calitate si aplicat 3 straturi de lac pentru protectie.

fastbiker 05-02-14 11:02

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
6 Attachment(s)
Roluiri la cald sau la rece pe cea mai performanta masina de roluit din Ro,pentru jante oricat de strambe sau deformate cu risc de fisurare zero.

BEDdesign 12-02-14 00:37

Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO
 
Salut, am un BMW e46 coupe - culoare Estoril Blau 335. As dori sa vopsesc bara fata (bara M) si capota (are o zgarietura de aproximativ 20 cm de la "prietenii" din parcare). Ma intereseaza in primul rand daca se poate nimeri culoarea (mentionez ca masina are vopseaua originala) si un pret pentru fiecare piesa (eventual folosind cele mai bune materiale). Multumesc anticipat!


All times are GMT +2. The time now is 01:20.

- Copyright 2024 4Tuning